Ухвала від 29.09.2015 по справі 5/2074-12/346

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 вересня 2015 року Справа № 876/8605/15

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Попка Я.С.

суддів Яворського І.О., Сапіги В.П.

за участю секретаря судового засідання Мартинишина Р.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 4 серпня 2015 року про відмову у задоволенні клопотання про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню у справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова, відділення Державного казначейства у Франківському районі м. Львова, за участю прокуратури Львівської області про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень та відшкодування бюджетної заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

08.07.2015 року заявник - Державна податкова інспекція у Франківському районі м. Львова звернулася до суду із заявою про визнання виконавчого листа, виданого 07.03.2006 року господарським судом Львівської області у справі № 5/2074-12/346, таким, що не підлягає виконанню.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 4 серпня 2015 року в задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, відмовлено.

Ухвала суду першої інстанції мотивована тим, що зазначені в заяві Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова підстави для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, з врахуванням статті 259 КАС України, не є правовими.

Не погодившись із ухвалою суду першої інстанції, вважаючи її постановленою з порушенням норм матеріального та процесуального права, Державна податкова інспекція у Франківському районі м. Львова оскаржила її в апеляційному порядку. У апеляційній скарзі просить скасувати ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 4 серпня 2015 року та винести нову ухвалу, якою повністю задовольнити заяву.

Обґрунтовуючи доводи апеляційної скарги, апелянт посилається на те, що заявником долучено до матеріалів справи докази, які підтверджують зняття позивача із обліку, закриття усіх рахунків, а також його заява про відмову від бюджетного відшкодування. Таким чином, відсутні обставини, на підставі яких судом першої інстанції відмовлено у задоволенні клопотання про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши повноту встановлення обставин справи, правильність їх юридичної оцінки, обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції прийшов до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав:

Із змісту ст. 19 Конституції України вбачається, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом встановлено, підтверджено матеріалами справи, що постановою господарського суду Львівської області від 24.11.2005 року у справі № 5/2074-12/346, яка залишена без змін ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 07.03.2006 року, позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 задоволено частково, визнано нечинним податкове повідомлення-рішення від 08.06.2015 року № 11132/10/17-2; відшкодовано бюджетну заборгованість з розрахункового рахунку відділення Державного казначейства у Франківському районі м. Львова на користь СПД ОСОБА_1 в розмірі 174421,00 грн; визнано нечинним податкове повідомлення-рішення від 08.06.2005 року № 11132/10/17-2 в частині 2278,64 грн донарахованого податку на додану вартість та 957,03 грн штрафних (фінансових) санкцій.

07.03.2006 року господарським судом Львівської області видано виконавчий лист № 5/2074-12/346 про відшкодування бюджетної заборгованості з розрахункового рахунку відділення Державного казначейства у Франківському районі м. Львова на користь СПД ОСОБА_1 в розмірі 174421,00 грн.

Ухвалою Вищого адміністративного суду від 15.05.2007 року касаційну скаргу ДПІ у Франківському районі м. Львова залишено без задоволення, касаційне подання прокуратури Львівської області залишено без задоволення, а постанову господарського суду Львівської області від 24.11.2005 року та ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 07.03.2006 року по справі № 5/2074-12/346 - залишено без змін.

Як вбачається з матеріалів справи, судове рішення, на підставі якого 07.03.2006 року був виданий і виконаний виконавчий лист № 5/2074-12/346, набрало законної сили.

Відповідно до ч.ч.2, 4 ст.259 КАС України суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом. Суд ухвалою вносить виправлення до виконавчого листа, а у разі якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин, суд визнає виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню повністю або частково. Якщо стягнення за таким виконавчим листом уже відбулося повністю або частково, суд одночасно на вимогу боржника стягує на його користь безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.

З огляду на викладене, визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню можливе лише за умови, якщо: виконавчий лист було видано помилково або якщо обов'язок боржника за виконавчим документом відсутній повністю або частково, і за таким виконавчим листом відбулося стягнення не відповідно до судового рішення.

Як слідує з матеріалів справи, податковий орган, обґрунтовуючи заяву про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, посилається на пояснення фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 у яких вона відмовляється від бюджетного відшкодування суми ПДВ та на те, що з 21.10.2014 року ФОП ОСОБА_1 припинила свою діяльність та знята з обліку.

Таким чином, з аналізу вказаних норм та обставин справи апеляційний суд дійшов висновку, що зазначені в клопотанні ДПІ у Франківському районі м. Львова підстави для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, з врахуванням вимог ст.259 КАС України, не є правовими, тому клопотання ДПІ у Франківському районі м. Львова про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, є необґрунтованим, а отже судом першої інстанції правомірно відмовлено в задоволенні такого.

За таких обставин, на думку апеляційного суду, суд першої інстанції постановив рішення з дотриманням норм процесуального права, в зв'язку з чим апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова слід залишити без задоволення, а ухвалу суду першої інстанції про відмову в задоволенні заяви про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню у справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова, відділення Державного казначейства у Франківському районі м. Львова, за участю прокуратури Львівської області про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень та відшкодування бюджетної заборгованості - без змін.

Згідно п.1 ч.1 ст.199 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін.

Керуючись ч.3 ст.160, ст.ст.195, 196, п.1 ч.1 ст.199, ст.ст.205, 206, 254 КАС України,суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова залишити без задоволення, а ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 4 серпня 2015 року про відмову у задоволенні клопотання про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню у справі №5/2074-12/346 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова, відділення Державного казначейства у Франківському районі м. Львова, за участю прокуратури Львівської області про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень та відшкодування бюджетної заборгованості - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання у повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя Я.С. Попко

Судді І.О. Яворський

ОСОБА_2

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 29.09.2015 року.