Ухвала від 29.09.2015 по справі 338/652/15

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 вересня 2015 р. Справа № 876/6183/15

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Кузьмича С. М.,

суддів Гулида Р. М., Улицького В. З.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Львові апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Богородчанському районі Івано-Франківської області на постанову Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 21 травня 2015 року по справі № 338/652/15 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Богородчанському районі Івано-Франківської області про визнання дій неправомірними,

ВСТАНОВИВ:

30 квітня 2015 року позивач звернувся з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у Богородчанському районі Івано-Франківської області, яким просить визнати неправомірною відмову відповідача у зарахуванні позивачу на пільгових умовах в півтора кратному розмірі загального стажу роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях прирівняних до районів Крайньої Півночі та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок його стажу роботи із розрахунку один рік роботи в районах Крайньої Півночі за один рік і шість місяців за період роботи з 2 вересня 1980 року до 30 вересня 2003 року, також просить зобов'язати виплатити йому недоотримані кошти, починаючи за попередні шість місяців до отримання відмови від відповідача, тобто з 20 жовтня 2014 року.

Постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 21 травня 2015 року адміністративний позов задоволено частково.

Визнано неправомірною відмову Управління Пенсійного Фонду України в Богородчанському районі в перерахунку пенсії позивачу з врахуванням пільгового стажу.

Зобов'язано Управління Пенсійного Фонду України в Богородчанському районі провести перерахунок пенсії позивачу, зарахувавши в пільговому обчисленні період роботи з 2 вересня 1980 року до 30 листопада 1985 року, з 1 грудня 1985 року до 1 грудня 1994 року, з 1 грудня 1994 року до 31 серпня 1997 року, з 1 вересня 1997 року до 15 січня 1998 року, з 30 січня 2000 року до 30 вересня 2003 року, як трудовий стаж, зароблений в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі та в районах Крайньої Півночі, зарахувавши один рік роботи за один рік шість місяців.

Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Богородчанському районі Івано-Франківської області зробити перерахунок пенсії, що виплачується позивачу з врахуванням пільгового стажу з 30 жовтня 2014 року.

З таким рішенням суду не погодився відповідач. Подав апеляційну скаргу, в якій посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права. Просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове, яким в задоволенні позову відмовити повністю.

В апеляційній скарзі зазначає, що судом першої інстанції не взято до уваги той факт, що позивачем не надано необхідних первинних документів для зарахування спірного стажу в пільговому розмірі. Зокрема позивачем не надано строкових трудових договорів за спірні періоди.

Сторони явку своїх представників в судове засідання не забезпечили, хоч і були належним чином повідомлені про дату, час і місце проведення судового засідання, що не перешкоджає слухати справу в їх відсутності в порядку письмового провадження.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга не належить до задоволення з наступних підстав.

Вивчивши матеріали справи судом апеляційної інстанції встановлено, що позивач працював в Івано-Франківському управлінні бурових робіт на посаді столяра, водія з 2 вересня 1980 року до 1 грудня 1994 року вахтово - експедиційним методом в Західному Сибірі, з них: з 2 вересня 1980 року до 30 листопада 1985 року - робота вахтово - експедиційним методом в місцевості прирівняній до районів Крайньої Півночі (Ханти-Мансійський автономний округ Тюменської області), з 1 грудня 1985 року до 1 грудня 1994 року - робота вахтово-експедиційним методом в місцевості прирівняній до районів Крайньої Півночі (Ямало-Ненецький автономний округ Тюменської області), з 1 грудня 1994 року до 31 серпня 1997 року - прийнятий по переводу водієм в цех для роботи вахтовим методом в районі Крайньої Півночі, з 1 вересня 1997 року до 15 січня 1998 року - прийнятий по переводу водієм в цех для роботи вахтовим методом в районі Крайньої Півночі (Ямало-Ненецький автономний округ Тюменської області), з 30 січня 2000 року до 30 вересня 2003 року - прийнятий водієм в "СпецУБР Туртас" в місцевості прирівняній до районів Крайньої Півночі.

Вказані факти підтверджується довідкою, виданою Прикарпатським УБР №10-486 від 31 березня 2015 року, яка уточнює особливий характер праці чи умов праці, необхідних для призначення пільгової пенсії та підтверджує постійну зайнятість на пільговій роботі, та записами в трудовій книжці позивача за вказані періоди та записами в трудовій книжці.

Позивач звернувся з заявою до відповідача про зарахування стажу роботи в місцевостях прирівняних до Крайньої півночі в розмірі один рік за один рік і шість місяців.

Листом відповідача від 20 квітня 2015 року №2046/03 позивачу відмовлено в задоволенні такої заяви, оскільки позивачем не надано стокових трудових договорів за спірні періоди.

Відповідно до пункту 4 статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень цього Закону період роботи до 1 січня 1991 року в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього Союзу РСР, а також на острові Шпіцберген, зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло до 1 січня 1991 року.

Пільгове обчислення страхового стажу застосовується для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та на яких поширювалися пільги, передбачені для працюючих в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, відповідно до Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі" (далі Указ від 10 лютого 1960 року), постанови Ради Міністрів Союзу РСР від 10 лютого 1960 року N 148 "Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 26 вересня 1967 року (v1908400-67) "Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі".

Пільгове обчислення страхового стажу провадиться на підставі трудової книжки, або письмового трудового договору, або довідки, в яких зазначено період роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та користування пільгами, передбаченими вищезазначеними нормативно-правовими актами.

Приймаючи оскаржену постанову суд першої інстанції виходив з того, що факт роботи позивача у районах крайньої Півночі та прирівняних до них, та періоди такої роботи є належно підтвердженими, а відтак позовні вимоги за вказані періоди належать до задоволення.

Суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції та вважає за необхідне зазначити, що перелік документів необхідних для віднесення певних періодів роботи до пільгового трудового стажу чітко передбачений Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та не може бути розширений чи підмінений на розсуд відповідача.

Крім того суд апеляційної інстанції погоджується з необхідність задоволити позовні вимоги в частині зарахування позивачу в пільговому обчисленні період роботи з 2 вересня 1980 року до 30 листопада 1985 року, з 1 грудня 1985 року до 1 грудня 1994 року, з 1 грудня 1994 року до 31 серпня 1997 року, з 1 вересня 1997 року до 15 січня 1998 року, з 30 січня 2000 року до 30 вересня 2003 року, як трудовий стаж, зароблений в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі та в районах Крайньої Півночі, зарахувавши один рік роботи за один рік шість місяців, оскільки лише вказані періоди мають документальне підтвердження.

Зважаючи на вищевикладене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції було правильно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому апеляційну скаргу належить залишити без задоволення, а ухвалу суду - без змін. Доводи апеляційної скарги не спростовують рішення суду першої інстанції.

Керуючись статтями 160, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Богородчанському районі Івано-Франківської області залишити без задоволення, а постанову Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 21 травня 2015 року по справі № 338/652/15 - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий Кузьмич С. М.

Судді Гулид Р. М.

ОСОБА_2