07 жовтня 2015 року Справа № 915/975/15
м. Миколаїв
Боржник: Приватне підприємство “ТАС Агротранс”, вул.Першотравнева, 6, с.Кам'яно-Костувате, Братський район, Миколаївська область, 55442, ідентифікаційний код 36420034
Кредитор: Южноукраїнська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Миколаївській області, вул.Енергобудівників, 5, м.Южноукраїнськ, Миколаївська область, 55002
Розпорядник майна: ОСОБА_1, а/с № 151, м.Миколаїв, 54055
Суддя Міщенко В.І.
При секретарі: Пархоменко В.В.
За участю представників:
від кредитора: ОСОБА_2, дов. від 24.04.15
розпорядник майна ОСОБА_1
СУТЬ СПРАВИ: про банкрутство Приватного підприємства “ТАС Агротранс”
Розглянувши матеріали справи, заслухавши присутніх представників учасників провадження у справі, суд встановив.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 14.07.2015 р. порушено провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства “ТАС Агротранс” за заявою Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області, визнані вимоги заявника у сумі 4595642,31 грн., введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1, оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про порушення справи про банкрутство боржника (15.07.2015 р. № 20249).
У тридцятиденний строк з дня оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про порушення справи про банкрутство боржника, до суду звернувся з заявою про визнання додаткових грошових вимог ініціюючий кредитор, розпорядником майна боржника складено та 01.09.2015 р. подано до господарського суду реєстр вимог кредиторів боржника.
Ухвалами Господарського суду Миколаївської області від 09.09.2015 р. визнані вимоги кредитора у сумі 2060716,01 грн. (6 черга), затверджено реєстр вимог кредиторів боржника на загальну суму 6656358,32 грн., зобов'язано розпорядника майна боржника провести збори кредиторів та комітет кредиторів 18.09.2015 р. та підсумкове засідання суду призначено на 07.10.2015 р. о 12 год.
06.07.2015 р. від комітету кредиторів надійшло клопотання без дати та б/н про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_1
06.07.2015 р. від розпорядника майна ОСОБА_1 надійшло клопотання від 05.10.2015р. № 02-01/11/343 про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_1 та визначення йому основної винагороди при виконанні повноважень ліквідатора у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання повноважень ліквідатора.
07.10.2015 р. від кредитора надійшло клопотання без дати та б/н в якому він просить відкласти розгляд справи на іншу дату, оскільки він не отримав від розпорядника майна боржника клопотання про визначення заробітної плати.
Враховуючи, що:
Відповідно до частини 2 статті 41 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим Кодексом з врахуванням вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі - Закон про банкрутство), норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами ГПК України.
Згідно ст. 2 Закону про банкрутство провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 114 Закону про банкрутство кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Відповідно до ч. 8 ст. 26 Закону про банкрутство до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом.
Згідно частин 1-3 ст. 27 Закону про банкрутство у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації; подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди. У підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень: ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону; ухвалу про введення процедури санації та зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство; ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.
Фінансовий стан боржника, відсутність майнових активів свідчать про стійку неплатоспроможність боржника і відсутність реальних джерел для відновлення платоспроможності.
Згідно протоколів загальних зборів кредиторів та комітету кредиторів боржника від 01.10.2015 р. прийнято рішення про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_1, який виконує функції розпорядника майна боржника.
В судовому засіданні арбітражний керуючий ОСОБА_1 не заперечує проти призначення його ліквідатором банкрута.
На підставі викладеного, суд дійшов до висновку про задоволення клопотань кредитора без дати та б/н та розпорядника майна ОСОБА_1 від 05.10.2015 р. № 02-01/11/343 в частині визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_1, а клопотання розпорядника майна боржника ОСОБА_1 від 05.10.2015 р. № 02-01/11/343 в частині визначення йому основної винагороди при виконанні повноважень ліквідатора у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання повноважень ліквідатора не підлягає задоволенню, оскільки кредитором (комітетом кредиторів) це питання не вирішувалось, кредитор в судовому засіданні заперечує проти визначення щомісячної винагороди арбітражному керуючому ОСОБА_1 при виконанні повноважень ліквідатора у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат.
Також не підлягає задоволенню клопотання кредитора без дати та б/н про відкладення розгляду справи, оскільки відсутні для цього підстави.
Керуючись ст.ст. 26, 27, 114, розділом ІІІ “Ліквідаційна процедура” Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, - господарський суд
1. Клопотання Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області без дати та б/н про визнання Приватного підприємства “ТАС Агротранс” банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури - задовольнити.
2. Клопотання Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області без дати та б/н про відкладення розгляду справи - залишити без задоволення.
3. Клопотання розпорядника майна ОСОБА_1 від 05.10.2015 р. № 02-01/11/343 задовольнити частково.
4. Припинити повноваження розпорядника майна Приватного підприємства “ТАС Агротранс” - арбітражного керуючого ОСОБА_1
5. Визнати Приватне підприємство “ТАС Агротранс” (вул.Першотравнева, 6, с.Кам'яно-Костувате, Братський район, Миколаївська область, 55442, ідентифікаційний код 36420034) - банкрутом.
6. Відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором Приватного підприємства “ТАС Агротранс” арбітражного керуючого ОСОБА_1 (вул.Шевченка, 71, офіс № 327, м.Миколаїв, 54001, свідоцтво № 912 від 18.04.2013 р.).
7. Клопотання арбітражного керуючого ОСОБА_1 від 05.10.2015 р. № 02-01/11/343 в частині визначення йому основної винагороди при виконанні повноважень ліквідатора у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання повноважень ліквідатора - залишити без задоволення.
8. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
9. З моменту прийняття даної постанови припинити підприємницьку діяльність боржника, вважати таким, що настав строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута.
10. Скасувати арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
11. Зобов'язати ліквідатора скласти реєстр вимог кредиторів та надати його на затвердження до суду у термін до 15.12.2015 р.
12. Засідання суду з приводу затвердження реєстру вимог кредиторів призначити на 16.12.2015 р. о 12 год. 00 хв.
13. Вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
14. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
15. Зобов'язати ліквідатора щомісячно надавати суду документально підтверджений звіт про хід ліквідаційної процедури.
16. Зобов'язати ліквідатора після виконання своїх повноважень, але не пізніше 07.10.2016 р., надати суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута з доданими матеріалами щодо проведення ліквідаційної процедури.
17. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.
18. Копію постанови направити сторонам, ліквідатору, державному реєстратору Реєстраційної служби Братського районного управління юстиції у Миколаївській області (55401, Миколаївська область, смт.Братське, вул.Леніна, 115), Відділу державної виконавчої служби Братського районного управління юстиції у Миколаївській області (55400, Миколаївська область, смт. Братське, провулок Лікарняний,1), Братському районному суду Миколаївської області (55401, Миколаївська область, смт.Братське, вул.Леніна, 135-в), Головному територіальному управлінню юстиції у Миколаївській області (54020, м.Миколаїв, вул. 8 Березня, 107).
Суддя ___________________ В.І. Міщенко