29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82
"26" вересня 2006 р. Справа №12/278-НА
Розглянувши матеріали за позовом Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Полонне
до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області м. Хмельницький
про скасування постанов від 17.10.2005р., 31.10.2005р., 13.02.2006р., 20.02.2006р., 27.02.2006р., 03.04.2006р.
Суддя Шпак В.О. Секретар судового засідання Стельмах Д.В.
Представники сторін
Від позивача: ОСОБА_1 -приватний підприємець
Від відповідача : не з'явився
Позивач просить суд скасувати постанови Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області від 17.10.2005р., 31.10.2005р., 13.02.2006р., 20.02.2006р., 27.02.2006р., 03.04.2006р., оскільки вони не відповідають вимогам чинного законодавства.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Листом від 26.09.2006р. відповідач заявив клопотання про відкладення розгляду справи на іншу дату в зв'язку з неможливістю забезпечити явку повноважного представника.
Однак, суд належним чином повідомляв відповідача про час і місце слухання справи. Відповідач своїм процесуальним правом на участь у розгляді справи не скористався.
Таким чином, дане клопотання належить відхилити.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.
Постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області №000266 від 17.10.2005р. про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій встановлено, що ОСОБА_1 допущено порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена пунктом 6 статті 69 Закону України „Про автомобільний транспорт” та застосовано до позивача фінансові санкції в сумі 340грн.
Постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області №000314 від 31.10.2005р. про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій встановлено, що ОСОБА_1 допущено порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена пунктом 6 статті 69 Закону України „Про автомобільний транспорт” та застосовано до позивача фінансові санкції в сумі 340грн.
Постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області №000695 від 13.02.2006р. про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій встановлено, що ОСОБА_1 допущено порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена пунктом 6 статті 69 Закону України „Про автомобільний транспорт” та застосовано до позивача фінансові санкції в сумі 340грн.
Постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області №082027 від 20.02.2006р. про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій встановлено, що ОСОБА_1 допущено порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена пунктом 6 статті 69 Закону України „Про автомобільний транспорт” та застосовано до позивача фінансові санкції в сумі 340грн.
Постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області №082054 від 27.02.2006р. про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій встановлено, що ОСОБА_1 допущено порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена пунктом 6 статті 69 Закону України „Про автомобільний транспорт” та застосовано до позивача фінансові санкції в сумі 340грн.
Постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області №082183 від 03.04.2006р. про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій встановлено, що ОСОБА_1 допущено порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена пунктом 5 статті 69 Закону України „Про автомобільний транспорт” та застосовано до позивача фінансові санкції в сумі 170грн.
Відповідно до п.1 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.2005р. №888, територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (далі - територіальні управління) в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворюються відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 року N 1190, мають печатку зі своїм найменуванням і зображенням малого Державного Герба України.
Пунктом 5 встановлено, що територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні: здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Відповідно до п.6 Положення територіальні управління у відповідному регіоні мають право: перевіряти виконання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до п.2 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003р. №143, органами державного контролю є Мінтрансзв'язку, Головавтотрансінспекція, територіальні органи Головавтотрансінспекції (далі - автотранспортні управління), служба міжнародних автомобільних перевезень Мінтрансзв'язку та Державтоінспекція.
Згідно п.6, п.7, п.8, п.9 зазначеного порядку за місцезнаходженням суб'єкта підприємницької діяльності державний контроль здійснюється шляхом проведення планових і позапланових перевірок. Планові перевірки проводяться не частіше ніж один раз на рік. Позапланові перевірки проводяться лише на підставі заяви (повідомлення) у письмовій формі про порушення суб'єктом підприємницької діяльності вимог законодавства про автомобільний транспорт або з метою перевірки виконання припису щодо усунення такого порушення. Для проведення планової або позапланової перевірки керівником органу державного контролю видається розпорядження із зазначенням дати її проведення і прізвищ посадових осіб, які будуть її проводити, та оформляється завдання на перевірку за встановленою формою. Завдання реєструються в окремому журналі обліку, сторінки якого повинні бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою. Орган державного контролю не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку проведення перевірки письмово повідомляє про це суб'єкта підприємницької діяльності, що буде перевірятися. Перевірка може бути комплексною (щодо дотримання суб'єктом підприємницької діяльності вимог усіх нормативно-правових актів з питань автомобільного транспорту) чи вибірковою (щодо виконання вимог конкретних нормативно-правових актів з питань автомобільного транспорту).
Пунктом 12 Порядку передбачено, що про виявлені під час перевірки порушення, відповідальність за які передбачена пунктами 1-6 статті 69 Закону України „Про автомобільний транспорт”, посадовими особами, що провели перевірку, складається протокол не пізніше двох місяців з дня вчинення цього порушення за встановленою формою, який подається керівнику органу державного контролю для прийняття рішення про застосування до правопорушника фінансових санкцій відповідно до частини першої статті 70 Закону України „Про автомобільний транспорт”.
Відповідно до п.26, п.27, п.28, п.30 Порядку Керівник органу державного контролю протягом 10 днів після складення протоколів, зазначених у пунктах 12 і 24 цього Порядку, розглядає справу і за наявності підстав ухвалює постанову про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій. У разі коли керівник або уповноважений представник суб'єкта підприємницької діяльності заявив про своє бажання взяти участь у розгляді справи про порушення цим суб'єктом законодавства про автомобільний транспорт справа розглядається за його участю. Копія постанови не пізніше ніж через 3 дні після її ухвалення вручається під розписку керівникові або уповноваженому представникові суб'єкта підприємницької діяльності чи надсилається суб'єкту підприємницької діяльності, про що робиться запис у справі. Друга копія постанови надсилається для виконання органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням цього суб'єкта. Постанова може бути оскаржена згідно із законодавством.
Відповідно до п.5, п.6 ст.69 Закону України „Про автомобільний транспорт” (в редакції 2001р.) за порушення законодавства про автомобільний транспорт до суб'єкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції за: відсутність документів, обов'язкових для надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом загального користування, - у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; порушення правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається з матеріалів справи, в оспорюваних постановах територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області не зазначено яке саме порушення законодавства про автомобільний транспорт вчинено позивачем. Є лише посилання на п.6 ст. 69 Закону України “Про автомобільний транспорт”, яким встановлено тільки розмір штрафної санкції.
Доказів в підтвердження вчинення ним порушення (протоколів, складених повноважною особою відповідно до п. 12 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003р. №143 не подано) відповідачем не подано, не зазначено протоколи і постановах.
Таким чином, вказані постанови не відповідають вимогам чинного законодавства та непідтверджені матеріалами справи.
Виходячи із вищенаведеного, позов Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Полонне до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області м. Хмельницький про скасування постанов від 17.10.2005р., 31.10.2005р., 13.02.2006р., 20.02.2006р., 27.02.2006р., 03.04.2006р. є обґрунтованим, підтвердженим належними доказами та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-257, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД, -
Позов Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Полонне до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області м. Хмельницький про скасування постанов від 17.10.2005р., 31.10.2005р., 13.02.2006р., 20.02.2006р., 27.02.2006р., 03.04.2006р. задоволити.
Скасувати постанови Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області про застосування штрафних санкцій до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 м. Полонне від 17.10.2005р., 31.10.2005р., 13.02.2006р., 20.02.2006р., 27.02.2006р., 03.04.2006р.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова , якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.О. Шпак
Віддрук. 3 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 - відповідачу.