01 жовтня 2015 року Справа № 876/7528/15
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :
судді-доповідача Богаченка С.І.,
суддів Старунського Д.М., Рибачука А.І.,
при секретарі судового засідання - Ратушній М.І.
за участі представників позивача - Мисак О.В., Сидор О.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24 червня 2015 року по справі за позовом Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області про скасування постанови,-
17 червня 2015 року Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області звернулось в суд з позовом до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області в якому просило визнати незаконною та скасувати постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області Германчука Романа Васильовича від 10 червня 2015 року про відкриття виконавчого провадження №47812649, щодо визнання протиправним та скасування наказу начальника ГУМВС України у Львівській області «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників органів та підрозділів ГУМВС» від 24 січня 2015 року №184 в частині накладення на заступника начальника СУ ГУМВС України у Львівській області підполковника міліції Желізка В.Р. дисциплінарного стягнення - звільнення з посади.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 24 червня 2015 року у задоволенні позову відмовлено повністю.
Не погодившись із постановою суду першої інстанції, Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області подало апеляційну скаргу на неї, в якій просило постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задоволити у повному обсязі.
В обґрунтування апеляційної скарги апелянт по справі зазначає, що постанова суду першої інстанції була прийнята із порушенням норм процесуального права, а висновки суду не відповідають обставинам справи.
Також, апелянт по справі зазначив, що виконавчий лист, на підставі якого було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, не відповідав вимогам статей 254, 256, 258, 259 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заслухавши суддю доповідача, проаналізувавши матеріали справи, апеляційну скаргу, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом першої інстанції було встановлено і це підтверджується матеріалами справи, що 29 квітня 2015 року Львівським окружним адміністративним судом винесено постанову у справі №813/364/15, за позовом Желізка Віталія Романовича до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, якою задоволено позов повністю: визнано протиправним та скасовано наказ начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників органів та підрозділів ГУМВС» від 24 січня 2015 року №184 в частині накладення на заступника начальника слідчого управління ГУМВС України у Львівській області підполковника міліції Желізка Віталія Романовича дисциплінарного стягнення - звільнення з посади.
Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, не погодившись із вказаною постановою, 21 травня 2015 року звернулось до суду першої інстанції з апеляційною скаргою на дане рішення.
10 червня 2015 року державним виконавцем Германчуком Р.В., на підставі виконавчого листа №813/364/15 від 29 квітня 2015 року, винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №47812649.
Згідно із ст.1 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню. Основною функцією державної виконавчої служби є задоволення вимог виконавчого документа, забезпечення дотримання при цьому прав та законних інтересів громадян та юридичних осіб, сприяння їм у реалізації своїх процесуальних прав.
Відповідно до ст.17 Закону України «Про виконавче провадження», примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом. Відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою, зокрема, виконавчі листи, що видаються судами.
Згідно із ст.25 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.
Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до ч.1 ст.48 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчий документ, прийнятий державним виконавцем до виконання, повертається до суду, який його видав, у разі відновлення судом строку для подання апеляційної скарги на рішення, за яким видано виконавчий документ, та прийняття такої апеляційної скарги до розгляду.
Згідно із ч.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Відповідно до ч.1, 2 ст.259 Кодексу адміністративного судочинства України, виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження». Суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів приходить до переконання, що суд першої інстанції вірно прийшов до висновку відмовляючи в задоволені адміністративного позову, так як на час винесення оскаржуваної постанови про відкриття виконавчого провадження, державний виконавець не знав про подання позивачем апеляційної скарги на постанову по справі №813/364/15. Виконавчий лист по даній справі відповідав вимогам чинного законодавства і в матеріалах справи відсутні докази звернення позивача до відповідача про повернення виконавчого документа до суду першої інстанції в межах трьох робочих днів з дня надходження до відповідача відповідного виконавчого документа.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.
Керуючись ст.160, ст.ст. 195, ст. 196, ч.1 п.1 ст. 199, ч.1 ст. 200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст. 206, 254 КАС України, колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду, -
Апеляційну скаргу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області - залишити без задоволення.
Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24 червня 2015 року по справі №813/3082/15 - залишити без змін.
Ухвала апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Головуючий суддя С.І. Богаченко
Суддя Д.М. Старунський
Суддя А.І. Рибачук
Повний текст ухвали виготовлено 01 жовтня 2015 року.