ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"06" жовтня 2015 р. Справа № 809/4074/15
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Черепія П.М.
при секретарі Дубінській І.В.
за участю представників сторін:
позивача: ОСОБА_1,
відповідача: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_2
до відповідача: Управління внутрішніх справ України в Івано-Франківській облсті,
про зобов"язання до вчинення дій,-
14.09.2015 року ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління внутрішніх справ України в Івано-Франківській області про зобов"язання до вчинення дій.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Управлінням внутрішніх справ України в Івано-Франківській області протиправно відмовлено ОСОБА_2 в зарахування до вислуги років часу навчання в Івано-Франківському технікумі фізичної культури.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з підстав, наведених у позовній заяві пояснив, що ОСОБА_2 з 10.08.1991 р. по 26.06.1994 року навчався в Івано-Франківському технікумі фізичної культури та отримав диплом молодшого спеціаліста. З метою зарахування часу навчання у технікумі до вислуги років, звернувся до УМВС України в Івано-Франківській області із письмовим рапортом, у задоволені якого було відмовлено. Вказану відмову позивач вважає протиправною. Просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не подав, причини неявки суду не повідомив. Надав суду заперечення проти позову.
Частиною 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи вищевикладене, а також наявність у матеріалах справи достатніх доказів, необхідних для вирішення справи по суті, суд вбачає за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній доказів за відсутності представника відповідача.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши і оцінивши докази, суд дійшов висновку про те, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно архівної довідки за № 21/01-13/82 від 25.03.2015 року ОСОБА_2 був зарахований в число студентів денного відділення Івано-Франківського технікуму фізичної культури з 10 вересня 1991 року на підставі наказу № 95-У. (а.с.6).
26 червня 1994 року ОСОБА_2 закінчив Івано-Франківський технікум фізичної культури за спеціальністю “Фізична культура”, що підтверджується копією диплома за № 001243. (а.с.7).
Після закінчення навчального закладу позивачу не було присвоєно офіцерське звання, про що не заперечує його представник.
З довідки управління кадрового забезпечення УМВС від 28.09.2015 року вбачається, що з серпня 1994 року ОСОБА_2 розпочав службу в органах внутрішніх справ і офіцерське звання йому присвоєне 28.06.1997 року. (а.с. 28)
Позивач звернувся з рапортом до УМВС України в Івано-Франківській області про зарахування йому до вислуги років час навчання в Івано-Франківському технікумі фізичної культури з 10.09.1991 року по 26.06.1994 року з розрахунку 1 рік навчання за 6 місяців служби.
Листом УМВС України в Івано-Франківській області від 15.06.2015 року за № 4/4503 позивача повідомлено про те, що підстав для зарахування до вислуги років часу навчання у технікумі немає. (а.с.8)
Обчислення вислуги років при призначенні пенсії особам, звільненим з військової служби, регулюється Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ та постановою Кабінету Міністрів України “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей” від 17 липня 1992 р. № 393 № 393.
У відповідності до статті 17 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" із змінами і доповненнями, до вислуги років особам офіцерського складу, особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України при призначенні пенсії на умовах цього Закону додатково зараховується час їхнього навчання (незалежно від форми навчання) у цивільних вищих навчальних закладах, а також в інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу, службу до органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України або призначення на відповідну посаду в межах до п'яти років із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби.
Згідно з п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей", до вислуги років особам офіцерського складу Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Цивільної оборони України та інших військових формувань, створених Верховною Радою України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, а також особам середнього, старшого і вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної інспекції техногенної безпеки та Державної кримінально-виконавчої служби України при призначенні пенсій згідно з пунктом "а" статті 12 закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" додатково зараховується час їхнього навчання (у тому числі заочно) у цивільних вищих навчальних закладах, а також у інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське звання, до вступу на військову службу або призначення на відповідну посаду в межах до п'яти років із розрахунку - один рік за шість місяців.
Таким чином, на підставі аналізу вищевказаних норм закону та враховуючи особливий статус осіб, які мають право на пенсію військовослужбовця, суд дійшов до висновку, що до вислуги років особам, звільненим з військової служби, при призначенні пенсій на умовах Закону № 2262-XII додатково зараховується час їхнього навчання (незалежно від форми навчання) у цивільних вищих навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське звання, до вступу на військову службу або призначення на відповідну посаду в межах до п'яти років із розрахунку один рік за шість місяців.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного суду України від 10 березня 2015 року. (а.с.16-18)
Оскільки після закінчення Івано-Франківського технікуму фізичної культури позивачу не було присвоєно офіцерське (спеціальне) звання, і вищевказаний навчальний заклад не є тим навчальним закладом, після якого присвоюється офіцерське звання, то період навчання з 10.09.1991 року по 26.06.1994 року не може бути зарахований ОСОБА_2 до вислуги років як працівнику особового складу УМВС України.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Черепій П.М.
Постанова складена в повному обсязі 06.10.2015 року.