Ухвала від 23.08.2010 по справі 2а-12192/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

23 серпня 2010 року № 2а-12192/10/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про перегляд рішення у цивільній справі у зв'язку із ново виявленими обставинами

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до ОСОБА_2, в якому просить: заяву розглянути у встановлений законом строк і видати судовий наказ у триденний строк по суті заявлених позовних вимог у триденний строк, щоб стягнути з боржника гроші, суду судового збору стягнути з держбюджету, попередити про час, дату та місце проведення судового засідання, публічно розглянути заяву.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за даною заявою, судом з'ясовано наступне.

Як вбачається із даної заяви, позивач звернувся до суду в порядку ЦПК України, зокрема, на підставі ст. 99, 101, 103, 347 ЦПК України, однак скаргу направлено до адміністративного суду, що не відповідає вимогам процесуального закону та позбавляє Окружний адміністративний суд міста Києва можливості відкрити провадження за даною заявою.

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. (ч.1ст.2 КАС України).

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Крім того, даний спір не належить до публічно-правового та жодна із сторін у даній заяві не являються органом виконавчої влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою чи службовою особою або іншим суб'єктом, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Із заяви позивача вбачається, що відповідачем визначено ОСОБА_2, як фізичну особу, а не посадову.

Відповідно до ч.1 ст.15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Згідно із ч.1 ст.16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

З огляду на обставини, що вказані у позові, та вищеназвані норми закону, суд дійшов висновку, що даний спір не є справою адміністративної юрисдикції, а повинен розглядатись в порядку цивільного судочинства, як це і зазначено позивачем у поданій до суду заяві.

Пунктом 1 частини 1 статті 109 КАС України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі встановленого, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

2.Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу.

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Порядок і строки апеляційного оскарження ухвали суду першої інстанції встановлено статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України

Суддя: Я.І. Добрянська