06.10.15р. Справа № 904/2944/15
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.
при секретарі судового засідання Карпенко К.М.
за участю представників сторін:
від боржника: ліквідатор ОСОБА_1
за участю: представника ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ОСОБА_2 за довіреністю №5928/10/10-006 від 14.02.2015р.
розглянувши справу
за заявою ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "ТРАНС-ЛІТ", м. Дніпропетровськ, вул. Лабораторна, 45
до боржника ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "ТРАНС-ЛІТ", м. Дніпропетровськ, вул. Лабораторна, 45, код ЄДРПОУ 32794003
про визнання банкрутом
Провадження у справі про банкрутство ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "ТРАНС-ЛІТ", м. Дніпропетровськ, вул. Лабораторна, 45, код ЄДРПОУ 32794003 порушено ухвалою господарського суду 14.04.2015 р. відповідно до процедури, передбаченої статтею 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Постановою суду від 21.04.2015р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії ОСОБА_1 (свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого №883 від 15.05.2013р.; м. Дніпропетровськ, вул. Московська, 6, к. 301, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
10.08.2015р. до суду надійшла скарга ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на дії арбітражного керуючого ОСОБА_1 Скаргу обґрунтовано ненаданням ліквідатором на вимогу ДПІ документів фінансово-господарської діяльності і бухгалтерського обліку банкрута за період його діяльності, для проведення перевірки відповідно для вимог чинного законодавства.
06.10.2015р. ліквідатором надано відзив на скаргу ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська. Ліквідатор у своєму відзиві проти скарги заперечує, мотивуючи тим, що ДПІ пропущено відведений їй законом строк для призначення та проведення позапланової перевірки банкрута.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення ліквідатора та представника скаржника, встановлено наступне.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України.
Згідно ст.1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», сторони у справі про банкрутство - кредитори, боржник (банкрут).
Статтею ст. 22 ГПК України передбачено, що тільки сторони по справі мають право заявляти клопотання у справі.
Відповідно до ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" дії (бездіяльність) ліквідатора (ліквідаційної комісії) можуть бути оскаржені до господарського суду учасниками справи про банкрутство, права яких порушено такими діями (бездіяльністю).
Як вбачається з матеріалів справи, ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська не є кредитором банкрута, та відповідно й стороною у даній справі.
З огляду на викладене, суд позбавлений права розглядати та приймати відповідні рішення за скаргою ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська на дії ліквідатора.
Одночасно суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до пп. 78.1.7 п.78.1 ст. 78 Податкового кодексу України від 02.10.2010р. 2755-VI, документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з передбачених у п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України обставин, зокрема, якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків.
Відповідно до п.11.9 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №1588 від 09.12.2011р. (надалі-Порядок) якщо розпочато процедуру припинення юридичної особи, контролюючим органом приймається рішення про проведення (не проведення за підставами, встановленими пунктами 11.11 та 11.12 цього розділу) документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі.
Призначається та розпочинається перевірка у такі строки: не пізніше десяти робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, у разі ліквідації юридичної особи за рішенням засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу; протягом місяця після одержання того документа, що надійшов до контролюючого органу першим, в інших випадках.
Крім того, відповідно до статті 35 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" визначено порядок внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, встановлено, що державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, без розгляду повинен у день надходження цих документів внести до Єдиного державного реєстру запис про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України відомості про внесення такого запису.
Повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Крім того відповідно до підпункту 11.2.2. "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів", затвердженого наказом Міністерства фінансів України із змінами і доповненнями станом на 27.03.2013р. передбачено, що при проведенні заходів, пов'язаних з припинення платника податків, органи державної податкової служби організовують та планують їх таким чином, щоб вимоги щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи державної податкової служби, були сформовані і отримані особою, відповідальною за погашення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків, не пізніше строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог.
09.12.2014р. учасниками банкрута прийнято рішення про припинення діяльності підприємства шляхом ліквідації та призначено голову ліквідаційної комісії.
На виконання вимог частини першої статті 105 Цивільного кодексу України боржник звернувся до державного реєстратора реєстраційної служби Дніпропетровського МУЮ для здійснення реєстраційної дії по внесенню відомостей про припинення юридичної особи, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 05.03.2015р. №20217682.
На виконання вимог частини четвертої статті 105 Цивільного кодексу України, ліквідатор боржника помістив в друкованому засобі масової інформації, в якому публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, а саме в Бюлетні державної реєстрації від № 304 (34) від 19.12.2014р. оголошення про припинення ТОВ «ТРАНС-ЛІТ» шляхом ліквідації.
Доказів проведення перевірки у встановлений законодавством строк скаржником не подано.
Згідно зі ст. 78.4 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення позапланової перевірки.
13.05.2015р. ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська прийнято наказ №420 в про проведення документальної планової перевірки ТОВ "Транс-Літ" (т.1 а.с.143).
Доказів направлення повідомлення про проведення перевірки та отримання його ліквідатором скаржником не подано.
Таким чином, наказ від 13.05.2015р. №420 про проведення податкової перевірки не вручено під розписку ліквідатору банкрута, що передбачено ст. 78 Податкового кодексу України, тому право на проведення документальної позапланової перевірки - відсутнє.
Отже, в матеріалах справи відсутні докази порушень з боку ліквідатора щодо ненадання документів податковому органу для проведення перевірки.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне у задоволенні скарги ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська на дії ліквідатора відмовити.
Керуючись ст.ст. 22, 86 ГПК України, ст.ст. 1, 40, 41, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -
У задоволенні скарги ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №26418/10/10-006 від 04.08.2015р. на дії ліквідатора ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "ТРАНС-ЛІТ" (м. Дніпропетровськ, вул. Лабораторна, 45, код ЄДРПОУ 32794003) арбітражного керуючого ОСОБА_1 відмовити.
Суддя ОСОБА_4