ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
м. Київ
23 травня 2011 року 09:23 № 2а-14045/10/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:
Суддя Добрянська Я.І.
секретар судового засідання Пузій М.А.
За позовомДержавної інспекції з контролю за цінами в м. Києві
доОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Іонія»
простягнення економічних санкцій у розмірі 1 122 008, 70 грн.
Представники:
від позивача ОСОБА_2А.(довіреність № 152-07/6-3690 від 25.10.2010 р.)
від відповідача ОСОБА_3 (довіреність № б/н від 20.10.2010 р.)
Відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 23.05.2011р. у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Позивач ОСОБА_4 інспекція з контролю за цінами в м. Києві звернулась в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Іонія»про стягнення економічних санкцій у розмірі 1 122 008, 70 грн.
Стягнення економічних санкцій в сумі 1 122 008, 70 грн. провадиться позивачем на підставі суми заборгованості, що не сплачена відповідачем згідно рішення Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 105 від 20.08.2010 р.
Рішення позивача про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 105 від 20.08.2010 р. на суму 1 122 008, 70 грн., що стягується позивачем в даній адміністративній справі, було оскаржено відповідачем до суду, зважаючи на що суд зупиняв провадження в даній адміністративній справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі про визнання нечинним та скасування рішення Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 105 від 20.08.2010 р.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 02.12.2010 р. по справі № 2а-15284/10/2670 скасовано рішення Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 105 від 20.08.2010 р.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 22.02.2011 р. по справі № 2а-15284/10/2670 апеляційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві залишено без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 02.12.2010 р. -без змін.
Зважаючи на викладене, Окружним адміністративним судом м. Києва було поновлено провадження у справі 2а-14045/10/2670 за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Іонія»про стягнення економічних санкцій у розмірі 1 122 008, 70 грн. та розглянуто справу по суті.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, посилаючись на те, що постанова Окружного адміністративного суду м. Києва від 02.12.2010 р. по справі № 2а-15284/10/2670, якою скасовано рішення Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 105 від 20.08.2010 р. та ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 22.02.2011 р. по цій же справі, якою апеляційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві залишено без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 02.12.2010 р. залишено без змін -були оскаржені до Вищого адміністративного суду України.
Представник відповідача проти позову заперечив та зазначив що, оскільки рішення Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 105 від 20.08.2010 р. на суму 1 122 008, 70 грн., що стягується позивачем в даній адміністративній справі -скасовано в судовому порядку, та рішення набрало законної сили, то правові підстави щодо стягнення зазначеної суми економічних санкцій -відсутні.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ОСОБА_4 інспекцією з контролю за цінами в м. Києві, відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення»від 03.12.1990 року №507-ХІІ, та Положення про ОСОБА_4 інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 р. № 1819 було проведено планову перевірку з питань дотримання порядку формування та застосування цін на окремі види продовольства ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Іонія».
За результатами зазначеної перевірки позивачем було складено акт від 16.08.2010 р. № 191 та винесено рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 105 від 20.08.2010 р. на суму 1 122 008, 70 грн.
Зазначене рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 105 від 20.08.2010 р. на суму 1 122 008, 70 грн. було скасовано постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 02.12.2010 р. по справі № 2а-15284/10/2670, що залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 22.02.2011 р.
Відповідно до ст. 254 КАС України, постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Таким чином, рішення Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві про застосування до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Іонія»економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 105 від 20.08.2010 р., відповідно до якого позивачем провадиться стягнення економічних санкцій заборгованості по даній справі № 14045/10/2670, було скасовано в судовому порядку та рішення набрало законної сили.
В клопотанні позивача щодо зупинення провадження у даній справі з підстав оскарження постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 02.12.2010 р. та ухвали Київського апеляційного адміністративного суду 22.02.2011 р. по справі № 2а-15284/10/2670 до Вищого адміністративного суду України - суд протокольно відмовив, оскільки відповідно до вимог ст. 254 КАС України, постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення.
Крім того, суд роз'яснив позивачу щодо можливості захисту його прав при касаційному вирішенні справи № 2а-15284/10/2670 на користь позивача, шляхом подання заяви про перегляд рішення у справі № 14045/10/2670 за нововиявленими обставинами, чи подання нового позову про стягнення економічних санкцій.
Дослідивши наявні у справі докази, проаналізувавши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд приходить до висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Постановою Кабінету Міністрів України №1819 затверджено Положення про ОСОБА_4 інспекцію з контролю за цінами. Згідно з п. 1 зазначеного Положення, ОСОБА_4 інспекція з контролю за цінами є урядовим органом державного управління, який діє у складі Мінекономіки і підпорядковується йому.
Пунктом 4 даного Положення встановлено, що ОСОБА_4 інспекція в межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обґрунтування.
У відповідності до п. 5 вищезазначеного положення посадова особа органів державного контролю за цінами має право проводити в органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності перевірки бухгалтерських документів, книг, звітів, калькуляцій та інших документів, пов'язаних з формуванням, встановленням і застосуванням цін і тарифів; одержувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, підприємств, установ та організацій матеріали та інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань.
Згідно 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", що діяв на момент виникнення спірних правовідносин, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно вимог п.п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", активи платника податків можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Зважаючи на те, що рішення Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві про застосування до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Іонія»економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 105 від 20.08.2010 р., відповідно до якого позивачем провадиться стягнення економічних санкцій заборгованості по даній справі № 14045/10/2670, було скасовано в судовому порядку та рішення набрало законної сили, а відтак борг у відповідача відсутній та в суду не має підстав для задоволення позову Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які він посилається.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивач, як суб'єкт владних повноважень, не довів суду правомірності заявлених ним позовних вимог, натомість відповідач надав суду заперечення, підтверджені допустимими доказами щодо протиправності, заявленого до нього стягнення економічних санкцій на підставі рішення позивача про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 105 від 20.08.2010 р. на суму 1 122 008, 70 грн., що скасоване в судовому порядку та рішення набрало законної сили.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
1. В позові відмовити.
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 25.05.2011 р.