Постанова від 20.05.2013 по справі 364/641/13-п

Справа № 364/641/13-п

Провадження № 3/364/272/13

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.05.2013 року суддя Володарського районного суду Київської області Яковенко О. М., розглянувши справу щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, інваліда ІІ групи, який проживає ІНФОРМАЦІЯ_2,

про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

01.05.2013 року інспектором дізнання ВДАІ Володарського РВГУ МВС України в Київській області ст. лейтенантом міліції ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, в якому зазначено, що ОСОБА_1 01.05.2013 року о 23.50 год на а/д с. Косівка - с. Гор.-Косівка керував мопедом, марки VIPER, у стані алкогольного сп'яніння, в медичний заклад на освідування відмовився в присутності двох свідків.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав, пояснив суду, що алкогольні напої він не вживає за станом здоров'я, 01.05.2013 року вживав квас, про що зазначив у протоколі про адміністративне правопорушення.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 заперечував факт керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння як при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, так і в судовому засіданні.

Окрім того, у протоколі про адміністративне правопорушення від 01.05.2013 року ОСОБА_1 зазначив, що випив 0,5 л квасу, однак пояснень свідків, які зазначені в протоколі, що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння, немає.

Відповідно до Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (затверджена наказом МВС України та МОЗ України від 09.09.2009 року №400/666) огляд на стан сп'яніння проводиться уповноваженою особою Державтоінспекції МВС на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Результати огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу зазначаються у відповідних графах протоколу про адміністративне правопорушення.

У справі немає даних щодо огляду на стан алкогольного сп'яніння ОСОБА_1, висновок про перебування його в такому стані працівник міліції, який склав протокол, дійшов на підставі візуального спостереження, на запах та почервоніння очей.

ОСОБА_1 є інвалідом ІІ групи, алкоголь не вживає за станом здоров'я, у судовому засіданні пояснив, що випив 0,5 л квасу, інших доказів, що б підтвердили його стан алкогольного сп'яніння, у справі немає, тому у діях ОСОБА_1 відсутня подія адміністративного правопорушення.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. ст. 247, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження в справі щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, інваліда ІІ групи, який проживає ІНФОРМАЦІЯ_3, за відсутності події адміністративного правопорушення - керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Володарський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О. М. Яковенко

Постанова набрала законної сили з "_____" __________20__ року.

Строк предявлення постанови до виконання три місяці.

Попередній документ
52229481
Наступний документ
52229483
Інформація про рішення:
№ рішення: 52229482
№ справи: 364/641/13-п
Дата рішення: 20.05.2013
Дата публікації: 19.10.2015
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Володарський районний суд Київської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (до 01.01.2019); Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції