Ухвала від 30.09.2015 по справі 2а-11904/10/1370

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2015 року Справа № 876/11199/14

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді Кушнерика М.П.

суддів Мікули О.І., Старунського Д.М.

з участю секретаря судового засідання Лемцьо І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2014р. по справі за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, -

ВСТАНОВИЛА:

13.12.2010р. позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 69 350,00 грн.

Позовні вимоги мотивує тим, що відповідачем при реєстрації придбаного транспортного засобу не сплачено податок з власників транспортних засобів у визначеному законом розмірі.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 07.11.2014р. в задоволенні позову відмовлено.

Податковий орган оскаржив дану постанову з підстав порушенням норм матеріального та процесуального права, мотивуючи тим, що відповідно до ст.1 та ст.5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" від 11.12.1991р. №1963-Х11, із змінами і доповненнями, відповідач є платником податку з власників транспортних засобів при першій реєстрації в Україні і зобов'язаний сплатити податок з власників транспортних засобів до бюджету.

Просить скасувати постанову і прийняти нову, якою позов задоволити.

Відповідно до ст.55 КАС України Державну податкову інспекцію у Залізничному районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області замінено на Державну податкову інспекцію у Залізничному районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, представника позивача, яка підтримала апеляційну скаргу, розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що 01.10.2009 та 27.02.2010 р на ім'я ОСОБА_1 здійснено першу реєстрацію в Україні транспортних засобів MERCEDES-BENZ н.з. ВС 4153 АІ, 1998 року випуску та MERCEDES-BENZ н.з. ВС 5085 АН, 2002 року випуску.

Згідно розрахунку суми податку з власників наземних транспортних засобів, що підлягає сплаті відповідачем під час здійснення першої реєстрації цього транспортного засобу, сума податку за автомобіль Mercedes-benz, 1998 року випуску становить 42490,00 грн. та за автомобіль Mercedes-benz, 2002 року випуску становить 26860,00 грн.

Згідно довідки ДПІ у Залізничому районі м.Львова від 03.11.2010р. №29932/9/19-023/1481 до місцевого бюджету від ОСОБА_1 не надходили кошти в сумі 42490,00 грн. та 26860,00грн., як податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для стягнення з відповідача податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, оскільки безумовною підставою для першої реєстрації транспортного засобу є сплата відповідного податку, і такий податок сплачується до реєстрації транспортного засобу, а не після, виходячи з наступного:

Згідно ст.5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин), фізичні особи - платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку за попередній (у разі здійснення сплати) та за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, - відповідний документ, що дає право на користування цими пільгами.

п.8 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів передбачено, що державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів), а також внесення в установленому порядку платежів за проведення огляду транспортних засобів, державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.

Відповідно до ст.71 КАС України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки державній реєстрації транспортного засобу передує обов»язкова процедура проплати відповідних платежів, тому суд першої інстанції передчасно задовольнив позов, не з»ясувавши обставин реєстрації автомобіля, що є предметом порушення кримінальної справи, зокрема щодо працівників МРЕО та банку, де проводяться платіжні операції.

З матеріалів справи, а саме документів Львівського МРЕВ (а.с.26 - 44) вбачається, що від імені відповідача проведено проплати.

Оскільки суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, то воно не може бути скасоване чи змінене з підстав, викладених в апеляційній скарзі.

Керуючись ст.ст.160 ч.3, 195, 196, п.1 ч.1 ст.198, ст.200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області - залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2014р. по справі №2а-11904/10/1370 - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Головуючий суддя: М.П.Кушнерик

Судді: О.І.Мікула

ОСОБА_2

Повний текст виготовлено 01.10.2015р.