ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
08 жовтня 2015 року м. Київ № 826/22761/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Погрібніченко І.М., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали
Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві
до
Товариства з обмеженою відповідальністю «КВВ Строй»
про
застосування заходів реагування,
Ухвалою суду від 01.10.2015р. позовну заяву залишено без руху та встановлено п'ятиденний термін для усунення недоліків позовної заяви з моменту отримання даної ухвали.
Підставою залишення позовної заяви без руху було те, що позивачем не сплачено судовий збір за її подання.
07 жовтня 2015 року позивачем подано клопотання про заміну первинного позивача на належного - Головне управління Держпраці у Київській області з покладенням на нього обов'язку щодо сплати судового збору.
В обґрунтування поданого клопотання заявник зазначив, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року № 100 «Про утворення територіальних органів Державної служби з питань праці та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби з питань праці, реорганізувавши шляхом злиття територіальні органи Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки і Державної інспекції з питань праці та установлено, що територіальні органи, які утворюються згідно з пунктом 1 цієї постанови, є правонаступниками прав та обов'язків територіальних органів Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки і Державної інспекції з питань праці, що реорганізуються.
Згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року №100 «Перелік територіальних органів Державної служби з питань праці, що утворюються», утворено Головне управління Держпраці у Київській області.
Розглянувши подане клопотання та матеріали справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 52 КАС України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
Частиною четвертою статті 52 КАС України передбачено, що після заміни сторони, вступу третьої особи, що заявляє самостійні вимоги на предмет спору, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.
З даної норми КАС України слідує, що заміна сторони здійснюється судом після відкриття провадження у адміністративній справі.
Таким чином, враховуючи те, що провадження за даним адміністративним позовом не відкрито підстави для задоволення клопотання Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві про заміну первинного позивача на Головне управління Держпраці у Київській області на даній стадії відсутні.
У той же час не може бути задоволено клопотання позивача в частині покладення обов'язку зі сплати судового збору на Головне управління Держпраці у Київській області, оскільки відповідно до статті 2 Закону України "Про судовий збір" його платниками є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Також суд наголошує на тому, що ч. 3 ст. 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Приписами ч. 2 ст. 87 КАС України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 № 36740-V.
Так, згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” (в редакції, чинній на момент звернення до суду) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до вимог п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”, з урахуванням внесених змін згідно із Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” від 22.05.2015 № 484-VIII, ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру суб'єктом владних повноважень складає 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, а за подання адміністративного позову немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Як вбачається із доданих до матеріалів справи документів, заявником не надано доказів сплати судового збору в порядку та розмірі, передбачених Законом України “Про судовий збір”.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам, встановленим статтею 106 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З урахування того, що в задоволенні клопотання позивачу про заміну первинного позивача та покладення на нього обов'язку зі сплати судового збору відмовлено, суд вважає за можливим продовжити Територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання суду доказі сплати судового збору в розмірі, встановленому Законом України “Про судовий збір”.
Згідно з частиною другою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 108, 160, 165, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Відмовити Територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві в задоволенні клопотання про заміну первинного позивача на належного - Головне управління Держпраці у Київській області та покладення на нього обов'язку зі сплати судового збору.
Продовжити Територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві строк для усунення недоліків позовної заяви.
Встановити позивачу п'ятиденний термін на усунення недоліків позовної заяви з дня отримання вказаної ухвали суду.
Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.М. Погрібніченко