Ухвала від 18.08.2014 по справі 2а-17872/09/0370

УХВАЛА

про заміну позивача в адміністративній справі

18 серпня 2014 року Справа № 2а-17872/09/0370

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Денисюка Р.С.,

розглянувши у порядку письмового провадження в місті Луцьку заяву другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області до Житлово-комунального підприємства №7 про виконання рішення №102-К від 10 грудня 2008 року про застосування економічних( штрафних) санкцій та стягнення штрафу в сумі 13768,50 грн.

ВСТАНОВИВ:

01 червня 2011 року до Волинського окружного адміністративного суду надійшла заява головного державного виконавця другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції ОСОБА_1 від 31.05.2011 року №23543 про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області до Житлово-комунального підприємства №7 про виконання рішення №102-К від 10 грудня 2008 року про застосування економічних (штрафних) санкцій та стягнення штрафу в сумі 13768,50 грн.

В судове засідання сторони та заявник не прибули, хоча належним чином були повідомлені про дату, час та місце розгляду заяви. Представник позивача подав клопотання про розгляд заяви за його відсутності. Від представника відповідача також надійшла заява про розгляд заяви за її відсутності.

Оскільки відповідно до частини другої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає судовому розгляду питання про відстрочення виконання судового рішення, тому заяву про відстрочення виконання судового рішення розглянуто судом за відсутності представників сторін.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2011 року №346 “Про ліквідацію урядових органів” та наказу Міністерства економіки України від 08.06.2011 року №484 “ОСОБА_1 питання ліквідації Державної інспекції з контролю за цінами та її територіальних органів” Державна інспекція з контролю за цінами та її територіальні органи припинені шляхом ліквідації. Згідно із відомостями, наявними у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, 06.02.2012 року проведена державна реєстрація припинення Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області в результаті ліквідації.

Указом Президента України від 19.01.2012 року №19/2012 “Про Державну інспекцію України з контролю за цінами” утворено Державну інспекцію України з контролю за цінами з покладенням на неї функцій з реалізації державної політики з контролю за цінами.

Згідно із підпунктами 9-1, 9-3 пункту 4 Положення про Державну інспекцію України з контролю за цінами, затвердженого Указом Президента України 30.03.2012 року № 236/2012 (з наступними змінами та доповненнями), Держцінінспекція України відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль (нагляд) за дотриманням центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, приймає рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, а підпунктом 8 пункту 6 цього ж Положення передбачено, що Держцінінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету коштів у разі прийняття рішення про порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Відповідно до частини першої статті 55 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що повноваження щодо застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін та звернення до суду з позовами про стягнення коштів у разі прийняття рішення про порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін передані від Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області, яка ліквідована, до Державної інспекції України з контролю за цінами, тому слід допустити заміну позивача - Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області її правонаступником - Державною інспекцією України з контролю за цінами.

Керуючись статтями 55, 65 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Допустити заміну позивача - Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області її правонаступником - Державною інспекцією України з контролю за цінами.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і не може бути оскаржена.

Головуючий Р.С. Денисюк