Рішення від 02.10.2015 по справі 922/4187/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" жовтня 2015 р.Справа № 922/4187/15

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Кухар Н.М.

при секретарі судового засідання Руденко О.О.

розглянувши справу

за позовом Прокурора Золочівського району Харківської області в інтересах держави в особі Харківської обласної державної адміністрації, м.Харків,

до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю агрофірми "Агрокомплект", смт.Золочів Харківської області , 2) Золочівської районної державної адміністрації, смт.Золочів Харківської області,

про визнання недійсними розпорядження та договору

за участю представників:

прокуратури - ОСОБА_1 (посвідчення № 023324 від 03.12.2013р.);

позивача - ОСОБА_2 (довіреність № 01-53/6411 від 01.09.2015р.);

1-го відповідача - ОСОБА_3 (довіреність б/н від 09.01.2015р.);

2-го відповідача - не з'явився;

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Золочівського району Харківської області звернувся до господарського суду з позовною заявою в інтересах держави в особі Харківської обласної державної адміністрації про визнання недійсним розпорядження голови Золочівської районної державної адміністрації від 09.09.2005р. № 470 "Про надання дозволу ТОВ агрофірма "Агрокомплект" на виготовлення технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки на території Удянської сільської ради; визнання недійсним розпорядження голови Золочівської районної державної адміністрації від 01.06.2007р. № 302 "Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 09.09.2007р."; визнання недійсним розпорядження голови Золочівської районної державної адміністрації від 24.07.2007р. № 430 про передачу в оренду земельної ділянки водного фонду площею 44,9663 га ТОВ АФ "Агрокомплект" за межами населеного пункту та території Удянської сільської ради; визнання недійсним Договору оренди земельної ділянки між Золочівською районною державною адміністрацією та ТОВ АФ "Агрокомплект" від 25.07.2007р., зареєстрованого 26.07.2007р. за № 040769500403; зобов'язання ТОВ АФ "Агрокомплект" повернути у відання держави спірну земельну ділянку. Судові витрати прокурор просить стягнути з відповідачів.

У судовому засіданні представники прокуратури та позивача підтримали заявлені позовні вимоги у повному обсязі.

Представник 1-го відповідача у судовому засіданні та у відзиві на позовну заяву проти позову заперечував, посилаючись на те, що спірні розпорядження Золочівської районної державної адміністрації були прийняті на підставі та з додержанням вимог Земельного кодексу України, а тому не підлягають скасуванню. На думку 1-го відповідача, під час укладання Договору оренди землі ним було дотримано приписи чинного законодавства та вимоги, які пред'являлись з боку 2-го відповідача. В обґрунтування заперечень проти позову 1-й відповідач також посилається на судову практику Європейського суду з прав людини, згідно якої є неприпустимим визнання недійсним договору (акту), згідно якого набувач отримав майно від держави, але в подальшому позбавляється цього майна на підставі того, що державний орган порушив закон.

Представник 2-го відповідача в жодне судове засідання не з'явився; витребувані судом документи не надав; про причину неявки суд не повідомив; про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить підпис його представника на повідомленні про вручення поштового відправлення.

Враховуючи, що відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, обов'язок доказування та надання доказів покладений на сторони, суд визнав за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами без участі представника 2-го відповідача, відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення учасників судового процесу, суд встановив наступне.

Розпорядженням голови Золочівської районної державної адміністрації від 09.09.2005р. за № 470 Товариству з обмеженою відповідальністю агрофірма "Агрокомплект" було надано дозвіл на виготовлення технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки загальною площею 24,3 га, в тому числі: під водою - 24,3 га, для риборозведення, із земель державного водного фонду, розташованих за межами населених пунктів на території Удянської сільської ради.

01.06.2007р. розпорядженням голови Золочівської районної державної адміністрації № 302 було внесено зміни до розпорядження голови районної державної адміністрації від 09.09.2005р. № 470 та надано згоду Товариству з обмеженою відповідальністю агрофірма "Агрокомплект" на виготовлення технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки загальною площею 44,9663 га, в тому числі: під водою - 24,3 га, прибережною смугою - 20,17 га, гідротехнічною спорудою - 0,4963 га для рибогосподарських потреб з метою передачі її в оренду із земель водного фонду, розташованих за межами населених пунктів на території Удянської сільської ради.

Розпорядженням голови Золочівської районної державної адміністрації від 24.07.2007р. № 430 затверджено "Технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та складання документів, що посвідчують право оренди TOB агрофірми "Агрокомплект" для рибогосподарських потреб із земель запасу земель водного фонду за межами населених пунктів на території Удянської сільської ради Харківської області" та передано TOB АФ "Агрокомплект" в оренду земельну ділянку водного фонду загальною площею 44,9663 га, в тому числі: під водою - 24,30 га, пасовищами - 20,17 га, гідротехнічною спорудою - 0,4963 га, на території Удянської сільської ради за межами населеного пункту для рибогосподарських потреб строком на 25 років.

25.07.2007р. на підставі вищевказаного розпорядження голови Золочівської районної державної адміністрації між відповідачами було укладено Договір оренди земельної ділянки загальною площею 44,9663 га, в тому числі: під водою - 24,30 га, пасовищами - 20,17 га, під гідротехнічною спорудою - 0,4963 га, який 26.07.2007р. був зареєстрований у Золочівському районному відділі реєстрації Харківській регіональній філії ДП "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах", про що в Державному реєстрі земель зроблено запис № 040769500403 від 26.07.2007р.

Відповідно до п. 8 зазначеного Договору, даний Договір укладено строком на двадцять п'ять років.

Пунктом 15 Договору закріплено, що земельна ділянка передається в оренду для рибогосподарських потреб.

Згідно довідки про правовий статус та кількісні характеристики земельної ділянки, виданої відділом земельних ресурсів Золочівського району, земельній ділянці, яка передається в оренду ТОВ АФ "Агрокомплект", площею 44,9663 га, присвоєно кадастровий номер 6322686000:01:002:0265.

Ретельно дослідивши наявні у матеріалах справи докази, з'ясувавши усі фактичні обставини справи на надавши їм відповідну правову кваліфікацію, суд дійшов висновку, що зазначені вище розпорядження голови Золочівської районної державної адміністрації (№ 470 від 09.09.2005р., № 302 від 01.06.2007р., № 430 від 24.07.2007р.) та укладений на їх підставі Договір оренди від 25.07.2007р. є незаконними і підлягають визнанню недійсними, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що знаходиться під особливою охороною держави. Право на землю набувається і реалізується громадянами і суб'єктами господарської діяльності (юридичними і фізичними особами) виключно відповідно до закону.

Частиною 1 ст.116 Земельного кодексу України передбачено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Статтею 13 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" передбачено, що до відання місцевих державних адміністрацій у межах і формах, визначених Конституцією і законами України, належить вирішення питань, зокрема, використання землі, природних ресурсів, охорони довкілля.

Вимогами ч. 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

У статті 13 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" закріплено, що місцеві державні адміністрації вирішують лише ті питання, які віднесені законами до їх повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України (в редакції станом на 24.07.2007р.), передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Згідно ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції станом на 24.07.2007р.), районні державні адміністрації на їх території надають земельні ділянки із земель державної власності у постійне користування юридичним особам у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для:

а) сільськогосподарського використання,

б) ведення водного господарства, крім випадків, передбачених частиною сьомої цієї статті,

в) будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень, підприємств торгівлі тощо), крім випадків визначених частиною сьомої цієї статті.

Частиною 4 зазначеної статті передбачено, що обласні державні адміністрації надають земельні ділянки на їх території із земель державної власності у постійне користування юридичним особам у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів для всіх потреб, крім випадків, визначених частинами третьою, сьомою цієї статті.

З вищевикладеного вбачається, що Золочівська районна державна адміністрація станом на 24.07.2007р. не мала повноважень розпоряджатися земельною ділянкою із земель державної власності для рибогосподарських потреб.

Помилково ототожнивши два різних поняття "водне господарство" та "рибне господарство" (рибогосподарські потреби), Золочівська районна державна адміністрація незаконно взяла на себе повноваження обласної державної адміністрації.

Так, поняття "водне господарство" закріплено у Концепції розвитку водного господарства України, затвердженій Постановою Верховної Ради України № 1390-ХІУ від 14.01.2000р., в якій, зокрема, зазначено, що це - галузь, завданням якої є забезпечення потреб населення і народного господарства у водних ресурсах, збереження, охорона та відтворення водного фонду, попередження шкідливої дії вод і ліквідація її наслідків.

Потребу у веденні водного господарства не слід ототожнювати з потребами та цілями, для яких надаються у користування на умовах оренди водні об'єкти згідно зі ст. 51 Водного кодексу України, зокрема, для риборозведення, виробництва сільськогосподарської і промислової продукції, а також у лікувальних і оздоровчих цілях.

Спірним розпорядженням голови Золочівської районної державної адміністрації від 24.07.2007р. № 430 1-му відповідачу була передана в оренду земельна ділянка водного фонду саме для рибогосподарських потреб.

Слід зазначити, що рибне господарство - це зовсім інша галузь економіки, завданнями якої є вивчення, охорона, відтворення, вирощування, використання водних біоресурсів, їх вилучення (добування, вилов, збирання), реалізація та переробка з метою одержання харчової, технічної, кормової, медичної та іншої продукції, а також забезпечення безпеки мореплавства суден флоту рибної промисловості (ст. 1 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів".)

Крім того, статтею 25 Закону України "Про тваринний світ" (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) закріплено, що добування риби та водних безхребетних вважається рибальством, а не водним господарством.

Таким чином, поняття "водне господарство" та "рибне господарство" не є тотожними; надання земельної ділянки водного фонду, розташованої за межами населеного пункту, для рибогосподарських потреб, відповідно до ст. 122 Земельного кодексу України, відноситься до повноважень обласної державної адміністрації.

Таким чином, голова Золочівської районної державної адміністрації при винесенні розпоряджень № 470 від 09.09.2005р., № 302 від 01.06.2007р., № 430 від 24.07.2007р. діяв з перевищенням повноважень щодо розпорядження землями державної власності та за відсутності повноважень укладено договір оренди землі та фактично передано в оренду земельну ділянку, розпоряджатися якою станом на 24.07.2007р. мала право виключно Харківська обласна державна адміністрація на підставі ч. 4 ст. 122 Земельного кодексу України (що діяла на час спірних правовідношень).

Аналогічного висновку дійшов Вищий господарський суд України у постанові від 24.02.2015р. за результатами перегляду рішення у справі № 913/1086/14.

Відповідно до ч. 1 ст. 21 Земельного кодексу України, порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель є підставою для визнання недійсними рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування про надання (передачу) земельних ділянок громадянам та юридичним особам; а також підставою для визнання недійсними державних актів, які видані на підставі вказаних рішень.

Згідно ч. 1 ст. 123 Земельного кодексу України (в редакції, що діяла на час виникненні спірних правовідносин), надання земельних ділянок юридичним особам у постійне користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за проектами відведення цих ділянок.

Проте, у даному випадку надання спірної земельної ділянки в оренду відбулось не за проектом відведення, а за технічною документацією щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), яка затверджена розпорядженням голови Золочівської районної державної адміністрації від 24.07.2007р. № 430 "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та складання документів, що посвідчують право оренди TOB агрофірми "Агрокомплект".

За таких обставин, приймаючи до уваги, що спірна земельна ділянка була передана 1-му відповідачу з порушенням вимог чинного законодавства, розпорядження голови Золочівської районної державної адміністрації № 470 від 09.09.2005р., № 302 від 01.06.2007р., № 430 від 24.07.2007р. є незаконними та підлягають визнанню недійсними.

Як зазначалося вище, на підставі розпорядження голови Золочівської між відповідачами було укладено Договір оренди земельної ділянки загальною площею 44,9663 га, в тому числі: під водою - 24,30 га, пасовищами - 20,17 га, під гідротехнічною спорудою - 0,4963 га, який 26.07.2007р. був зареєстрований у Золочівському районному відділі реєстрації Харківській регіональній філії ДП "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах", про що в Державному реєстрі земель зроблено запис № 040769500403 від 26.07.2007р.

Право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності (ст. 93 Земельного кодексу України).

Згідно ст. 13 Закону України "Про оренду землі", договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Право водокористування на умовах оренди оформляється договором, погодженим з державними органами охорони навколишнього природного середовища та водного господарства. Умови, строки і збір за оренду водних об'єктів (їх частин) визначаються в договорі оренди за згодою сторін.

Пленум Верховного Суду України в п. 7 Постанови від 06.11.2009р. № 9 "Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними" роз'яснив, що правочин може бути визнаний недійсним лише з підстав, визначених законом, та із застосуванням наслідків недійсності, передбачених законом. При цьому, суд повинен встановити наявність тих обставин, з якими закон пов'язує настання певних юридичних наслідків.

У відповідності ст. 215 Цивільного кодексу України, підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 203 Цивільного кодексу України, зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.

Частиною 1 ст. 207 Господарського кодексу України визначено: господарське зобов'язання, що не відповідає вимогам закону, або вчинено з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, або укладено учасниками господарських відносин з порушенням хоча б одним з них господарської компетенції (спеціальної правосуб'єктності), може бути на вимогу однієї із сторін, або відповідного органу державної влади визнано судом недійсним повністю або в частині.

Відповідно до приписів пункту 2.25. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 17.05.2011р. "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин", у спорах про визнання недійсними договорів оренди землі, судам належить з'ясувати наявність відповідних повноважень у осіб, якими підписуються договір.

Враховуючи, що Договір оренди землі від 25.07.2007р. був укладений між відповідачами на підставі розпорядження голови Золочівської районної державної адміністрації від 24.07.2007р. № 430 "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі та складання документів, що посвідчують право оренди на земельну ділянку ТОВ АФ "Агрокомплект", яке визнано судом недійсним, суд дійшов висновку, що при укладанні даного договору сторонами не було дотримано вимог, встановлених частинами першою-третьою, п'ятою та шостою статті 203 ЦК України, що є підставою для визнання спірного Договору оренди землі недійсним.

Відповідно до ст. 216 Цивільного кодексу України, недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю. У разі недійсності правочину кожна із сторін зобов'язана повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину.

За таких обставин, вимога прокурора про зобов'язання Товариства з обмеженою відповідальністю агрофірма "Агрокомплект" повернути у відання держави земельну ділянку площею 44,9663 га вартістю 292720,47 грн., що використовується на підставі Договору оренди землі від 25.07.2007р., вважається законною та підлягає задоволенню.

Суд відхиляє доводи 1-го відповідача стосовно того, що оскаржувані розпорядження за своєю природою є ненормативними правовими актами одноразового застосування, які вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, а тому не можуть бути скасовані чи змінені після вичерпання дії, з оглядом на приписи Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011р. № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин"

Так, згідно пункту 2.3. даної Постанови встановлено, що державні акти про право власності або договори на право користування на земельну ділянку є документами, що посвідчують відповідне право і видаються на підставі рішень Кабінету Міністрів України, обласних, районних, Київської і Севастопольської міських, селищних, сільських рад, Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, районної, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій. У спорах, пов'язаних з правом власності або користування земельними ділянками, недійсними можуть визнаватися як зазначені рішення, на підставі яких видані відповідні державні акти, так і самі акти про право власності чи постійного користування. Разом з тим, господарським судам слід враховувати, що право, посвідчене певними документами (державними актами або договором оренди), є похідним від відповідного рішення органу державної влади чи органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність чи в користування, а тому з огляду на приписи частини першої статті 16 Цивільного кодексу України та статті 152 Земельного кодексу України захист прав осіб на земельні ділянки не може здійснюватися лише шляхом визнання відповідного договору або державного акта недійсним, якщо рішення, на підставі якого видано цей державний акт, не визнано недійсним у встановленому порядку.

Крім того, суд вважає, що рішення Європейського суду з прав людини, на яке посилається 1-й відповідач в обґрунтування заперечень проти позову, не поширюється на спірні правовідносини, оскільки 1-й відповідач, як набувач майна від неналежного орендодавця - Золочівської районної державної адміністрації, не позбавлений права на звернення до Харківської обласної державної адміністрації, як законного розпорядника спірної земельної ділянки водного фонду, для укладання договору оренди землі, у відповідності до вимог чинного законодавства.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Статтею 43 ГПК України передбачено, що господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги прокурора Золочівського району Харківської області законодавчо обґрунтовані, доведені та підтверджені матеріалами справи, тому вважає за необхідне задовольнити їх у повному обсязі.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати суд покладає на обох відповідачів в рівних частках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 8, 14, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 16, 203, 207, 215, 216 Цивільного кодексу України, ст.ст. 21, 93, 122, 124, 152 Земельного кодексу України, ст. 51 Водного кодексу України, ст. 13 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", ст. 1 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів", ст. 25 "Про тваринний світ", ст. 13 Закону України "Про оренду землі", ст.ст. 1, 4, 12, 22, 33, 43, 47, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Визнати недійсним розпорядження голови Золочівської районної державної адміністрації від 09.09.2005р. № 470 "Про надання дозволу Товариству з обмеженою відповідальністю агрофірма "Агрокомплект" на виготовлення технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки на території Удянської сільської ради".

Визнати недійсним розпорядження голови Золочівської районної державної адміністрації від 01.06.2007р. № 302 "Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 09.09.2007р.".

Визнати недійсним розпорядження голови Золочівської районної державної адміністрації від 24.07.2007р. № 430 про передачу в оренду земельної ділянки водного фонду площею 44,9663 га TOB АФ "Агрокомплект" (код ЄДРПОУ: 30773479) за межами населеного пункту на території Удянської сільської ради.

Визнати недійсним Договір оренди земельної ділянки, укладений між Зодочівською районною державною адміністрацією (код ЄДРПОУ: 04059510) та Товариством з обмеженою відповідальністю агрофірма "Агрокомплект" (код ЄДРПОУ: 30773479), від 25.07.2007р. про передачу земельної ділянки загальною площею 44,9663 га, зареєстрований 26.07.2007р. за № 040769500403 .

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю агрофірма "Агрокомплект" (62203, Харківська область, смт.Золочів, вул.Піонерська, 40; код ЄДРПОУ: 30773479) повернути у відання держави земельну ділянку площею 44,9663 га вартістю 292720,47 грн., що використовується на підставі Договору оренди землі від 24.07.2007р., укладеного між Золочівською районною державною адміністрацією та TOB АФ "Агрокомплект" та зареєстрованого у Золочівському районному відділі реєстрації Харківській регіональній філії ДП "Центр ДЗК при Державному комітеті України по земельних ресурсах" за № 040769500403 від 26.07.2007р.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю агрофірма "Агрокомплект" (62203, Харківська область, смт.Золочів, вул.Піонерська, 40; код ЄДРПОУ: 30773479) на користь державного бюджету України (одержувач коштів - Управління державної казначейської служби у Дзержинському районі м. Харкова, вул.Бакуліна 18, м.Харків, 61166, код ЄДРПОУ 37999654, рахунок 31215206783003, банк одержувача - Головне управління державної казначейської служби України у Харківській області, МФО 851011, код бюджетної класифікації 22030001) - 2436,00 грн. судового збору.

Стягнути з Золочівської районної державної адміністрації (62203, Харківська область, смт.Золочів, майдан Леніна, 5; код ЄДРПОУ: 04059510) на користь державного бюджету України (одержувач коштів - Управління державної казначейської служби у Дзержинському районі м. Харкова, вул.Бакуліна 18, м.Харків, 61166, код ЄДРПОУ 37999654, рахунок 31215206783003, банк одержувача - Головне управління державної казначейської служби України у Харківській області, МФО 851011, код бюджетної класифікації 22030001) - 2436,00 грн. судового збору.

Видати накази після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 07.10.2015 р.

Суддя ОСОБА_4