Справа № 450/1144/15-а Провадження № 2-а/450/78/15
про відмову у відкритті провадження у справі
"25" травня 2015 р. м. Пустомити
суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Кукса Д. А. , розглянув матеріали адміністративного позовну ОСОБА_1 до органу опіки та піклування Пустомитівської районної державної адміністрації Львівської області, третя особа : ОСОБА_2 про оскарження розпорядження Пустомитівської районної державної адміністрації Львівської області за № 210 від 27.04.2015 року та визначення місця проживання дітей.
Позивачка звернулася до суду в порядку адміністративного судочинства з позовом до органу опіки та піклування Пустомитівської районної державної адміністрації Львівської області, третя особа : ОСОБА_2 в якому просить суд скасувати розпорядження Пустомитівської районної державної адміністрації Львівської області за № 210 від 27.04.2015 року про визначення місця проживання малолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та визначити місця проживання дітей, залишивши їх на утримані та вихованні позивачки ОСОБА_1 за адресою : м. Винники, вул. Долинна, 38 Львівська область.
Відповідно до ч.2 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно з ч.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Судячи зі змісту позову, позивач не погоджується із розпорядженням № 210, яким визначено місце проживання дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 з батьком ОСОБА_2 за адресою : с. Сокільники, вул. Стуса, 7 Пустомитівський район Львівська область. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що при прийнятті оскаржуваного розпорядження відповідачем не вжито усіх заходів, передбачених законом, для встановлення найбільш сприятливих умов для проживання та виховання дітей .
Регулювання відносин щодо визначення місця проживання дітей підпорядковується загальним засадам сімейного права, викладеним у нормах Сімейного кодексу України.
Відповідно до статті 1 Сімейного кодексу України, - він визначає засади шлюбу, особисті немайнові та майнові права і обов'язки подружжя, підстави виникнення, зміст особистих немайнових і майнових прав та обов'язків батьків і дітей, усиновлювачів та усиновлених, інших членів сім'ї та родичів.
Згідно зі статтею 261 Сімейного кодексу України, якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.
Згідно п.1 ч.1 ст.15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Оскільки даний спір виник із сімейних відносин, його вирішення віднесено до компетенції суду загальної юрисдикції в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно з ч.6 ст.109 КАС України у разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.
На підставі наведеного, суд вважає, що у відкритті провадження в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1, слід відмовити та роз'яснити позивачеві, що оскільки характер спірних правовідносин є цивільно-правовим і не має ознак публічно-правового спору.
Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.7 Закону України “Про судовий збір” сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.
Таким чином, сплачений позивачем за подання даного позову судовий збір в сумі 73,08 грн. згідно з квитанцією № 10-319 К від 21.05.2015 року підлягає поверненню.
Керуючись ст.ст.109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до органу опіки та піклування Пустомитівської районної державної адміністрації Львівської області, третя особа : ОСОБА_2 про оскарження розпорядження Пустомитівської районної державної адміністрації Львівської області за № 210 від 27.04.2015 року та визначення місця проживання дітей.
Зобов'язати Управління Державної казначейської служби України у Пустомитівському районі Львівської області повернути ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1. суму сплаченого судового збору за подання позовної заяви у розмірі 73 (сімдесят три) гривні 08 копійок, сплачений відповідно до квитанції № 10-319К від 05.05.2015 року - ПАТ „Альфа-Банк”.
Роз'яснити позивачці ОСОБА_1 її право на звернення з даним позовом до місцевого суду загальної юрисдикції в порядку цивільного судочинства.
Копію ухвали разом з заявою та доданими до неї документами повернути позивачу.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
СуддяОСОБА_5