ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
08 жовтня 2015 року м. Київ № 826/23131/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Нагорянський С.І., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1
доКомісії з питань захисту прав дитини Служби у справах дітей та сім'ї Києво-Святошинської районної державної адміністрації
прозобов'язання вчинити дії
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась ОСОБА_1 з позовом до Комісії з питань захисту прав дитини Служби у справах дітей та сім'ї Києво-Святошинської районної державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії.
При вирішенні питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
В силу ст. 104 КАС України, звернення до адміністративного суду відбувається шляхом подання позовної заяви, яка має бути оформлена згідно статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
У позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (пункт 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України).
Разом з тим, відповідно до частини третьої статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Позивачем визначено відповідачами у справі Комісії з питань захисту прав дитини Служби у справах дітей та сім'ї Києво-Святошинської районної державної адміністрації.
Відповідно до ч. 3 статті 50 КАС України, відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Водночас, Комісія з питань захисту прав дитини Служби у справах дітей та сім'ї Києво-Святошинської районної державної адміністрації створюється Службою у справах дітей та сім'ї райдержадміністрації та відповідно до Положення, комісії проводяться не рідше одного разу на місяць.
Тобто, Комісія з питань захисту прав дитини Служби у справах дітей та сім'ї Києво-Святошинської районної державної адміністрації не є юридичною особою.
Таким чином, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги та визначити належного відповідача у справі.
Крім того, до адміністративного позову позивачем долучено оригінал квитанції № 105 від 05 жовтня 2015 року про сплату судового збору у розмірі 980,00 грн.
Статтею 9 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
У відповідності до вказаних приписів Закону, судом здійснено перевірку зарахування сплаченого позивачем судового збору, внаслідок чого встановлено відсутність у програмі «Діловодство спеціалізованого суду» відомостей від органів Державної казначейської служби про зарахування вказаних коштів до спеціального фонду Державного бюджету України.
Неможливість перевірки судом зарахування сплаченого позивачем в межах даного адміністративного позову судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України є перешкодою у вирішенні питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до канцелярії суду (м. Київ, вул. Велика Васильківська 81-А): уточнений адміністративний позов; довідки з органів Державної казначейської служби про зарахування сплаченого судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, згідно квитанції № 105 від 05 жовтня 2015 року.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2.Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя С.І. Нагорянський