ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
09 жовтня 2015 року м. Київ № 826/23194/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Нагорянський С.І., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1
до Міністерства оборони України, Міністра оборони України Полторак Степана Тимофійовича
проскасування пунктів наказів
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Міністерства оборони України, Міністра оборони України Полторак Степана Тимофійовича про скасування пунктів наказів.
При вирішенні питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.
Відповідно до положень статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
У відповідності до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Як вбачається з адміністративного позову, позивачем вказано в якості відповідачів: 1) Міністерство оборони України; 2) Міністра оборони України Полторак Степана Тимофійовича.
Разом з тим, позивачем не було долучено примірника адміністративного позову та копій документів, що приєднуються до позовної заяви для направлення їх другому відповідачу, що є недоліком адміністративного позову.
Крім того, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Водночас, позовні вимоги ОСОБА_1 стосуються лише Міністра оборони України Полторак Степана Тимофійовича, незважаючи на те, що відповідачем вказано також Міністерство оборони України.
Вищенаведені недоліки не дають можливості суду вирішити питання про відкриття провадження в адміністративній справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до канцелярії суду (м. Київ, вул. Велика Васильківська 81-А): уточненого адміністративного позову із зазначенням кола відповідачів; примірника позовної заяви та копій всіх документів, що приєднуються до позовної заяви для направлення їх відповідачу (у випадку заявленняя вимог до двох відповідачів).
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2.Встановити позивачу п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя С.І. Нагорянський