ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без розгляду
24.12.2010р. № 2а-16024/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Пащенка К.С., при секретарі судового засідання Шмігелю Т.В., розглянувши адміністративну справу
за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "ЖЕК 2617"
до
Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві
про
скасування рішення про застосування економічних санкцій від 28.10.2010р.
№132 та припису від 28.10.2010р. №139
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, у якій просив скасувати рішення Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві про застосування до ТОВ «ЖЕК-2617» економічних санкцій за порушення державних цін від 28.10.2010 № 132, а також скасувати припис Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін від 28.10.2010р. № 139.
Відповідно до п. 3.5. Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001 № 298/519, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 за № 1047/6238, один примірник рішення, а також претензія направляються для виконання суб'єкту господарювання - порушнику. Одночасно керівництву суб'єкта господарювання - порушника направляються приписи (вимоги) щодо усунення виявлених порушень законодавства про порядок установлення і застосування цін. Другий примірник рішення залишається у справі органу державного контролю за цінами, який прийняв це рішення, для обліку та контролю за його виконанням. Рішення вважається виконаним і знімається з контролю після одержання відповідної інформації про зарахування сум економічних санкцій за належністю.
З аналізу викладеного положення видно, що припис містить вимоги про усунення порушень, які також є підставою для прийняття рішення про застосування економічних санкцій, а відтак скасування Державною інспекцією з контролю за цінами рішення про застосування економічних санкцій свідчить про відсутність у субєкта господарювання правових підстав для виконання вимог відповідного припису, а відтак і про втрату таким приписом обов'язкового характеру.
Судом встановлено, що за результатом розгляду скарги ТОВ «ЖЕК-2617» Державною інспекцією з контролю за цінами скасовано оскаржуване рішення №132 від 28.10.2010 Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві про застосування до ТОВ «ЖЕК-2617» економічних санкцій за порушення державних цін.
За таких умов, 24.12.2010 в судовому засіданні представник позивача подав клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.
Відповідно до ст. 51 КАС України крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви.
З огляду на те, що за висновком суду, відкликання позивачем адміністративного позову не суперечить чинному законодавству і не порушує чиї-небудь права і охоронювані законом інтереси, суд вважає заяву позивача про відкликання позовної заяви такою, що підлягає задоволенню, а тому позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 155, 158-160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Позовну заяву залишити без розгляду.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її проголошення за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Пащенко К.С.