Постанова від 21.09.2006 по справі 17/4910-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"21" вересня 2006 р. Справа №17/4910-А

За адміністративним позовом Приватного підприємця ОСОБА_1, смт.Летичів Хмельницької області

до Летичівської селищної ради Летичівського району Хмельницької області, смт.Летичів Хмельницької області

про визнання незаконною бездіяльності Летичівської селищної ради в галузі земельних відносин по відмові в задоволенні заяви від 29.05.2006 року про прийняття міри до встановлення межі між суміжними земельними ділянками по АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 та зобов'язання Летичівської селищної ради встановити межу в натурі (на місцевості) між суміжними земельними ділянками по АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2

Суддя Димбовський В.В. Секретар судового засідання Гороховська О.В

Представники сторін:

від позивача: ОСОБА_2- представник за довіреністю від 11.07.06р.; ОСОБА_3-представник за довіреністю від 21.08.2006 року

від відповідача: Бондар Л.Ф. -представник за дорученням №666 від 30.08.2006 року; Ліщинський О.В. -представник за дорученням № 665 від 30.08.2006 року; Самойлова О.Г. -представник за дорученням № 667 від 30.08.2006 року

Суть спору: Позивач у позовній заяві просить суд визнати незаконною бездіяльності Летичівської селищної ради в галузі земельних відносин по відмові в задоволенні заяви від 29.05.2006 року про прийняття міри до встановлення межі між суміжними земельними ділянками по АДРЕСА_1 та АДРЕСА_1/2 в смт.Летичів та зобов'язати Летичівську селищну раду встановити межу в натурі (на місцевості) між суміжними земельними ділянками по АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2

Позивач наполягає на задоволенні позовних вимог посилаючись на те, що рішенням десятої сесії Летичівської селищної ради Хмельницької області від 16 квітня 2004 року № 25 мені було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва магазину в АДРЕСА_2 а рішенням п'ятнадцятої сесії Летичівської селищної ради Хмельницької області від 14 грудня 2004 року №12 попереднє рішення сесії було уточнено і позивачу було надано дозвіл на розробку проекту землеусторою щодо відведення земельної ділянки площею 0,04 га для будівництва магазину в АДРЕСА_2

Крім того, позивач зазначає, що рішенням десятої сесії Летичівської селищної ради від 15 квітня 2004р. № 14 за комплексом : редакцією газети "Летичівська газета" та Науково виробничою фірмою "Синтез"смт.Летичів було закріплено суміжну земельну ділянку в розмірі 0,10 га по АДРЕСА_1

Позивач посилається на те, що ним укладено угоду № 117 з приватним виробничо-комерційним малим підприємством "Візир" для розробки документації із землеустрою, як передбачено ст. 26 Закону України "Про землеустрій". На підставі даної угоди було виконано топографо-геодезичні вишукування, що доводиться доданим актом прийомки-здачі виконаних робіт. Ескізний проект будівлі магазину був погоджений головним архітектором Хмельницької області та одержано висновки усіх відповідних служб Летичівського району про відповідність даного проекту будівельним та технічним нормам ( копії висновків додаються ).

Позивач вважає, що акт вибору та обстеження майданчика під будівництво магазину-кафе за даною адресою в смт. Летичів на відповідність усім діючим нормам та вимогам Державних будівельних норм (ДБН 3-1-3-94) був погоджений і підписаний усіма зацікавленими службами району.

З огляду на викладені обставини позивач робить висновок, що для розробки та виготовлення проекту землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки необхідно, в першу чергу, встановити та погодити межі суміжних земельних ділянок.

Позивач зазначає, що 17 липня 2006р. одержав письмову відповідь Відповідача за підписом в.о. селищного голови Бучковського М. на заяву, у якій дослівно зазначається про неможливість встановлення межі в натурі (на місцевості) через відсутність необхідної документації на земельну ділянку АДРЕСА_1 (комплекс редакція та НВФ "Синтез").

Таку відповідь позивач розцінює, як бездіяльність Летичівської селищної ради в галузі земельних відносин та протиправною.

Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що в даному випадку Летичівська селищна рада не може встановити межі в натурі через відсутність необхідної документації на земельну ділянку по АДРЕСА_1, та через неправомірність її зайняття. ОСОБА_1, яка на думку відповідача, безпідставно розпочала будівельні роботи на земельній ділянці, яка неоформлена відоповідно до чинного законодавства та без дозволів нз будівництво відповідних служб, про що позивачу було вручено Припис Летичівської селищної ради про припинення самовільно розпочатого будівництва та оштрафовано на суму 170грн. за Постановою інспекції державного Будівельно-Архітектурного Коннтролю Хмельницької обл №1 від 01.07.2005р.

Також відповідач зазначає, що відповідно до Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004року Проект відведення земельної ділянки розробляється на підставі рішення сільської, селищної, міської ради, укладених договорів між землевласниками, землекористувачами та розробником проекту відведення земельної ділянки. В свою чергу, розробником проекту відведення земельної ділянки є фізична або юридична особа, яка має ліцензію на проведення робіт із землеустрою відповідно до закону. Відповідач зазначає, що сам дозвіл ради на розробку проекту землеустрою ніяких юридично значимих наслідків для зайняття земельної ділянки не дає. Посилається на те, що після надання дозволу необхідно розробити певний комплекс дій щодо оформлення Проекту відведення земельної ділянки, та відповідно до п.9. Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок зазначений проект виконавець погоджує з усіма службами в порядку черговості, відповідно до законодавства. Лише після усіх позитивних висновків служб, як стверджує відповідач, проект відведення земельної ділянки надається знову на розгляд та затвердження сесією ради, якщо ж немає погодження хоча б однієї із служб рішення сесії втрачає свою юридичну силу. Посилається на те, що зазначеного проекту позивачем не подано.

Відповідач посилається на ті обставини, що відповідно до згаданого вище Порядку розроблення проектів землеустрою усі дії пов'язані з оформленням документації на землю здійснює виконавець проекту, який має ліцензію, та діє на підставі договору укладеного із замовником, а на адресу Летичівчської селищної ради виконавець проекту відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1 від імені позивача не звертався.

Розглянувши наявні матеріали справи, оцінивши доводи сторін у справі та подані докази вважаю, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав:

Рішенням десятої сесії Летичівської селищної ради Хмельницької області від 16 квітня 2004 року № 25 позивачу надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва магазину в АДРЕСА_2 а рішенням п'ятнадцятої сесії Летичівської селищної ради Хмельницької області від 14 грудня 2004 року №12 позивачу було надано дозвіл на розробку проекту землеусторою щодо відведення земельної ділянки площею 0,04 га для будівництва магазину в смт.Летичів по АДРЕСА_1/2.

Рішенням десятої сесії Летичівської селищної ради від 15 квітня 2004р. № 14 за комплексом: редакцією газети "Летичівська газета" та Науково виробничою фірмою "Синтез" смт. Летичів було закріплено суміжну земельну ділянку в розмірі 0,10 га по вул. Гоького-2.

З метою встановлення в натурі (на місцевості) меж земельних ділянок по АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 позивач листом від 29.05.06р.звернувся до відповідача з відповідною заявою.

Листом від 17.07.06р. відповідач повідомив позивача про неможливість встановлення меж в натурі (на місцевості) через відсутність необхідної документації на земельну ділянку по АДРЕСА_1.

У відповідності до ст.123 Земельного Кодексу України надання земельних ділянок юридичним особам у постійне користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за проектами відведення цих ділянок. Умови і строки розроблення проектів відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору.

Згідно зі ст.198 Земельного кодексу України для визначення меж земельної ділянки проводиться кадастрова зйомка, яка вимагає геодезичне встановлення меж земельної ділянки, погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами, відновлення меж земельної ділянки, погодження меж земельної ділянки, встановлення меж частин земельної ділянки, які містять обтяження та обмеження щодо використання земельної ділянки, виготовлення кадастрового плану.

Виконання робіт, пов'язаних із встановленням, відновленням меж земельних ділянок, їх частини, обмежень на земельні ділянки в порядку землеустрою передбачає закріплення на місцевості межовими знаками меж земельної ділянки чи її частини та складання відповідного акту.

Порядок встановлення меж в натурі визначається Інструкцією про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженою наказом Державного комітету України по земельних ресурсах № 43 від 04.05.99р. та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.06.99р.

Із змісту позовних вимог вбачається, що позивач фактично ставить питання про погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками.

Відповідно до „Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. № 677 встановлення межі між земельними ділянками проводиться юридичними та фізичними особами, які одержали у встановленому законом порядку ліцензію на проведення геодезичних і картографічних робіт.

У відповідності до п.9 „Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок” проект відведення земельної ділянки виконавець погоджує із землевласником або землекористувачем, органом земельних ресурсів, природоохоронним органом, санітарно-епідеміологічною службою, органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини.

З матеріалів справи вбачається, що виконавець проекту відведення земельної ділянки по вул..Горького,2 в смт. Летичів до відповідача не звертався.

Враховуючи викладене в позові слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 6,14,51,71,86,104,105,158-163,167,254-259, п.п. 6 та 7 Розділу VII „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В позові Приватного підприємця ОСОБА_1, смт.Летичів Хмельницької області до Летичівської селищної ради Летичівського району Хмельницької області, смт. Летичів Хмельницької області про визнання незаконною бездіяльності Летичівської селищної ради в галузі земельних відносин по відмові в задоволенні заяви від 29.05.2006 року про прийняття міри до встановлення межі між суміжними земельними ділянками по АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 та зобов'язання Летичівської селищної ради встановити межу в натурі (на місцевості) між суміжними земельними ділянками по АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 відмовити.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя В.В. Димбовський