Ухвала від 07.02.2011 по справі 2а-1612/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

07 лютого 2011 року № 2а-1612/11/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І., ознайомившись з позовною заявою

за позовом ОСОБА_1

до Кабінету Міністрів України

провизнання нечинними та скасування нормативно-правових актів, зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України про визнання нечинними та скасування нормативно-правових актів, зобов'язання вчинити певні дії.

В позовній заяві позивач просить суд:

- відновити йому пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів, так, як позивач тільки довідався про тривале порушення його прав саме нормативно - правовими актами Кабінету міністрі України прийнятими до 05 травня з 2004 р. до 2009 р.;

- в процесі підготовки справи до слухання розглянути клопотання про витребування з Кабінету Міністрів України прийняті протиправні неконституційні нормативно - правові акти до 05 травня та від управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної держадміністрації інформації про виплату мені одноразової допомоги до 05.05.2004-2010 р. так, як позивач не має доступу до неї;

- визнати нечинними нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України до 05 травня та скасувати їх, а саме Постанови Кабінету Міністрів України про визначення грошової допомоги у розмірі, в «межах бюджетних призначень»менше 3-х мінімальних пенсій (2004 р.-2010 р.)

- визнати дії відповідача протиправними в результаті яких були порушені права позивача на отримання одноразової грошової допомоги учаснику війни до 05.05. 2010 р. та до 30.09.2010 р. (2004 р.-2010 р.) такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства.

- зобов'язати Кабінет Міністрів України та Управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної держадміністрації виплатити на користь ОСОБА_1 - учасника війни недоплачену соціальну допомогу за 2004-2010 роки в сумі 8656,35 гри. + індексацію (2118 грн. за 2010р.), а подалі сплачувати одноразову соціальну допомогу за нормою діючого законодавства та Конституцією України.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено вимоги до позовної заяви, а саме: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності -клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача -суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача -суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача -суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача -суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Таким чином, суд звертає увагу позивача на те, що позовна заява повинна відповідати вищевказаним вимогам.

Однак, як вбачається з позовної заяви ОСОБА_1, позивачем на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються його позовні вимоги, не надано жодних доказів, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

Зокрема, в позовній заяві позивач зазначає про те, що він є учасником Великої вітчизняної Війни, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»від 22 жовтня 1993 року № 3552-XII із змінами та доповненнями, проте до позовної заяви позивачем не надано жодних доказів стосовно його статусу учасника Великої вітчизняної Війни, відповідно до вимог даного Закону, а також доказів щодо статусу осіб, які мають право отримати відповідні виплати, згідно ч.5 ст.15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Також, в позовній заяві позивач наголошує на порушенні Управлінням праці та соціального захисту населення Львівської обласної держадміністрації інформації законодавства України що здійснення йому відповідних виплат, однак доказів щодо фактично здійснених йому виплат чи звернень на такі виплати до позовної заяви позивачем не надано.

Крім того, позовні вимоги позивача пред'явлено також до Управлінням праці та соціального захисту населення Львівської обласної держадміністрації, проте позивачем не визначено статус державного органу до якого висуваються позовні вимоги як сторони чи третьої особи.

Також суд зазначає, що позивачем чітко не визначені позовні вимоги стосовно дій відповідача, тобто які саме дії відповідача позивач вважає протиправними, так само як і не зазначено які саме нормативно-правові акти позивач просить визнати нечинними та скасувати, що не відповідає вимогам ч. 4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України.

В позовній заяві позивач також зазначає про нереагування на порушення його прав Генеральним прокурором України, проте жодних доказів щодо звернення до Генерального прокурора України за захистом його порушених прав позивачем до позовної заяви не надано.

Крім того, в позовній заяві позивач посилається на ухвали Львівського окружного адміністративного суду про повернення його адміністративних позовів без розгляду, що мають бути доказами по даній справі, однак зазначених рішень суду на які посилається позивач, ним до адміністративної заяви також не надано.

Таким чином, суд вважає за необхідне зазначити, що позивачем не надано належних доказів, якими він обґрунтовує заявлені позовні вимоги, та подано позовну заяву з порушенням інших вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 105, 106, 108 та 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1.Залишити позовну заяву без руху.

2.Встановити позивачу 5-денний строк (з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху) на усунення недоліків позовної заяви. Днем отримання даної ухвали вважається день вказаний у повідомленні про вручення поштового відправлення.

3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя Я.І. Добрянська