02 жовтня 2015 року Справа № 803/3439/15
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Димарчук Т.М.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Володимир-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця,
Володимир-Волинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області (далі - Володимир-Волинська ОДПІ) звернулася з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач як платник податків, у порушення вимог підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України), не подає до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів. Згідно зі статтею 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця. Відповідно до пункту 67.2 статті 67 ПК України контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців. На момент звернення до суду у відповідача податковий борг відсутній. Позивач просить припинити підприємницьку діяльність відповідача та зобов'язати державного реєстратора здійснити заходи спрямовані на припинення підприємницької діяльності відповідача.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 03 вересня 2015 року було відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, яка разом з витягом про процесуальні права та обов'язки була направлена відповідачу за адресою вказаною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, не була вручена адресату та повернулася на адресу суду 14.09.2015 з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання", тобто з незалежних від суду причин.
Згідно із частиною 11 статті 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Від відповідача, у встановлений судом строк, заперечень проти позову або заяви про визнання позову не надійшло, в зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши письмові докази, приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа-підприємець 16.05.2005 року, що підтверджується копією відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 27.08.2015 року та перебуває на обліку в Володимир-Волинській ОДПІ як платник податку 17.05.2005 року, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків № 1503161400294 від 27.08.2015 (а.с.4,5).
Як вбачається з довідки Володимир-Волинської ОДПІ станом на 27.08.2015 року заборгованість у платника податків фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 по платежах до бюджету відсутня. Станом на 28.08.2015 року податкова звітність відповідачем з моменту реєстрації не подавалась з 11.02.2013 року, тобто більше, як протягом одного року, що підтверджується довідкою Володимир-Волинської ОДПІ. (а.с.6,7).
Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Пунктом 49.2 статті 49 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Однак, як встановив суд, всупереч цьому, відповідач більше року не подавав звітності до контролюючого органу.
Пунктом 67.2 статті 67 ПК України передбачено право контролюючих органів в установленому законом порядку звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців.
Статтею 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" передбачено, що державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця провадиться у разі постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, підставою для постановлення такого рішення є факт неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Частиною 1 статті 49 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" визначено, що суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, у тому числі рішення про визнання фізичної особи-підприємця недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця. Разом з цим, статтею 49 цього Закону також передбачено обов'язок державного реєстратора за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця внести запис до Єдиного державного реєстру про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, та вчинити ряд дій, спрямованих на припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Проаналізувавши вищенаведене, суд вважає, що оскільки відповідач не подавав більше як протягом одного року до контролюючого органу податкових декларацій, звітності, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, тому адміністративний позов підлягає до задоволення шляхом прийняття постанови про припинення підприємницької діяльності відповідача з направленням копії постанови в день набрання нею законної сили державному реєстратору для вчинення дій, передбачених статтею 49 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".
Керуючись статтею 183-2 КАС України, на підставі статей 46, 49 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", суд
Адміністративний позов задовільнити.
Припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (44700, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Копію постанови в день набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та вчинення інших дій, передбачених статтею 49 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий-суддя Т.М. Димарчук