Справа № 1715/15567/12
24 вересня 2015 року
Рівненський міський суд Рівненської області
в особі судді ОСОБА_1
з участю секретаря ОСОБА_2
засудженого ОСОБА_3
прокурора ОСОБА_4
представника Рівненського МВ УМВС України у Рівненській області ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне Рівненської області подання начальника Рівненського МВ УМВС України у Рівненській області ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , -
У своєму поданні начальник Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області просить встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , раніше судимого: 06 лютого 1997 року засудженого Рівненським міським судом за ст.ст. 140 ч.3 КК України, 22 грудня 1998 року засудженого цим же судом за ст. 140 ч.3, 145 ч.1, 142 КК України та 27 вересня 2012 року засудженого цим же судом за ст. 309 ч.2, 307 ч.2 КК України. Подання мотивує тим, що останній 11 червня 2014 року відповідно до довідки про звільнення РІВ № 06053 звільнившись із місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, за час проживання за вказаною адресою зарекомендував себе з негативної сторони, веде антигромадський спосіб життя. ОСОБА_3 неодноразово попереджував ся про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду міліції, однак незважаючи на прийнятті відносно нього профілактичні міри, належних висновків для себе не зробив, схильний до скоєння злочинів та вчинення правопорушень, продовжує бути небезпечним.
В судовому засіданні ОСОБА_3 щодо встановлення адміністративного нагляду відносно нього заперечив.
Заслухавши пояснення Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області який подання підтримав, думку прокурора який висловив думку про доцільність встановлення відносно ОСОБА_3 адміністративного нагляду, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 27 вересня 2012 року засуджений Рівненським міським судом за ч.2 ст. 307, ч.2 ст. 309, ст. 70 КК України до позбавлення волі на строк 3 роки з конфіскацією ? частини майна, яке є власністю засудженого.
Згідно довідки про звільнення серії РІВ № 060532, ОСОБА_3 відбував покарання з Катеринівської ВК (№46) з 26.07.2012 по 11.06.2014 звідки звільнений на підставі ст. 2 Закону України «Про амністію» та ухвали Сарненського районного суду Рівненської області від 03.06.2014 року.
Начальник Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області звернувся до суду з поданням, у якому просить встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , покликаючись на п. «г» ст. 3 Закону.
Так, відповідно до п. «г» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» (далі Закон) адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Таким чином наявні підстави для встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , як до особи, яка була засуджена до позбавлення волі за злочини, пов'язані з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Однак, згідно п.1 ч.1 ст. 5 Закону, адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пунктах "б" і "г" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцезнаходженням установи виконання покарань за поданням начальника установи виконання покарань. Частиною 8 ст. 5 Закону визначено, що, постанова судді надсилається для виконання начальнику районного (міського) відділу (управління) внутрішніх справ за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд, а у випадках, передбачених пунктами "б" і "г" статті 3 цього Закону, - начальнику установи виконання покарань.
У відповідності до ч.2 ст. 6 Закону, у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Дане подання начальника Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області про встановлення адміністративного нагляду суперечить встановленим нормам Закону, оскільки ініціатором такого подання має бути начальник установи виконання покарань, а наявність наведених у поданні підстав та умов, можуть свідчити лише про необхідність продовження адміністративного нагляду, а не про його встановлення.
За наведених обставин, у задоволенні подання слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 539 КПК України, суд,-
У задоволенні подання начальника Рівненського МВ УМВС України у Рівненській області ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - відмовити.
Ухвалу може бути оскаржено до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд протягом семи діб з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1