Ухвала від 25.02.2011 по справі 2а-1612/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

м. Київ

25 лютого 2011 року№ 2а-1612/11/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, третя особа - Головне управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної держадміністрації про визнання нечинними та скасування нормативно-правових актів, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулась в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України, третя особа - Головне управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної держадміністрації про визнання нечинними та скасування нормативно-правових актів, зобов'язання вчинити певні дії.

В позовній заяві позивач просить суд:

- відновити йому пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів, так, як позивач тільки довідався про тривале порушення його прав саме нормативно - правовими актами Кабінету міністрі України прийнятими до 05 травня з 2004 р. до 2009 р.;

- в процесі підготовки справи до слухання розглянути клопотання про витребування з Кабінету Міністрів України прийняті протиправні неконституційні нормативно - правові акти до 05 травня та від управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної держадміністрації інформації про виплату мені одноразової допомоги до 05.05.2004-2010 р. так, як позивач не має доступу до неї;

- визнати нечинними нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України до 05 травня та скасувати їх, а саме Постанови Кабінету Міністрів України про визначення грошової допомоги у розмірі, в «межах бюджетних призначень» менше 3-х мінімальних пенсій (2004 р.-2010 р.)

- визнати дії відповідача протиправними в результаті яких були порушені права позивача на отримання одноразової грошової допомоги учаснику війни до 05.05. 2010 р. та до 30.09.2010 р. (2004 р.-2010 р.) такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства.

- зобов'язати Кабінет Міністрів України та Управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної держадміністрації виплатити на користь ОСОБА_1 - учасника війни недоплачену соціальну допомогу за 2004-2010 роки в сумі 8656,35 гри. + індексацію (2118 грн. за 2010р.), а подалі сплачувати одноразову соціальну допомогу за нормою діючого законодавства та Конституцією України.

Дана заява була подана з порушенням вимог Кодексу адміністративного судочинства України, а саме вимог ст. 106 КАС України щодо визначених вимог до позовної заяви, про що Окружним адміністративним судом м. Києва була прийнята ухвала від 07.02.2011 р. про залишення позовної заяви без руху, в якій судом встановлено, що позивачем не надано до позовної заяви відповідних доказів, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги, зокрема:

- доказів стосовно його статусу, як учасника Великої вітчизняної Війни;

- доказів щодо фактично здійснених йому виплат Управлінням праці та соціального захисту населення Львівської обласної держадміністрації, чи його звернень на здійснення таких виплат;

- копій ухвал Львівського окружного адміністративного суду про повернення його адміністративних позовів без розгляду, на які посилається позивач;

- доказів щодо звернення до Генерального прокурора України за захистом його порушених прав, оскільки позивач зазначає про не реагування Генерального прокурора України, щодо його порушеного права.

Крім того, позивачем було не визначено статус державного органу (Управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної держадміністрації) до якого висуваються позовні вимоги, як сторони чи третьої особи, а також, позивачем чітко не визначені позовні вимоги стосовно дій відповідача, тобто які саме дії відповідача позивач вважає протиправними, так само як і не зазначено які саме нормативно-правові акти позивач просить визнати нечинними та скасувати.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 07.02.2011 р. про залишення позовної заяви без руху, судом було визначено строк для усунення позивачем недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня отримання позивачем зазначеної ухвали.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху була отримана позивачем 16.02.2011 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

24.02.2011 р. до канцелярії суду надійшла заява позивача про усунення недоліків позовної зави, що була відправлена поштою 21.02.2011 р., відповідно до штампу поштового відділення.

Розглянувши подану позивачем заяву щодо усунення недоліків позовної зави, суд зазначає наступне.

В ухвалі Окружного адміністративного суду м. Києва від 07.02.2011 р. про залишення позовної заяви без руху, судом були визначені недоліки позовної заяви відповідно до вимог ст. 106 КАС України, що не були усунуті позивачем при подачі заяви щодо усунення недоліків, зокрема позивачем:

Не надано суду доказів щодо фактично здійснених йому виплат Управлінням праці та соціального захисту населення Львівської обласної держадміністрації, чи його звернень на здійснення таких виплат.

Позивач зазначає, що отримував виплати (одноразову грошову допомогу) через поштові відділення, проте не надав суду доказів які б підтверджували розмір таких виплат, чи підтверджували його звернення до відповідного органу чи установи про надання йому розрахунку отриманих ним соціальних виплат.

Не надано суду доказів щодо звернення до Генерального прокурора України за захистом його порушених прав, оскільки в заяві про усунення недоліків позовної заяви позивач знову зазначає про не реагування Генерального прокурора України щодо його порушеного права.

Крім того, позивачем знову чітко не визначено позовні вимоги стосовно дій відповідача, тобто які саме дії відповідача позивач вважає протиправними, так само як і не зазначено які саме нормативно-правові акти позивач просить визнати нечинними та скасувати, оскільки з заяви щодо усунення недоліків позовної зави, суд не може визначити, який саме нормативно-правовий акт позивач просить скасувати або визнати нечинним, також позивач чітко не зазначає: чи просить він суд скасувати або визнати нечинним не вказаний нормативно-правовий акт повністю чи в окремій його частині, так само, як і не зрозуміло які саме дії відповідача позивач просить визнати протиправними.

Крім того, в заяві про усунення недоліків позовної заяви, позивач просить суд зобов'язати вчинити певні дії ОСОБА_2 України, проте позивачем знову не визначено статус державного органу до якого висуваються позовні вимоги як сторони чи третьої особи, про що зазначалося в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, оскільки в первинній позовній заяві позивач не висував вимог до Верховної ОСОБА_2 України, а також, до позовної заяви не додано її копій та копій всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, що визначено ст. 106 КАС України, зокрема для визначеної третьої особи - Головного управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної держадміністрації.

Відповідно до вимог п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Згідно п.п.5,6 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвала про повернення позовної заяви може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, третя особа - Головне управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної держадміністрації про визнання нечинними та скасування нормативно-правових актів, зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачеві.

2. Надіслати позовну заяву з матеріалами справи позивачеві після закінчення строку на оскарження ухвали про повернення позовної заяви.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя Я.І. Добрянська