05 жовтня 2015 року
Справа № 803/571/14
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Костюкевича С.Ф.,
при секретарі судового засідання Шафранюк І.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку заяву Державної екологічної інспекції Волинській області про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання у справі за адміністративним позовом Прокурора Рожищенського району в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Волинській області до Щуринської сільської ради Горохівського району Волинської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
Прокурор Рожищенського району в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Волинській області звернувся з адміністративним позовом до Щуринської сільської ради Рожищенського району Волинської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 25.04.2014 року, яка набрала законної сили, визнано протиправною бездіяльність Щуринської сільської ради Рожищенського району Волинської області щодо неоформлення документів на розміщення та експлуатацію полігонів твердих побутових відходів згідно вимог чинного законодавства, зобов'язано Щуринську сільську раду Рожищенського району Волинської області організувати збирання і видалення побутових відходів виключно на створених відповідно до вимог чинного законодавства полігонах для їх захоронення, а також організувати роздільне збирання корисних компонентів відходів.
24.09.2015р. представником Державної екологічної інспекції у Волинській області було подано заяву про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання, яка вмотивована тим, що виконавчий лист було отримано стягувачем лише 23.09.2015р. зі строком пред'явлення до виконання - 21.05.2015р., що унеможливило своєчасне звернення до органів ДВС.
В судове засідання позивач представника не направив, натомість подав 05.10.2015 року заяву про проведення судового засідання без участі останнього, а також про підтримку викладених у заяві про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання тверджень та вимог.
Представник відповідача 05.10.2015 року подав заяву про слухання справи без його участі.
Прокурор в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Згідно з ч.3 ст.261 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає заяву про поновлення пропущеного строку в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі; неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
За таких обставин, суд вважає за можливе судовий розгляд здійснювати за відсутності представників сторін.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.261 КАС України стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 25.04.2014 року, яка набрала законної сили, визнано протиправною бездіяльність Щуринської сільської ради Рожищенського району Волинської області щодо неоформлення документів на розміщення та експлуатацію полігонів твердих побутових відходів згідно вимог чинного законодавства, зобов'язано Щуринську сільську раду Рожищенського району Волинської області організувати збирання і видалення побутових відходів виключно на створених відповідно до вимог чинного законодавства полігонах для їх захоронення, а також організувати роздільне збирання корисних компонентів відходів.
Згідно з ч.1 ст.258 КАС України за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, чи прокурора, який здійснював у цій справі представництво інтересів громадянина або держави в суді, видається один виконавчий лист.
Позивач, як на поважність причин пропуску строку пред'явлення виконавчого листа до виконання, посилається на видачу такого виконавчого листа лише 23.09.2015 року зі строком пред'явлення його до виконання - 21.05.2015 року.
При цьому, позивачем зазначено, що саме органами прокуратури в адміністративних справах, що розглядаються за їх позовами, отримуються виконавчі листи та ініціюються відкриття виконавчих проваджень за останніми, натомість, як вбачається з відповіді управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Волинській області від 10.08.2015 року №05-25/1241, наданої на запит Державної екологічної інспекції у Волинській області від 03.07.2015 року №1331/9, виконавчі документи стосовно Щуринської сільської ради на виконання до ВДВС не надходили.
Волинський окружний адміністративний суд листом від 11.09.2015 року №803/416/14/18674/15 повідомив заявника про те, що виконавчий лист у справі №803/571/14 не видавався, оскільки із заявою про його видачу у встановленому законодавством порядку ніхто не звертався.
З огляду на вищевикладене, суд вважає поважними причинами пропуску строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання, а тому необхідно заяву задовольнити та поновити заявнику-стягувачу строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання.
Керуючись ст.ст. 258, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Заяву Державної екологічної інспекції Волинській області про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання - задовольнити.
Поновити Державній екологічній інспекції у Волинській області строк для пред'явлення до виконання виконавчого листа №8612015р., виданого Волинським окружним адміністративним судом 23 вересня 2015 року.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, повний текст якої буде виготовлений 10 жовтня 2015 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя С.Ф. Костюкевич