Справа: № 693/947/15-а Головуючий у 1-й інстанції: Скрипник В.Ф. Суддя-доповідач: Чаку Є.В.
Іменем України
07 жовтня 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Чаку Є.В.,
суддів: Файдюка В.В., Старової Н.Е.
розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Жашківському районі Черкаської області на постанову Жашківського районного суду Черкаської області від 14 серпня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Жашківському районі Черкаської області про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку розміру пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії та виплату грошових коштів, -
ОСОБА_2 (далі - позивач) звернулася до Жашківського районного суду Черкаської області з позовною заявою до управління Пенсійного фонду України у Жашківському районі Черкаської області (далі - відповідач) про визнання протиправними дії відповідача у зв'язку з відмовою в проведені перерахунку пенсії; зобов'язання відповідача провести перерахунок та постійну виплату призначеної позивачу пенсії державного службовця, починаючи з 11 серпня 2011 року, відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» в призначеному розмірі 80 % заробітної плати, згідно з наданими довідками № 52/02-20 від 16.07.2015 року, та № 677 22.07.2015 року.
Жашківський районний суд Черкаської області своєю постановою від 14 серпня 2015 року адміністративний позов задовольнив частково.
Не погоджуючись з судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Жашківського районного суду Черкаської області від 14 серпня 2015 року та постановити нову про відмову в задоволенні адміністративного позову. На думку апелянта, зазначену постанову суду прийнято з порушенням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін, з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач є пенсіонером та отримує пенсію, починаючи з 11.08.2011 року.
Статтею 37 Закону України «Про державну службу» передбачено, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ст. 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Посадові оклади державних службовців установлюються залежно від складності та рівня відповідальності виконуваних службових обов'язків. Доплата за ранг провадиться відповідно до рангу, присвоєного державному службовцю. Надбавка за вислугу років виплачується державним службовцям щомісячно у відсотках до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг і залежно від стажу державної служби у таких розмірах: понад 3 роки - 10, понад 5 років - 15, понад 10 років - 20, понад 15 років - 25, понад 20 років - 30, понад 25 років 40 відсотків. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.
Згідно ст. 2 Закону України «Про оплату праці» структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
З огляду на викладене, чинне законодавство як загальне, так і спеціальне відносить до складу заробітної плати також інші виплати. При цьому слід враховувати, що надбавки, запроваджені нормативно-правовими актами, матеріальна допомога належать до додаткових видів грошового забезпечення та приймаються в розрахунок при нарахуванні пенсії лише особам, які отримували такі надбавки під час перебування на державній службі та були звільнені зі служби після їх запровадження.
Крім того, при перерахунку пенсії державного службовця із застосуванням виплат, на які нараховувалися і сплачувалися страхові внески, застосуванню підлягає той коефіцієнт, який був регламентований законодавством, чинним саме на момент призначення особі пенсії за віком, відповідно до Закону № 3733-ХІІ.
Колегія суддів звертає увагу на те, що оскільки пенсія позивачу була призначена з 11.08.2011 року, тобто до внесення змін в ст. 37 Закону України «Про державну службу» N 213-VIII ( 213-19 ) від 02 березня 2015 року, то приписи вказаної статті застосовується лише при призначенні особі пенсії, а не при здійсненні її перерахунку.
Таким чином, пенсія державного службовця була призначена позивачці в розмірі 80 % від заробітної плати, а страхові внески були нараховані на всі суми виплат, отримувані нею, згідно з довідками № 52/02-20від 16.07.2015 року, № 677 від 22.07.2015 року про складові її заробітної плати. Тому, колегія суддів вважає, що в даному випадку наявні всі необхідні правові підстави для врахування відповідачем сум зазначених виплат при обчисленні пенсії позивачці із розрахунку 80 % від суми її заробітної плати.
Відповідно до статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. ст. 160, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Жашківському районі Черкаської області - залишити без задоволення.
Постанову Жашківського районного суду Черкаської області від 14 серпня 2015 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді:
Головуючий суддя Чаку Є.В.
Судді: Старова Н.Е.
Файдюк В.В.