Справа № 2-а-1059/11
19 жовтня 2011 року м. Старий Самбір
Суддя Старосамбірського районного суду Львівської області Ніточко Л.Й., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Нижанковицької селищної ради Старосамбірського району Львівської області про визнання незаконним рішення сесії Нижанковицької селищної ради Старосамбірського району Львівської області від 15 квітня 2011 року № 38 та визнання незаконним плану земельної ділянки, цільове призначення якої для обслуговування житлового будинку та господарських будівель гр. ОСОБА_2 за адресою : селище Нижанковичі, в. Л. Українки, будинок № 17 Старосамбірського району Львівської області, виготовлений приватним підприємством експертної групи "Богдан", треті особи на стороні відповідача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору -ОСОБА_2 та приватне підприємство "Експертна група "Богдан".
ОСОБА_1 10.10.2011 року звернувся до суду з адміністративним позовом до Нижанковицької селищної ради Старосамбірського району Львівської області про визнання незаконним рішення сесії Нижанковицької селищної ради Старосамбірського району Львівської області від 15 квітня 2011 року № 38 та визнання незаконним плану земельної ділянки, цільове призначення якої для обслуговування житлового будинку та господарських будівель гр. ОСОБА_2 за адресою : селище Нижанкковичі по вулиці Лесі Українки, будинок № 17 Старосамбірського району Львівської області, виготовлений приватним підприємством експертної групи "Богдан",
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб"єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Відповідно до ч.2 цієї ж статті до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб"єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно п.1 ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції(далі -адміністративна справа) -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган
виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб"єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч.1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб"єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2)спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3)спори між суб"єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування, чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб"єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов"язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
З наданих позивачем матеріалів вбачається, що позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до Нижанковицької селищної ради з двома вимогами, одною з яких є вимога - визнати незаконним план земельної ділянки, цільове призначення якої для обслуговування житлового будинку та господарських будівель гр. ОСОБА_2 за адресою : селище Нижанкковичі по вулиці Лесі Українки, будинок № 17 Старосамбірського району Львівської області, який виготовлений приватним підприємством експертної групи "Богдан", тобто, підприємством, яке не є суб"єктом владних повноважень. Зміст цієї вимоги суперечить ч.4 ст. 105 КАС України, а відповідно позовна заява в цій частині вимоги не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України. Крім цього згідно зі ст. 15 ЦПК України і ст.17 КАС України розгляд справи по такій вимозі не відноситься до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до ч.3 ст. 21 КАС України не допускається об"єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Згідно п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За таких умов у відкритті провадження за вимогою про визнання незаконним плану земельної ділянки, цільове призначення якої для обслуговування житлового будинку та господарських будівель гр. ОСОБА_2 за адресою : селище Нижанкковичі по вулиці Лесі Українки, будинок № 17 Старосамбірського району Львівської області, який виготовлений приватним підприємством експертної групи "Богдан", слід відмовити.
Що стосується вимоги про визнання незаконним рішення сесії Нижанковицької селищної ради Старосамбірського району Львівської області від 15 квітня 2011 року № 38, то адміністративний позов в цій частині відповідає вимогам ст.106 КАС України.
Виходячи з наведеного, керуючись п.1 ч.1 ст.3, ч.1 ст. 17, ч. 3 ст. 21, ст. 106, п.1 ч.1 ст.109 КАС України,
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження за вимогою про визнання незаконним плану земельної ділянки, цільове призначення якої для обслуговування житлового будинку та господарських будівель гр. ОСОБА_2 за адресою : селище Нижанкковичі по вулиці Лесі Українки, будинок № 17 Старосамбірського району Львівської області, який виготовлений приватним підприємством експертної групи "Богдан".
Відкрити провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Нижанковицької селищної ради Старосамбірського району Львівської області в частині вимоги про визнання незаконним рішення сесії Нижанковицької селищної ради Старосамбірського району Львівської області від 15 квітня 2011 року № 38, треті особи на стороні відповідача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору -ОСОБА_2 та приватне підприємство "Експертна група "Богдан".
Призначити попереднє судове засідання, викликавши осіб, які беруть участь у справі, у зал судових засідань Старосамбірського районного суду за адресою: місто Старий Самбір, вулиця Шевченка-бічна, 1, Львівської області, на 09:15 год. 04.11.2011.
Надіслати особам, які беруть участь у справі, копії ухвали про відкриття провадження разом з витягами про їхні процесуальні права і обов'язки, встановлені ст. 49,51 КАС України.
Надіслати відповідачу та третім особам копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Запропонувати відповідачу в строк до попереднього судового засідання подати письмові заперечення проти позову та докази, які у нього є.
Справа у Старосамбірському районному суді буде розглядатися і вирішуватися суддею одноособово.
Ухвала в частині відмови у відкритті провадження може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Старосамбірський районний суд особою, яка подала позовну заяву, протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя