Справа № 592/9626/15-к
Провадження № 1-кс/592/3179/15
09 жовтня 2015 року м.Суми
Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участі прокурора прокуратури Сумського району ОСОБА_2 , без фіксації процесуальної дії за допомогою технічних засобів, розглянувши клопотання прокурора прокуратури Сумського району ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015200260000864 від 17.09.2015, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку учасника судового провадження - прокурора прокуратури Сумського району ОСОБА_2
встановив:
Прокурор своє клопотання обґрунтовує тим, що слідчим відділом Сумського РВ УМВС України в Сумській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12015200260000864 від 17.09.2015, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, за фактом того, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , зловживаючи службовим становищем, передали у власність земельні ділянки на території ІНФОРМАЦІЯ_2 загальною площею близько 6 га для ведення особистого селянського господарства, які фактично належать ІНФОРМАЦІЯ_3 та відносяться до військового полігону в с.Радьківка Сумського району.
Встановлено, що на території ІНФОРМАЦІЯ_2 та Битицької сільських рад знаходиться військовий полігон військової частини ВЧ НОМЕР_1 , за яким відповідно до державного акту на право користування землею від 1985 року закріплено в безстрокове і безоплатне користування 2095,3 га землі.
Статтями 77 та 84 Земельного кодексу України визначено, що землі, надані для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства України визнаються землями оборони. Землі оборони можуть перебувати лише в державній власності та не можуть передаватись у приватну власність.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 Закону України «Про використання земель оборони» розміри земельних ділянок, необхідних для розміщення військових частин та проведення ними постійної діяльності, визначаються згідно із потребами на підставі затвердженої в установленому порядку проектно-технічної документації.
На даний час декілька земельних ділянок площею близько 6 га, що належать фізичним особам на праві приватної власності, можуть повністю або частково входити до земель військового полігону на території ІНФОРМАЦІЯ_4 . Вказане підтверджується схемою перетину земельних ділянок, розробленою ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 », а саме земельні ділянки з кадастровими номерами 5924787100:09:001:0030, 5924787100:09:001:0031, 5924787100:09:001:0032 повністю накладаються на частину території полігону, земельні ділянки з кадастровими номерами 5924787100:09:001:0003, 5924787100:09:001:0004 частково накладаються на частину території полігону.
Згідно з Положенням про Державний фонд документації із землеустрою, затвердженим Постановою КМУ від 17.11.2004 № 1553, державний фонд документації із землеустрою формується на основі збирання, обробки, обліку матеріалів, отриманих у результаті проведення землеустрою незалежно від місця розташування земельних ділянок та форми власності на них, для використання їх органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також підприємствами, установами, організаціями і громадянами.
Облік та зберігання документації із землеустрою, проведеного на місцевому рівні, здійснюється місцевим фондам документації із землеустрою, який створюється, формується і ведеться районним (міським) відділом (управлінням) земельних ресурсів Держземагентства.
З метою проведення повного, всебічного, об'єктивного досудового розслідування, виникла необхідність у дослідженні Індексної кадастрової карти ІНФОРМАЦІЯ_4 , Чергового кадастрового плану ІНФОРМАЦІЯ_4 , Державного акту на право користування землею полігону серії Б №018843, виданого в 1985 році, топографічної карти та проектно-технічної документації на вказану земельну ділянку, а також проектів землеустрою на земельні ділянки з кадастровими номерами 5924787100:09:001:0003, 5924787100:09:001:0004 з відповідними XML файлами.
Вилучені оригінали зазначених документів нададуть можливість для проведення слідчих дій із залученням у подальшому спеціалістів, спрямованих на отримання додаткових відомостей та встановлення інших можливих речових доказів у кримінальному провадженні, зокрема проведення земельно-технічної експертизи для визначення відповідності фактичного землекористування в частині порушення меж та накладання земельних ділянок відповідно до правовстановлювальних документів та документації із землеустрою на ці земельні ділянки.
В судовому засіданні прокурор прокуратури Сумського району клопотання підтримала в повному обсязі.
Вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з тих підстав, що документи, до яких заявлено клопотання про надання доступу можуть містити інформацію, необхідну для встановлення обставин скоєння протиправних дій та бути визнані доказами по справі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.159, 160, 163, 164 КПК України, -
ухвалив:
1. Надати тимчасовий доступ до речей та документів прокурору прокуратури Сумського району ОСОБА_2 та надати їй можливість отримати належним чином завірені їх копії.
2. Речі та документи, до яких повинен бути наданий тимчасовий доступ та можливість їх вилучення: оригінали документів: Індексна кадастрова карти ІНФОРМАЦІЯ_4 , Черговий кадастровий план ІНФОРМАЦІЯ_6 , Державний акт на право користування землею серії Б №018843 від 1985 року та проектно-технічна документація до нього, проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок з кадастровими номерами: 5924787100:09:001:0003, 5924787100:09:001:0004 у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності, розташованої за межами населених пунктів на території Стецьківської сільської ради Сумського району Сумської області з відповідними XML файлами, які знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_7 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
Тимчасовий доступ до речей та документів має надати - ІНФОРМАЦІЯ_7 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
3. Строк дії ухвали - двадцять днів з дня постановлення ухвали.
Відповідно до вимог ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Суддя ОСОБА_1