Постанова від 01.11.2011 по справі 2270/11600/11

Копія

Справа № 2270/11600/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 листопада 2011 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в складі судді Фелонюк Д.Л. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом < в особі > < в чиїх інтересах > ОСОБА_1 < 3-тя особа > до відділу Державної виконавчої служби Чемеровецького районного управління юстиції < 3-тя особа > про визнання дій неправомірними та скасування постанови № 28522778 від 12.09.2011 року, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відділу Державної виконавчої служби Чемеровецького районного управління юстиції про визнання дій в частині винесення постанови №28522778 від 12.09.2011р. неправомірними та скасування постанови №28522778 від 12.09.2011 року. Вважає, що постанова про відкриття виконавчого провадження про стягнення солідарно боргу з ОСОБА_2 та з неї на користь ПАТ "УкрСиббанк" в розмірі 691488,95 грн. прийнята з порушенням вимог чинного законодавства та підлягає скасуванню. 14.10.2011 року надіслала клопотання про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримує та просить їх задоволити.

Повноважний представник відповідача в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи в судовому засіданні. 01.11.2011 року до суду надіслав письмове клопотання відповідно до якого просить розгляд справи проводити за відсутності представника відділу ДВС та повідомлено, що оскаржувана позивачем постанова про відкриття виконавчого провадження від 12.09.2011 року ВП №28522778 скасована начальником відділу Державної виконавчої служби Чемеровецького районного управління юстиції у зв'язку з допущеними у ній граматичними та механічними помилками (постанова про скасування процесуального документу від 03.10.2011 року ВП №28522778).

Оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності суд вважає, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.

23.03.2011 року Гусятинським районним судом Тернопільської області винесено рішення по цивільній справі №2-6/2011, яким вирішено стягнути солідарно з ОСОБА_2, ОСОБА_1 на користь ПАТ "УкрСиббанк" 689668,95 грн. заборгованості за кридитним договором, витрати по сплаті судового збору в розмірі 1700,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120,00 грн.. Вказане рішення набрало законної сили 02.06.2011 року та 01.08.2011 року видано відповідний виконавчий лист №2-6/2011.

12.09.2011 року відповідачем винесено постанову ВП №28522778 про відкриття виконавчого провадження, якою відкрито виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа №2-6/2011 виданого 01.08.2011 року Гусятинським районним судом Тернопільської області про стягнення боргу солідарно з ОСОБА_2, ОСОБА_1 на користь ПАТ "УкрСиббанк" в розмірі 691488,95 грн..

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України "Про виконавче провадження" (далі-Закон).

Відповідно до ст.1 Закону виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Статтею 17 Закону визначено, що примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.

Згідно із п.1 ч.2 ст.17 Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи, а саме, виконавчі листи.

Статтею 19 Закону визначено, що державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа, зазначеного в статті 17 цього Закону за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення.

Статтею 18 встановлені вимоги до виконавчого документу. Так, у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові за наявності) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо; 4) резолютивна частина рішення; 5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням; 6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання. У разі якщо рішення ухвалено на користь кількох позивачів або проти кількох відповідачів, а також якщо належить передати майно, що перебуває в кількох місцях, у виконавчому документі зазначаються один боржник та один стягувач, а також визначається, в якій частині необхідно виконати таке рішення, або зазначається, що обов'язок чи право стягнення є солідарним. Виконавчий документ повинен бути підписаний уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплений печаткою. Скріплення виконавчого документа гербовою печаткою є обов'язковим у разі, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, за законом зобов'язаний мати печатку із зображенням Державного Герба України. Законом можуть бути встановлені також інші додаткові вимоги до виконавчих документів.

Судом встановлено, що виконавчий лист, на підставі якого відкрите виконавче провадження, відповідає вимогам встановленим до виконавчого документу відповідно до ст.18 Закону.

Підстави для відмови у відкритті виконавчого провадження встановлені ст.26 Закону. Перелік таких підстав є вичерпним.

Із урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що у відповідача були відсутні підстави для відмови у відкритті виконавчого провадження з виконання виконавчого листа №2-6/2011 виданого Гусятинським районним судом Тернопільської області 01.08.2011 року.

Статтею 25 Закону державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом. За заявою стягувача державний виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження може накласти арешт на майно та кошти боржника, про що виноситься відповідна постанова.

Так, відповідачем 12.09.2011 року винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №28522778 з примусового виконання виконавчого листа №2-6/2011 виданого 01.08.2011 року Гусятинським районним судом Тернопільської області про стягнення солідарно з ОСОБА_2, ОСОБА_1 на користь ПАТ "УкрСиббанк" 691488,95 грн..

Статтею 83 Закону визначено, що контроль за своєчасністю, правильністю і повнотою виконання рішень державним виконавцем здійснюють начальник відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, а також керівник вищестоящого органу державної виконавчої служби. Начальник відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, при здійсненні контролю за рішеннями, діями державного виконавця під час виконання рішень має право у разі, якщо вони суперечать вимогам закону, своєю постановою скасувати постанову або інший процесуальний документ (або їх частину), винесені у виконавчому провадженні державним виконавцем, визнати недійсним складений державним виконавцем акт, зобов'язати державного виконавця провести виконавчі дії в порядку, встановленому цим Законом.

03.10.2011 року начальником відділу державної виконавчої служби Чемеровецького районного управління юстиції при здійсненні контролю за діями державного виконавця при примусовому виконанні виконавчого листа №2-6/2011 виданого 01.08.2011 року Гусятинським районним судом Тернопільської області винесено постанову про скасування процесуального документу ВП №28522778, якою скасовано постанову про відкриття виконавчого провадження з накладенням арешту на майно боржника (з ідентифікатором) від 12.09.2011 року, що видав ОСОБА_3 при примусовому виконанні виконавчого листа №2-6/2011. Копію зазначеної постанови надіслано 04.10.2011 року на адресу позивача рекомендованим листом.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положенням частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною 2 статті 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Аналізуючи вищевикладені норми та дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що відсутні підстави для визнання неправомірними дій відділу Державної виконавчої служби Чемеровецького районного управління юстиції в частині винесення постанови №28522778 від 12.09.2011р. та в зв'язку з скасуванням постанови про відкриття виконавчого провадження з накладенням арешту на майно боржника (з ідентифікатором) від 12.09.2011 року в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В адміністративному позові ОСОБА_1 до відділу Державної виконавчої служби Чемеровецького районного управління юстиції про визнання дій неправомірними та скасування постанови № 28522778 від 12.09.2011 року - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

< чи набрала законної сили > < ОСОБА_4 набрання законної сили >

Суддя< для копії >< Суддя >

"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_4