Постанова від 24.12.2010 по справі 2а-18131/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

24 грудня 2010 року < Час проголошення > № 2а-18131/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Пащенка К.С. при секретарі судового засідання Шмігелю Т.В., розглянувши адміністративну справу

за позовомОСОБА_1

доІнспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві

прозобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить зобов'язати Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві видати ОСОБА_1 сертифікат відповідності закінченого будівництвом об'єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам на квартиру № 23, розташовану в місті Києві по вулиці Щорса, будинок 29.

Відповідно до ст. 3 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених Кодексом адміністративного судочинства.

Згідно з ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Сторони та їх уповноважені представники у судове засідання не з'явилися, подали клопотання про розгляд справи за їх відсутності в порядку письмового провадження, з урахуванням чого справа вирішується на підставі наявних в ній доказів в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

22.11.2010 позивач звернулась до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві з заявою вх. №7/26-9115 про видачу сертифіката відповідності перепланування господарським способом квартири, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 та належить позивачу на праві приватної власності на підставі договору купівлі-продажу квартири від 05.06.2006 року, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 та зареєстрованого в реєстрі за № 2102.

За результатами розгляду зазначеної заяви листом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві №7/26-6516/11 від 24.11.2010 ОСОБА_1 було відмовлено у видачі сертифіката відповідності у зв'язку з неподанням документів, визначених чинним законодавством України.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про архітектурну діяльність»державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи (надалі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю).

Згідно з п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 225 від 25.03.1993 «Про затвердження Положення про державний архітектурно-будівельний контроль»державний архітектурно-будівельний контроль і нагляд з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція (Держархбудінспекція) та її територіальні органи.

Відповідно до змісту ст. 30-1 Закону України «Про планування і забудову територій»прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів здійснюється на підставі сертифіката відповідності, який видається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю. Сертифікат відповідності -це документ, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам. Для одержання сертифіката відповідності замовник або уповноважена ним особа подає до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, яка надала дозвіл на виконання будівельних робіт, письмову заяву, до якої додаються:

- проектна документація на будівництво об'єкта, погоджена та затверджена в установленому законодавством порядку;

- акт готовності об'єкта до експлуатації, підписаний генпроектувальною та генпідрядною організаціями, субпідрядними організаціями, що здійснювали будівництво, генпроектувальною організацією, замовником, страховою компанією (якщо об'єкт застрахований).

Як видно з листа Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві №7/26-6516/11 від 24.11.2010, підставою для відмови позивачу у видачі сертифіката відповідності стало ненадання позивачем проектної документації на будівництво об'єкта, погодженої та затвердженої в установленому законодавством порядку, а також акту готовності об'єкта до експлуатації, підписаного генпроектувальною та генпідрядною організаціями, субпідрядними організаціями, що здійснювали будівництво, генпроектувальною організацією, замовником.

Водночас, судом встановлено, що роботи по переплануванню квартири, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1, виконані господарським способом без залучення спеціалізованих будівельних організацій, з урахуванням чого у позивача була відсутня можливість надати Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві проектну документацію на будівництво об'єкта, погоджену та затверджену в установленому законодавством порядку, акт готовності об'єкта до експлуатації, підписаний генпроектувальною та генпідрядною організаціями, субпідрядними організаціями, що здійснювали будівництво, генпроектувальною організацією, замовником.

Відповідно до статті 20 Закону України «Про планування і забудову територій»нормативне регулювання планування, забудови та іншого використання територій полягає у прийнятті нормативно-правових актів, зокрема державних будівельних норм, відомчих нормативних документів, регіональних і місцевих правил забудови. Державні будівельні норми та інші нормативно-правові акти з питань планування і забудови територій є обов'язковими для суб'єктів містобудування.

Згідно Розділу 2 Правил обстежень, оцінки технічного стану та паспортизації виробничих будівель і споруд, затверджених Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, Державного комітету України по нагляду за охороною праці № 32/288 від 27.11.1997, обстеження -це процес отримання якісних та кількісних показників експлуатаційної придатності будівлі (споруди), його частин та конструкцій шляхом візуального огляду, інструментальних вимірів у натурі та лабораторних визначень; технічний стан будівлі (споруди) - це сукупність якісних та кількісних показників, що характеризують експлуатаційну придатність будівлі та його частин у порівнянні з їх гранично допустимими значеннями. Таким чином, технічне обстеження будівлі має на меті встановити придатність будівлі (її частини) до безпечної експлуатації згідно свого функціонального призначення з точки зору діючих державних будівельних норм та правил.

За результатами технічного обстеження квартири АДРЕСА_2 в Печерському районі міста Києва Державним підприємством «Науково-дослідна виробничо-технічна агенція «Стратегія регіонального розвитку»складено Звіт про технічне обстеження, відповідно до якого роботи перепланування виконано з додержанням технології, несуча здатність стіни забезпечена, просторова жорсткість будинку не порушена, з урахуванням чого у Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві були відсутні належні правові підстави для відмови у видачі сертифіката відповідності закінченого будівництвом об'єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам на квартиру № 23, розташовану в місті Києві по вулиці Щорса, будинок 29.

Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Всупереч наведеним положенням відповідач як суб'єкт владних повноважень не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і не довів правомірності відмови у видачі сертифіката відповідності закінченого будівництвом об'єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам на квартиру № 23, розташовану в місті Києві по вулиці Щорса, будинок 29.

Дослідивши обставини справи, проаналізувавши вищезазначені правові норми, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими і підлягають задоволенню повністю.

За таких умов, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України на його користь з Державного бюджету України.

На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

2. Зобов'язати Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві видати ОСОБА_1 сертифікат відповідності закінченого будівництвом об'єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам на квартиру № 23, розташовану в місті Києві по вулиці Щорса, будинок 29.

3. Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_3) витрати зі сплати судового збору у розмірі 3 грн. 40 коп. (три гривні 40 коп.).

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

СуддяОСОБА_3