Ухвала від 01.02.2011 по справі 2а-1298/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

01 лютого 2011 року № 2а-1298/11/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шрамко Ю.Т., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали у адміністративній справі

за позовом ОСОБА_1

до Святошинського районого суду м. Києва

про визнання бездіяльності протиправною, зобов"язання стягнення коштів

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Святошинського районого суду м. Києва про визнання бездіяльності протиправною, зобов"язання стягнення коштів.

В обгрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення суддею Святошинського районого суду м. Києва норм Цивільно-процесуального кодексу України під час розгляду справи за його позовом до Кредитної спілки "Тринадцята зарплатня" про захист прав споживача фінансових послуг та, як наслідок, порушення норм Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, яка гарантує кожному право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

За правилами ч.1 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних і юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 4.2. рішення Конституційного Суду України № 6-рп/2001 від 23.05.2001 (справа за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень абзаців третього, четвертого, п'ятого статті 248-3 Цивільного процесуального кодексу України та за конституційними зверненнями громадян ОСОБА_3 і ОСОБА_4 щодо офіційного тлумачення положення абзацу четвертого статті 248-3 Цивільного процесуального кодексу України (справа щодо конституційності статті 248-3 ЦПК України) визначено, що відповідно до частини першої статті 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. При здійсненні правосуддя судді незалежні і підкоряються лише закону (частина перша статті 129 Конституції України). Виключно законами України визначаються судоустрій і судочинство. Порядок здійснення правосуддя регламентується відповідним процесуальним законодавством України. Процесуальні акти і дії суддів, які стосуються вирішення питань підвідомчості судам спорів, порушення і відкриття справ, підготовки їх до розгляду, судовий розгляд справ у першій інстанції, в касаційному і наглядовому порядку та прийняття по них судових рішень належать до сфери правосуддя і можуть бути оскаржені лише в судовому порядку відповідно до процесуального законодавства України.

З позову вбачається, що предметом спору є порушення Святошинським районним судом м. Києва під час розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до КС "Тринадцята зарплата", встановленого Цивільним процесуальним кодексом України двомісячного строку для розгляду справи, що, на думку позивача, є затягуванням з боку суду розгляду справи, що, в свою чергу, призвело до неможливості виконати рішення у цивільній справі за позовом позивача.

Позивач посилається на порушення своїх прав внаслідок дій місцевого загального суду, що належать до сфери процесуальної діяльності, тому спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до вимог п.1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На виконання вимог ч. 6 ст. 109 КАС України суд роз'яснює позивачеві, що оскарження рішень суду здійснюється в апеляційному, касаційному порядку та в порядку перегляду судових рішень Верховним Судом України в порядку та строки, передбачені процесуальним законодавством.

Порядок притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності визначено Законом України "Про судоустрій і статус суддів".

На підставі вищенаведеного та керуючись вимогами ст. 17, ч. 1 ст. 109, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі.

2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачам негайно.

3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть їм повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі.

4. У випадку оскарження ухвали, позовні матеріали будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя Ю.Т. Шрамко