ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
17 листопада 2011 року № 2а-16749/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Смолій І.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1
до Генеральної прокуратури України Адміністрації Президента України
про визнання дій неправомірними,
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про визнання неправомірними дій Генеральної прокуратури України та Адміністрації Президента України.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після отримання позовної заяви з'ясовує чи відповідає поданий позов вимогам, встановленим ст. 106 цього ж Кодексу.
Згідно зі ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються:1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Статтею 105 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може містити вимоги щодо : 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5)виконання зупиненої чи не вчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
При цьому у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Водночас, згідно статті 104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Позивач у заявленому позові просить суд зокрема:
- визнати, що ст. 102 Конституції України Президентом України по зверненням позивача не виконується, права і свободи людини та громадянина від протиправних дій прокуратури не захищаються;
- визнати що при розгляді звернень позивача в Адміністрації Президента України мало місце порушення Закону України "Про звернення громадян". Зобов'язати Адміністрацію в подальшому дотримуватись вимог цього Закону;
-визнати, що Генеральною прокуратурою України не контролюється діяльність прокуратури Дніпропетровської області по дотриманню законодавства та перевірки заяв по фактам притягнення до кримінальної відповідальності завідомо невинну особу співробітниками Новомосковською районною прокуратурою по кримінальній справі №10039016 за важкий злочин передбачений ч. 3 ст. 365 КК України та не законне судове переслідування на протязі 2003-2010р.р., а також прийняти міри до порушників законодавства в рядах прокуратури Дніпропетровської області;
- визнати неправомірним направлення Генеральною прокуратурою України скарг і заяв на незаконні дії співробітників прокуратури Дніпропетровської області в прокуратуру Дніпропетровської області. Зобов'язати Генеральну прокуратуру України розглянути скарги та заяви позивача стосовно неправомірних дій співробітників прокуратури Дніпропетровської області.
Як вбачається з наведеного жодна із заявлених позивачем вимог не відповідає вимогам як статей 105-106 Кодексу адміністративного судочинства України так і самому поняттю адміністративного позову, зміст поданого позову не містить ані обґрунтувань порушення законних прав, свобод чи інтересів позивача в публічно-правовій сфері, ані викладу обставин за яких такі були порушені.
Також слід зазначити, що у відповідності до вимог ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
В супереч зазначеній нормі позивачем не додано до позову копії усіх матеріалів у кількості відповідній кількості відповідачів, зокрема відсутні додатки до позову, а також позивачем не надано доказу сплати судового збору чи документів що підтверджують звільнення від його сплати.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків .
Для виправлення виявлених недоліків позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ч. 4 ст.106КАС України.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2.Встановити позивачу строк до 29 листопада 2011 року для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя І.В. Смолій