27 травня 2015 р. Справа № 804/3033/15
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіОСОБА_1
при секретаріОСОБА_2
за участю:
представника позивача представник відповідача-1 представника відповідача-2 ОСОБА_3 не з'явився ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Актабанк" ОСОБА_6, третя особа - Публічне акціонерне товариство "Фідобанк" про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_5 звернувся до суду з адміністративним позовом до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Актабанк» ОСОБА_6, третя особа - Публічне акціонерне товариство «Фідобанк» в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів на ліквідацію ПАТ «Актабанк» ОСОБА_6 щодо не включення інформації стосовно ОСОБА_5 до переліку вкладників ПАТ «Актабанк», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
- зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Актабанк» ОСОБА_6 подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію стосовно ОСОБА_5 щодо необхідності здійснити виплату відшкодування у розмірі 22657,79 грн. як вкладнику ПАТ «Актабанк»;
- визнати протиправною бездіяльність Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо не включення інформації відносно ОСОБА_5 в реєстр (загальний реєстр) вкладників ПАТ «Актабанк», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
- зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб включити в реєстр (загальний реєстр) вкладників ПАТ «Актабанк», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, інформацію відносно ОСОБА_5;
- визнати протиправною бездіяльність Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо невиплати ОСОБА_5 грошових коштів за вкладом, розміщеним за договором банківського рахунку у ПАТ «Актабанк»;
- зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб вчинити дії щодо виплати ОСОБА_5 грошових коштів за вкладом, розміщеним за договором банківського рахунку у ПАТ «Актабанк» у розмірі 22657,79грн.
В обґрунтування адміністративного позову, позивач зазначає, що є вкладником в банку ПАТ «Актабанк», що підтверджується договором банківського вкладу. Дізнавшись про ліквідацію ПАТ «Актабанк», звернувся до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Актабанк» ОСОБА_6 із заявою про включення його до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, та виплату гарантованої суми відшкодування за вкладами. Оскільки його безпідставно не було включено до переліку осіб, які мають право на відшкодування за вкладами за рахунок Фонду та до загального реєстру, затвердженого Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність щодо його не включення до переліку та реєстру та зобов'язати відповідачів вчинити дії з такого включення та виплати вкладу.
Від відповідача-1 надійшло заперечення в яких він посилається на те, що оскільки позивача не було включено уповноваженою особою до переліку вкладників, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не мав правових підстав здійснюватися відповідні процедури по включенню його до Загального реєстру, а тому з боку Фонду відсутня бездіяльність.
Від відповідача-2 надійшло заперечення в яких він посилається на те, що у позивача відсутні правові підстави для задоволення позову та зазначає, що під час складання списку осіб, які мають право на відшкодування вкладів за рахунок позики Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, була виявлена група договорів банківського вкладу та банківського рахунку, укладених за обставин, що можуть вказувати на приготування до заволодіння державними коштами - коштами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, шляхом штучного створення умов для отримання компенсації вкладів. Відповідач зазначає, що укладання банківського договору та операція з перерахування грошових коштів на рахунок позивача від третьої особи, яка «роздробила» суму коштів на рахунку на кілька сум, було здійснено з метою штучного створення обов'язку банку, а в подальшому Фонду щодо відшкодування коштів, яке Фонд здійснюватиме за рахунок державних коштів. З метою недопущення протиправного відшкодування коштів за вкладами уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Актабанк» звернулась до Фонду з пропозицією розглянути питання можливості та доцільності тимчасового блокування коштів за рахунок окремих вкладників ПАТ «Актабанк», у тому числі й на рахунку позивача. 01.12.2014 року Фондом погоджено пропозицію уповноваженої особи щодо тимчасового блокування коштів за рахунками фізичних осіб-вкладників ПАТ «Актабанк» згідно переліку та зобов'язано відділ організації виплат Фонду відобразити блокування в Узагальненій базі даний Фонду гарантування. ОСОБА_7, ПАТ «Актабанк» в особі Уповноваженої особи 21.01.2015 р. звернувся з заявою до прокуратури м.Дніпропетровська стосовно відкриття кримінального провадження. 03.02.2015 року за заявою Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Актабанк» було внесено до ЄРДР за № 12015040030000067, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України. Таким чином, відповідач зазначає, що оскільки договір банківського вкладу, укладений між позивачем та ПАТ «Актабанк», є нікчемним, підстави для відшкодування позивачу коштів, внесених на виконання умов даного договору, відсутні.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити, з підстав зазначених у позовній заяві та доповненнях.
Представник відповідача-1 у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.
Представник відповідача-2 у судовому засіданні позов не визнав, у задоволенні позову просив відмовити, посилаючись на доводи викладені в запереченнях.
Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.
Заслухавши представника позивача та представника відповідача-2, дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить наступних висновків.
Судом встановлено, що 07.08.2014 року між ОСОБА_5 та ПАТ «Актабанк» укладено договір банківського рахунку № В21-063/Т/631359 про відкриття та обслуговування поточного рахунку фізичної особи.
Предметом даного договору є відкриття поточного рахунку у банку і надання клієнту комплексу банківських послуг. Відповідно до п. 1.1. договору, банк відкриває поточний рахунок № 26202001631359.
На поточний рахунок №26202001631359, відкритий на ім'я ОСОБА_5, 07.08.2014 року о 20.45год. з рахунку юридичної особи ТОВ «ТЛС», засновником якого є ОСОБА_5 надійшли кошти у сумі 22675,80грн.
16.09.2014 року Правлінням ОСОБА_8 банку України прийнято постанову № 576 про віднесення ПАТ «Актабанк» до категорії неплатоспроможних.
16.09.2014 року виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення № 90 про запровадження тимчасової адміністрації в ПАТ «Актабанк» з 17.09.2014 року та призначено уповноважену особу.
Правлінням ОСОБА_8 банку України 15.01.2015 року прийнято постанову № 19 “Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Актабанк».
16.01.2015 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення № 5 про припинення здійснення тимчасової адміністрації та відсторонення уповноваженої особи та рішення № 6 “Про початок процедури ліквідації ПАТ «Актабанк» та призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів на ліквідацію ПАТ «Актабанк» ОСОБА_6 строком на 1 рік з 16.01.2015 року по 16.01.2016 року.
26.12.2014 року та 14.01.2015 року ОСОБА_5 звернулась з заявами до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації, а також в подальшому і ліквідації ПАТ “АКТАБАНК” ОСОБА_6 з вимогами про внесення інформації щодо неї у реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та про виплату їй гарантованої суми відшкодування, що підтверджується відповідними копіями заяв.
Однак, відповіді на вказані заяви позивач не отримала.
21 січня 2015 року Уповноваженою особою в Прокуратуру м.Дніпропетровська було подано заяву про злочин з вимогою перевірити в діях позивача склад злочину. ОСОБА_9 з кримінального провадження №12015040030000067 від 11.02.2015 року до ЄРДР запис про початок досудового розслідування за ч.3 ст.190 КК України.
Позивач оскаржує бездіяльність відповідачів при розгляді її вимог щодо відшкодування коштів за рахунком позивача та просить зобов'язати Фонд гарантування вкладів здійснити на користь позивача виплату гарантованої суми, розміщеним на підставі договору банківського рахунку № В21-063/Т/631359 від 07.08.2014 року, посилаючись на порушення відповідачами ст.ст. 26, 27, 36 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”, Закону України “Про звернення громадян”.
Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами, а також регулюються відносини між Фондом, банками, ОСОБА_8 банком України, повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків визначає ОСОБА_7 України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" від 23 лютого 2012 року N 4452 (надалі - ОСОБА_7 N 4452).
П.4 ч.1 ст.2 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», вкладник - фізична особа (крім фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності), яка уклала або на користь якої укладено договір банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або яка є власником іменного депозитного сертифіката.
В силу ч.1 ст.3 Закону №4452, Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.
За змістом ч.3 ст.12 Закону №4452 виконавча дирекція Фонду має, зокрема, такі повноваження у сфері забезпечення відшкодування коштів за вкладами: 1) визначає порядок ведення реєстру учасників Фонду; 2) визначає порядок відшкодування Фондом коштів за вкладами; 4) приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами у разі прийняття ОСОБА_8 банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку; 6) приймає рішення про оплату Фондом витрат, пов'язаних із процедурою виведення неплатоспроможного банку з ринку, у межах кошторису витрат Фонду, затвердженого адміністративною радою Фонду.
В силу ч.1 ст.26 Закону №4452 Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Частиною 2 ст.26 Закону N 4452 передбачено, що вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
За правилами частин першої-третьої статті 27 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» передбачено, що уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню.
Уповноважена особа Фонду зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
ОСОБА_9 з частиною п'ятою статті 27 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах “Урядовий кур'єр” або “Голос України” та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Частина шоста статті 27 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» визначає, що уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону.
При цьому, відповідно до ст. 37 Закону, Уповноважена особа Фонду має право, зокрема, продовжувати, обмежувати або припиняти здійснення банком будь-яких операцій; звертатися до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення в разі виявлення фактів шахрайства та інших протиправних дій працівників банку або інших осіб стосовно банку.
ОСОБА_7 визначає повноваження уповноваженої особи Фонду під час дії тимчасової адміністрації. Зокрема, стаття 38 Закону передбачає, що протягом дії тимчасової адміністрації уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою цієї статті.
Більш детальний порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) коштів за вкладами фізичних осіб визначений Положенням про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами (далі - Положення), яке затверджено Рішенням Виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 09.08.2012 року № 14.
Відповідно до вказаного Положення, вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (пункт 8 Розділу І Положення), а Фонд завершує виплату гарантованих сум відшкодування коштів за вкладами в день внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про ліквідацію банку як юридичної особи (пункт 11 Розділу І Положення).
Банк після отримання повідомлення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку повинен здійснити, зокрема, формування файлів та архівування бази даних про вкладників відповідно до вимог розділу ІІ Правил; направлення до Фонду файлів бази даних разом із супровідним листом (пункт 4 розділу ІІ Положення).
Банк має право надати до Фонду відповідні зміни до бази даних про вкладників (пункт 6 розділу ІІ Положення).
Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує та подає до Фонду повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду (додаток 8), із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню (далі - Перелік), перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4 - 6 частини четвертої статті 26 Закону, а також перелік осіб, які на індивідуальній основі отримують від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мають інші фінансові привілеї від банку (пункт 3 розділу ІІІ Положення).
Протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування (пункт 6 розділу ІІІ Положення).
Фонд складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду(пункт 2 розділу ІV Положення).
Виконавча дирекція Фонду приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами та затверджує Загальний Реєстр протягом шести днів з дня отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. (пункт 4 розділу ІV Положення).
Отже, з наведених нормативно правових актів встановлено, що відшкодування коштів триває з моменту прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку та завершується в день внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб запису про ліквідацію банку як юридичної особи. При цьому, ще під час дії тимчасової адміністрації та ліквідації банку уповноважена особа Фонду вживає заходів щодо: 1) перевірки правочинів, укладених банком, 2) формування переліку вкладників, яким кошти підлягають відшкодуванню, 3) формування переліку вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом; 4) повідомлення правоохоронних органів у випадку виявлення протиправних дій відносно банку тощо, а Фонд на підставі складеного уповноваженою особою Фонд переліку складає і затверджує Загальний реєстр вкладників.
Судом встановлено, що 16.09.2014 року ОСОБА_8 України прийняв постанову №576 про віднесення ПАТ «Актабанк» до категорії неплатоспроможних.
16.09.2014 року виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення № 90 про запровадження тимчасової адміністрації в ПАТ «Актабанк» з 17.09.2014 року та призначено уповноважену особу Фонду.
Станом на 17.09.2014 року уповноваженою особою було складено ОСОБА_8 даних про вкладників ПАТ «Актабанк» (файл D та файл Z), до якої було включено ОСОБА_5
01.12.2014 року виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення № 250/14 про погодження пропозиції уповноваженої особи щодо тимчасового блокування коштів на рахунках вкладників ПАТ «Актабанк» з метою недопущення протиправного відшкодування коштів за вкладами.
16.01.2015 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення №5 про припинення здійснення тимчасової адміністрації та відсторонення уповноваженої особи та рішення №6 “Про початок процедури ліквідації ПАТ «Актабанк» та призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів на ліквідацію ПАТ «Актабанк» ОСОБА_6 строком на 1 рік з 16.01.2015 року по 16.01.2016 року.
21.01.2015 року уповноважена особа ОСОБА_6 звернулася до прокурора м.Дніпропетровська з заявою про злочин, в якій зазначено, що значна кількість вкладників мала на вкладених рахунках депозити, які значно перевищують 200 000 грн., проте протягом липня-серпня 2014 року вказані клієнти розмістили належні їм грошові кошти в ПАТ «Актабанк» від імені інших фізичних осіб в сумах близько 200 000 грн., чим було штучно створені умови для незаконного отримання відшкодування.
03.02.2015 року до ЄРДР внесено запис про кримінальне провадження за заявою ОСОБА_6
Крім того, судом також з'ясовано, що у строки, встановлені Законом, уповноваженою особою Фонду було складно перелік вкладників, яким кошти підлягають відшкодуванню, а Фондом на підставі вказаного переліку було складено і затверджено Загальний реєстр вкладників, і позивач ОСОБА_5 не був включений до вказаних переліку та реєстру. ОСОБА_7 відносно вказаної особи не приймалося рішення, що укладений ним з банком правочин є нікчемним.
Таким чином, з наведених обставин з'ясовано, що уповноваженою особою Фонду вживалися дії щодо перевірки правочинів, укладених банком, формування переліку вкладників, яким кошти підлягають відшкодуванню, та повідомлення правоохоронних органів за фактом виявлення протиправних дій відносно банку тощо. ОСОБА_7, судом встановлено, що дії по складанню та затвердженню Загального реєстру вкладників вчинялися Фондом гарантування вкладів фізичних осіб на підставі інформації, наданої Уповноваженою особою. Тобто, фактично, відповідачами вчинялися дії, спрямовані на перевірку правочинів банку та виплату відшкодування.
Оскільки судом не встановлено пасивної поведінки відповідачів відносно позивача при складанні переліку вкладників та формуванні і затвердженні реєстру вкладників, суд приходить до висновку про необґрунтованість тверджень позивача про допущення з боку відповідачів протиправної бездіяльності.
За таких обставин, суд звертає увагу, що позовні вимоги позивача щодо бездіяльності відповідачів при розгляді його заяви не підтверджені жодними доказами у ході судового розгляду даної справи, а тому позовні вимоги про визнання бездіяльності відповідачів є передчасними з огляду на те, що триває перевірка правомірності укладення правочинів (договорів) правоохоронними органами ініційована Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів у межах її повноважень, відповідачем-2 рішення про включення позивача до Переліку вкладників може бути прийнято після проведення такої перевірки як у межах запровадження тимчасовою адміністрації, так і у період ліквідації банку, тобто, термін включення позивача до Переліку вкладників ще не сплинув у відповідності до вимог ст.38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».
Крім того, згідно з Журналом аналітичних рахунків ПАТ «Актабанк», рахунок №26202001631359 був відкритий позивачу 07.08.2014р. о 20.45год., тобто після закриття як операційного дня так і взагалі банківської установи.
До того же, на поточний рахунок №26202001631359, відкритий на ім'я ОСОБА_5, 07.08.2014 року о 20.45год. з рахунку юридичної особи ТОВ «ТЛС» (поточний рахунок №26001001306711 на якому знаходилась сума грошових коштів 24855,69грн.), засновником якого є ОСОБА_5, що підтверджується витягом з Інформаційно-ресурсного центру, надійшли кошти у сумі 22675,80грн.
ОСОБА_7, заслуговує на увагу той факт, що позивачем не доведено факт порушення з боку відповідачів його прав під час дії тимчасової адміністрації ліквідації банку, а саме - не доведено факту настання негативних наслідків, оскільки відповідно до Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування, тобто фактично доповнювати або змінювати перелік вкладників, яким кошти підлягають відшкодуванню, а Фонд вказані зміни враховує до Реєстру вкладників, а тому твердження позивача про настання для нього негативних наслідків у вигляді неможливості отримати відшкодування не відповідає дійсності.
Крім того, суд не приймає до уваги обґрунтування позовних вимог позивача в частині протиправного визнання укладеного ним правочину з банком нікчемним, так як станом на час розгляду даної справи, Уповноваженою особою не направлялось повідомлення про визнання правочину (договору банківського вкладу позивача з ПАТ «Актабанк») нікчемним. Більш того, з огляду на наявні в матеріалах справи документи, ОСОБА_5 не включено до переліку вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом.
Враховуючи наведене у сукупності, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову, оскільки в контексті заявлених позовних вимог судом не встановлено порушення прав позивача з боку відповідачів.
На підставі наведеного, суд приходить до висновку в необхідності відмови в задоволенні поданого адміністративного позову.
Керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_5 до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Актабанк» ОСОБА_6, третя особа - Публічне акціонерне товариство «Фідобанк» про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.
Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст.186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя ОСОБА_1