Ухвала від 14.01.2011 по справі 2а-18284/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

14 січня 2011 року № 2а-18284/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Пащенка К.С., при секретарі судового засідання Шмігелю Т.В., розглянувши клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду в адміністративній справі

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Інтер-Бізнес"

доДержавної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва

провизнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 13.08.2010р. №0020461520/0

ВСТАНОВИВ:

13.12.2010 позивач звернувся до суду з позовною заявою про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0020461520/0 від 13.08.2010 ДПІ у Голосіївському районі міста Києва.

Згідно з ч.ч. 1, 5 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Позивачем подано клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду у зв'язку з використанням ним відповідно до ч. 4 ст. 99 КАС України досудового порядку вирішення спору.

Водночас, відповідно до ч. 4 ст. 99 КАС України якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Згідно з пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Як видно з матеріалів справи, позивач отримав спірне податкове повідомлення-рішення від 13.08.2010 №0020461520/0 в день його винесення 13.08.2010, що підтверджується підписом генерального директора ТОВ "Інтер-Бізнес" ОСОБА_1, проте оскаржив його в порядку адмністративного оскарження лише 01.10.2010, тобто з порушення строків, встановлених пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", з урахуванням чого відповідні скарги позивача були залишені без розгляду.

Враховуючи, що позивач використав досудовий порядок вирішення спору, передбачений пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", з порушенням вимог чинного на момент виникнення спірних правовідносин законодавства, суд приходить до висновку, що ч. 4 ст. 99 КАС України не поширюється на спірні правовідносини, а вищевказані обставини не можуть вважатись поважною підставою пропуску строку звернення до адміністративного суду.

Жодних інших поважних причин пропуску строку звернення до адміністративного суду позивачем не наведено, з урахуванням чого у суду відсутні належні правові підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Зважаючи на викладене, керуючись ст.ст. 100, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Інтер-Бізнес" у задоволенні клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

2. Залишити без розгляду позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер-Бізнес" до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 13.08.2010р. №0020461520/0.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її проголошення за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя К.С. Пащенко