Постанова від 06.10.2015 по справі 804/14749/15

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 жовтня 2015 р. 19-00 год.Справа № 804/14749/15

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Тулянцевої І.В.,

суддів Боженко Н.В.,

Сидоренко Д.В.,

при секретарі Ломідзе Д.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом кандидата в депутати в багатомандатному окрузі № 32 Новомосковської міської партійної організації політичної партії «НАШ КРАЙ» ОСОБА_2 до Новомосковської міської виборчої комісії Дніпропетровської області про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

04.10.2015 р. о 21-30 год. кандидат в депутати в багатомандатному окрузі № 32 Новомосковської міської партійної організації політичної партії «НАШ КРАЙ» ОСОБА_2 (далі - позивач) звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Новомосковської міської виборчої комісії Дніпропетровської області (далі - відповідач) в якому просить:

- скасувати постанову № 27 пункт 15 від 01 жовтня 2015 року Новомосковської виборчої комісії у Дніпропетровській області в частині відмови в реєстрації в кандидати у депутати в багатомандатному виборчому окрузі № 32 до Новомосковської міської ради у Дніпропетровській області від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ» ОСОБА_2;

- визнати дії Новомосковської міської виборчої комісії у Дніпропетровській області незаконними і зобов'язати виконати передбачені виборчим законодавством дії та зареєструвати у кандидати в депутати в багатомандатному виборчому окрузі № 32 до Новомосковської міської ради у Дніпропетровській області від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ» ОСОБА_2.

В обґрунтування позову позивачем зазначено, що 01.10.2015 року Новомосковська міська виборча комісія у Дніпропетровській області розглянувши його документи на реєстрацію у кандидати в депутати в багатомандатному виборчому окрузі № 32 до Новомосковської міської ради у Дніпропетровській області від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ», встановила, що в поданих документах наявні порушення вимог ч. 1 ст. 38 Закону України «Про місцеві вибори» та постановою № 27 п. 10 від 01.10.2015 року на підставі ч. 1 ст. 46 Закону України «Про місцеві вибори» відмовила в реєстрації у кандидати в депутати до місцевої ради від міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ» з посиланням на те, що в поданих документах відсутня згода балотуватися кандидатом у депутати. Вважає, що таке рішення відповідача є протиправним, оскільки позивачем разом із пакетом документів до Новомосковської міської виборчої комісії Дніпропетровської області було подано заяву на згоду балотуватися кандидатом у депутати, у зв'язку із чим, постанова комісії від 01.10.2015 р. № 27 в частині відмови в реєстрації його як кандидата в депутати підлягає скасуванню.

05.10.2015 року до канцелярії суду від позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження та додаткові пояснення по справі.

Відповідач - Новомосковська міська виборча комісія Дніпропетровської області в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, заперечень проти позову до суду не надав.

Відповідно до ч. 12 ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про розгляд справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Вивчивши доводи позову та заперечень, заслухавши думку представників сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини на яких грунтується позов, оцінивши за правилами ст. 86 КАС України докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судова колегія при винесенні постанови виходить з наступних підстав та мотивів.

Постановою Центральної виборчої комісії України № 209 від 29 серпня 2015 року оголошено з 5 вересня 2015 року початок виборчого процессу чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року, призначених згідно з пунктом 1 Постанови Верховної Ради України від 17.07.2015 року № 645 - VIII «Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році».

Судовим розглядом встановлено, що 29 вересня 2015 року рішенням зборів Новомосковської міської партійної організації політичної партії «Наш Край» №7 вирішено висунути кандидатами у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Новомосковської міської ради у Дніпропетровській області на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2015 року та включити до виборчого списку кандидатів у депутати від Новомосковської міської партійної організації політичної партії «Наш Край» 37 осіб, у тому числі ОСОБА_2 (порядковий номер 16) у територіальному виборчому окрузі, за яким закріплений кандидат №1.

До Новомосковської міської виборчої комісії Дніпропетровської області 30.09.2015 року надійшла заява Новомосковської міської партійної організації політичної партії «Наш Край» разом із іншими документами про реєстрацію кандидатів у депутати Новомосковської міської ради всіх членів партії в кількості 37 осіб на чергових виборах 25 жовтня 2015 року.

30.09.2015 р. відповідальною особою Новомосковської міської виборчої комісії Дніпропетровської області було складено Довідку про прийняття документів від Новомосковської міської партійної організації політичної партії «Наш Край» щодо реєстрації кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі.

Судом встановлено, що протоколом № 6 від 1 жовтня 2015 року Новомосковською міською виборчою комісією Дніпропетровської області розглянуто тринадцяте питання порядку денного «Про розгляд заяви про реєстрацію кандидатів в депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «Наш Край».

Згідно пункту 13 вказаного протоколу:

- слухали: Голову комісії ОСОБА_3, яка доповіла, що Новомосковська міська партійна організація Політичної партії «Наш Край» подала документи до Новомосковської міської виборчої комісії щодо реєстрації кандидатів у депутати Новомосковської міської ради;

- в поданих документах наявні порушення вимог частини 1 статті 38 Закону України «Про місцеві вибори», зокрема, за порядковим номером 10 щодо ОСОБА_2 вказано, що відсутня згода балотуватись кандидатом у депутати від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ»;

- вказане є порушенням вимог частини 1 статті 38 Закону України «Про місцеві вибори», що в силу вимог частини 1 статті 46 Закону України «Про місцеві вибори» є підставою для відмови в реєстрації зазначеним кандидатам у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації політичної партії «Наш Край». За це рішення проголосували: за 18 осіб, проти: 0 осіб; утримались 0 осіб;

- а тому пропонується зареєструвати 13 кандидатів у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «Наш Край», документи складені без порушень вимог Закону України «Про місцеві вибори»;

- вирішили (постановили): зареєструвати 13 кандидатів у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «Наш Край» (серед яких позивач відсутній). За це рішення проголосували: за 18 осіб, проти: 0 осіб; утримались 0 осіб.

01.10.2015 року о Новомосковська міська виборча комісія Дніпропетровської області, встановивши вищевказані обставини, винесла постанову №27, в якій зазначено, що розглянувши подані Новомосковською міською партійною організацією Політичної партії «Наш Край» документи, Новомосковською міською виборчою комісією Дніпропетровської області встановлено, що:

- в поданих документах наявні порушення вимог частини 1 статті 38 Закону України «Про місцеві вибори», а саме щодо ОСОБА_2 (порядковий номер 10) - відсутня згода балотуватись кандидатом у депутати від Новомосковської міської партійної організації Політичної партії «НАШ КРАЙ»;

- вказане є порушенням вимог частини 1 статті 38 Закону України «Про місцеві вибори», що в силу вимог частини 1 статті 46 Закону України «Про місцеві вибори» є підставою для відмови в реєстрації зазначеним кандидатам у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації політичної партії «Наш Край».

Крім того, суд зазначає, що Новомосковська міська виборча комісія Дніпропетровської області, встановивши вищевказані обставини, оскаржуваною постановою №27 від 01.10.2015 року відповідно до статей 28, 41 Закону України «Про місцеві вибори» постановила зареєструвати 13 кандидатів у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації політичної партії «Наш Край», серед яких відсутній позивач - ОСОБА_2

Як вбачається із залученої до матеріалів справи ксерокопії Заяви ОСОБА_2, адресованої Новомосковській міській у Дніпропетровській області виборчій комісії про надання згоди балотуватись кандидатом у депутати у багатомандатному окрузі від Новомосковської міської у Дніпропетровській області організації політичної партії «НАШ КРАЙ» і бути кандидатом у депутати в територіальному виборчому окрузі з виборів депутатів до Новомосковської міської у Дніпропетровській області на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2015 року, та у зв'язку із чим, він надає згоду на оприлюднення його автобіографічних відомостей.

Суд відмічає, що зміст поданої позивачем заяви про згоду балотуватись у кандидати свідчить про допущення останнім неточностей в найменуванні як партійної організації так і виборчої комісії, а саме: - в заяві про згоду балотуватись та бути кандидатом позивач зазначив «Новомосковську міську у Дніпропетровській області організацію політичної партії «НАШ КРАЙ», а відповідно до Свідоцтва про реєстрацію структурного утворення політичної партії від 21.08.2015 року № 234, назва структурного утворення політичної партії «Новомосковська міська партійна організація Політичної партії «НАШ НРАЙ»; - в заяві про згоду балотуватись та бути кандидатом позивач адресував її «Новомосковській міській у Дніпропетровській області виборчої комісії», в той час, як правильне найменування адресата «Новомосковська міська виборча комісія Дніпропетровської області».

Враховуючи наведені неточності в заяві про згоду позивача, відповідач в оскаржуваній постанові зазначив, що відносно позивача відсутня згода балотуватись кандидатом у депутати від Новомосковської міської партійної організації Політична партія «НАШ КРАЙ», що є порушенням вимог ч. 1 ст. 38 Закону України «Про місцеві вибори», що в силу вимог ч. 1 ст. 46 Закону України «Про місцеві вибори», та є підставою для відмови в реєстрації зазначеному кандидату у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації Політична партія «НАШ КРАЙ».

Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість вказаних дій відповідача щодо відмови позивачу в реєстрації кандидатів в депутати Новомосковської міської ради Дніпропетровської області, висунутих Новомосковською міською партійною організацією Політична партія «НАШ КРАЙ» та оскаржуваного рішення відповідача на відповідність вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України, проаналізувавши положення законодавчих актів, якими врегульовані спірні правовідносини, колегія суддів при винесенні рішення виходить з наступного.

Правовідносини з приводу реєстрації кандидатів в депутати місцевих рад в багатомандатному виборчому окрузі врегульовані Законом України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015 р. № 595 - VIII (далі - Закон України № 595 - VIII).

Відповідно до положень п. 6 ч. 1 ст. 38 Закону України «Про місцеві вибори» встановлено, що відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, у тому числі міст Києва та Севастополя, районної у місті ради, включених до виборчого списку кандидатів у депутати місцевої організації партії, за умови отримання заяв осіб, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від цієї місцевої організації партії, про згоду балотуватися кандидатом у депутати від цієї місцевої організації партії і бути кандидатом у депутати по відповідному територіальному виборчому округу (крім першого кандидата у такому списку, який згоди бути кандидатом у депутати по територіальному виборчому округу не надає) та згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у місцевих виборах.

Частиною 9 ст. 41 Законом України «Про місцеві вибори» встановлено, що територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття документів, зазначених у частині першій статті 38 цього Закону, але не пізніш як за 23 дні до дня голосування приймає рішення про реєстрацію кандидатів у депутати або про відмову в реєстрації кандидата (кандидатів), включених до виборчого списку кандидатів у депутати. Копія цього рішення не пізніше наступного дня після його прийняття надсилається (видається) представнику місцевої організації партії, від якої висунуті кандидати в депутати.

Згідно з частинами 1 і 2 ст. 46 Закону України «Про місцеві вибори», територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости в тому числі у разі відсутності передбачених цим Законом документів для реєстрації особи кандидатом. Рішення про відмову в реєстрації кандидата повинно містити вичерпні підстави відмови.

Умови організації роботи виборчої комісії визначені статтею 27 Закону України «Про місцеві вибори», згідно якої виборча комісія є колегіальним органом, основною формою роботи виборчої комісії є засідання, на засіданні виборчої комісії ведеться протокол засідання, який веде секретар комісії.

З питань поточної діяльності комісія може приймати протокольні рішення, зміст яких заноситься до протоколу виборчої комісії та не оформлюється окремим документом.

Виборча комісія складає акти та протоколи. Акт комісії засвідчує певний факт або певну подію, виявлені і визнані комісією. Протокол комісії встановлює підсумки певних дій, виконаних комісією. Акти і протоколи виборчої комісії за формами, затвердженими Центральною виборчою комісією, складаються у випадках та у кількості примірників, встановлених цим Законом. Акт або протокол комісії підписується всіма присутніми на засіданні членами виборчої комісії, підписи яких скріплюються печаткою виборчої комісії.

Рішення виборчої комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від складу комісії. Рішення виборчої комісії набирає чинності з моменту його прийняття.

Згідно частини 15 статті 27 Закону України «Про місцеві вибори» рішення виборчої комісії з розглянутого питання повинно містити:

1) найменування комісії;

2) найменування рішення, час, дату та місце його прийняття і порядковий номер;

3) мотивувальну частину з посиланням на обставини, що зумовили розгляд питання на засіданні комісії;

4) посилання на положення нормативно-правових актів або рішення (положення рішень) Центральної виборчої комісії чи територіальної виборчої комісії, або судові рішення, якими керувалася комісія при прийнятті рішення;

5) резолютивну частину.

Рішення виборчої комісії підписується головуючим на засіданні. Зміст та номер рішення повинні бути відображені у протоколі відповідного засідання комісії.

Рішення виборчої комісії, прийняте в межах її повноважень, є обов'язковим для всіх суб'єктів та інших учасників виборчого процесу.

Рішення територіальної виборчої комісії, що суперечить законодавству України або прийняте з перевищенням її повноважень, може бути скасоване в установленому законом порядку територіальною виборчою комісією вищого рівня з відповідних місцевих виборів, Центральною виборчою комісією або судом.

Відповідно до частини 5 статті 94 Закону України «Про місцеві вибори» рішення, дії чи бездіяльність територіальної виборчої комісії, її члена може бути оскаржено до територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, або до суду.

З оскаржуваної постанови міської виборчої комісії № 27 від 01.10.2015 року не вбачається прийняття відносно кандидата ОСОБА_2 рішення про відмову в реєстрації, отже, заявлені позовні вимоги щодо оскарження такого рішення в частині відмови у реєстрації, визнання протиправними дій щодо відмови в реєстрації є необґрунтованими, що є підставою для відмови в задоволенні заявленого позову в цій частині.

З протоколу №6 від 1 жовтня 2015 року вбачається прийняття протокольного рішення щодо наявності підстав для відмови в реєстрації 24 кандидатів у депутати, при цьому відсутнє рішення, яким конкретним фізичним особам відмовлено в реєстрації, оскільки в протоколі та подальшому в постанові, рішення, яким комісія постановила відмовити у реєстрації конкретним кандидатам, - відсутнє.

Поряд з цим, відсутність рішення Новомосковської міської виборчої комісії Дніпропетровської області щодо розгляду питання про реєстрацію кандидата ОСОБА_2 у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації політичної партії «НАШ КРАЙ» свідчить про бездіяльність міської виборчої комісії, оскільки останньою у формі постанови не прийнято ані рішення про відмову у реєстрації, ані рішення про реєстрацію позивача кандидатом у депутати органу місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 8 ст. 99 Закону України «Про місцеві вибори», у разі визнання судом рішення відповідної виборчої комісії протиправним, у тому числі з питання визнання голосування на виборчій дільниці недійсним, установлення підсумків і результатів голосування, встановлення результатів виборів, рішення з цього питання приймається виборчою комісією, рішення якої було визнане протиправним, або виборчою комісією вищого рівня на підставі рішення суду. При цьому виборча комісія не може прийняти рішення, яке по суті повторює рішення, визнане судом протиправним, крім випадку, коли рішення було скасовано з формальних підстав.

Визначаючи спосіб поновлення порушених прав та законних інтересів суб'єктів виборчого процесу, суд виходить з того, що відповідно до ч. 10 ст. 99 Закону України «Про місцеві вибори», якою встановлено, що порядок прийняття рішення судом за результатами розгляду позовної заяви, вимоги до рішення суду та порядок набрання законної сили рішенням суду встановлюється Кодексом адміністративного судочинства України.

Згідно із ч. 1 ст. 177 КАС України суд, установивши порушення законодавства про вибори чи референдум, визначає у рішенні спосіб захисту порушених прав та інтересів, а також порядок усунення усіх наслідків цих порушень відповідно до закону або приймає інше передбачене законом рішення.

У відповідності по пункту 10.3 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 7 від 20.05.2013р. «Про судове рішення в адміністративній справі», у разі визнання судом неправомірними дій чи бездіяльності відповідача суд може зобов'язати його вчинити чи утриматися від вчинення певних дій у спосіб, визначений чинним законодавством, яким може бути захищено/відновлено порушене право. Суд може ухвалити постанову про зобов'язання відповідача прийняти рішення певного змісту, за винятком випадків, коли суб'єкт владних повноважень під час адміністративних процедур відповідно до закону приймає рішення на основі адміністративного розсуду.

З урахуванням наведеного, виходячи із положень ч. 2 ст. 11 КАС України та з метою повного захисту прав і свобод позивача, суд вважає за можливе вийти за межі позовних вимог та визнати протиправною бездіяльність Новомосковської міської виборчої комісії Дніпропетровської області щодо неприйняття рішення за наслідками розгляду заяви про реєстрацію кандидатів у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації політичної партії «НАШ КРАЙ» в частині кандидата ОСОБА_2 та зобов'язати Новомосковську міську виборчу комісію Дніпропетровської області розглянути заяву про реєстрацію кандидатів у депутати відносно кандидата у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської партійної організації політичної партії «НАШ КРАЙ» ОСОБА_2 та прийняти рішення в порядку, встановленому чинним законодавством України.

Стосовно позовної вимоги позивача щодо «визнання незаконними дії Новомосковську міську виборчу комісію Дніпропетровської області», суд вважає, що у цій частині позовних вимог слід відмовити, оскільки позивачем не було наведено підстав в чому конкретно полягає незаконність дій відповідача.

Що стосується позовних вимог в частині зобов'язання Новомосковську міську виборчу комісію Дніпропетровської області зареєструвати у кандидати в депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації політичної партії «НАШ КРАЙ» ОСОБА_2, суд вважає, що такі вимоги задоволенню не підлягають, оскільки заявлені передчасно у зв'язком із відсутністю рішення відповідача про відмову в реєстрації останнього кандидатом у депутати органу місцевого самоврядування.

Частиною 9 ст. 172 КАС України визначено, що суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем при зверненні до Дніпропетровського окружного адміністративного суду не було сплачено судовий збір у відповідності до Закону України «Про судовий збір».

Частиною 1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Так, з позову вбачається, що позивачем заявлено чотири вимоги немайнового характеру. Таким чином, при поданні до суду адміністративного позову позивач повинен був сплатити судовий збір в розмірі 4872,00 грн. (1218,00 грн. х 4 = 4872,00 грн.).

Відповідно до положень ч. 3 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Оскільки, у відповідності до положень ч. 9 ст. 172 КАС України, позовна заява ОСОБА_2 була прийнята до розгляду судом без сплати судового збору, а позовні вимоги були задоволені частково та задоволено дві позовні вимоги, з позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 2436,00 грн. (1218,00 грн. х 2 = 2436,00 грн.).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 14, 86, 158-163, 172-177 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов кандидата в депутати в багатомандатному окрузі № 32 Новомосковської міської партійної організації політичної партії «НАШ КРАЙ» ОСОБА_2 до Новомосковської міської виборчої комісії Дніпропетровської області про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Новомосковської міської виборчої комісії Дніпропетровської області щодо неприйняття рішення за наслідками розгляду заяви про реєстрацію кандидатів у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації політичної партії «НАШ КРАЙ» в частині кандидата ОСОБА_2.

Зобов'язати Новомосковську міську виборчу комісію Дніпропетровської області розглянути заяву про реєстрацію кандидатів у депутати Новомосковської міської ради від Новомосковської міської партійної організації політичної партії «НАШ КРАЙ» в частині кандидата ОСОБА_2 та прийняти рішення в порядку, встановленому чинним законодавством України.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Державного бюджету України судовий збір в розмірі 2436,00 грн. (дві тисячі чотириста тридцять шість грн. 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги до суду першої інстанції у дводенний строк з дня її проголошення у відповідності до вимог частини п'ятої статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції згідно до вимог частини третьої

Головуючий суддя Судді І.В. Тулянцева Н.В.Боженко Д.В.Сидоренко