Постанова від 24.04.2009 по справі 2а-761/1220/2009

УКРАЇНА

Справа №2а-761/1220

2009 р.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 квітня 2009 року Первомайський міський суд Луганської області

в складі: головуючого судді Сегал Л.Б.,

при секретарі Зюкіній Н.А.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Первомайську справу за позовом позивача ОСОБА_1 до відповідача Управління Пенсійного Фонду України в м. Первомайську про визнання дій відповідача незаконними та покладення обов'язку перерахувати та виплатити доплату до пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до суду з даним позовом посилаючись на те, що вона одержує пенсію за віком від Управління Пенсійного фонду України у м. Первомайську, а також є дитиною війни, оскільки народилася 04.05.1938 року (визначення поняття дитина війни наведено у ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», згідно до якого, це особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення - 02.09.1945р. Другої світової війни було менше 18 років), що підтверджується довідкою управління праці та соціального захисту населення та паспортом громадянина України.

У березні 2009р. вона звернулась до відповідача з заявою про підвищення пенсії як дитині війни у відповідності із ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» на 30% мінімальної пенсії за віком. Відповідач листом від 30.03.2009р. № 546/Н-11 у підвищенні пенсії відмовив з посиланням на те, що ним проводяться виплати у законодавчо встановленому порядку.

Вважає рішення відповідача неправомірним, виходячи з наступного:

З 01 січня 2004р. набрав чинності Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003р. № 1058-4, який відповідно до його преамбули визначає принципи, засади і механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій.

Абзацом 2 преамбули вказаного вище закону передбачено, що зміна умов і норм загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону. Частиною 3 та 4 вказаного закону передбачено, що умови, норми та порядок пенсійного забезпечення визначаються виключно законами про пенсійне забезпечення.

Статтею 8 Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» надано право громадянам на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг, таке право закріплене за особами, яким до дня набрання чинності цим законом біла призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» або була призначена пенсія (щомісячне довічне утримання) за іншими законодавчими актами, але вони мали право на призначення пенсії за Законом України «Про пенсійне забезпечення» - за умови, якщо вони не отримують пенсію (щомісячне довічне грошеве утримання) з інших джерел. Непрацездатні громадяни крім пенсійних виплат із системи пенсійного забезпечення мають право отримувати доплати, надбавки та підвищення до зазначених виплат, додаткову пенсію в порядку та рахунок коштів, визначених законодавством.

Правовий статус дітей війни установлює Закону України «про соціальний захист дітей війни» і визначає основи їх соціального захисту та гарантує їх фаціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки.

Дітям війни або щомісячне грошове утримання чи державна соціально допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком. Виплата зазначеної надбавки здійснюється незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.

Мінімальний розмір пенсії за віком включається до числа основних державних соціальних гарантій, що визначається в ст. 17 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії, згідно до ст. 1 якого, прожитковий мінімум використовується для визначення, у тому числі, мінімального розміру пенсії за віком, який відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Визначення прожиткового мінімуму, закладення правової основи для його встановлення, затвердження та врахування при реалізації державною конституційної гарантії громадян на достатній життєвий рівень, дає Закон України «Про прожитковий мінімум» від 15 липня 1999р.

Частиною 3 статті 4 даного Закону (в редакції Закону № 2505-4 від 25.03.2005р., що діє з 31.03.2005р.) передбачено, що прожитковий мінімум на одну особу, а також зокрема для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, щороку затверджується Верховною Радою України на відповідний рік. Прожитковий мінімум публікується в офіційних виданнях загальнодержавної сфери розповсюдження.

Їй відомо, що з моменту набрання чинності Законом України «Про соціальний захист дітей війни» дія статті 6 вказаного закону, що встановлюється підвищення пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком, неодноразово припинялась іншими законами України ( в основному щорічними законами про Державний бюджет України), що суперечить ч. 2 ст. 3 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» України «Про соціальний захист дітей війни», якою передбачено, що державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.

Також їй відомо, що Конституційним Судом України рішенням від 09.07.2007р. та від 22.05.2008р. зміни в статтю 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» визнанні неконституційними (не чинними). Тому вона вважає, що після набрання чинності вищевказаним рішенням Конституційного Суду України відповідачем були порушені її права на одержання підвищення до її особистої пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Конституційний Суд України неодноразово розглядав проблему, про що зокрема зазначено в справі № 1-29/2007р., пов'язану з реалізацією права на соціальний захист, неприпустимість обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень, тому звуження змісту та обсягу цього права згідно до ст. 22 Конституції України не допускається.

Статтею 62 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006р. № 489-5, що набрав чинності з 01.01.2007р. був затверджений прожитковий мінімум на 2007р. на одно особу яка втратила працездатність з 01.01.07р. - 380грн., з 01.04.07р. - 387грн., з 01.10.2007р. - 395грн. зазначена стаття була змінена Законом України від 15.09.2007р. № 749-5, якою прожитковий мінімум для особи, яка втратила працездатність визначений з 01 січня - 380грн., з 01 квітня - 406грн., з 01 жовтня - 411грн. При цьому, зазначена стаття доповнена абзацом, яким передбачено встановити, що для визначення мінімального розміру за віком відповідно до абзацу 1 частини 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» з 01 квітня та 01 жовтня 2007р. застосовується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, визначений абзацом 5 частини 1 цієї статті, збільшений на 1%, що складає відповідно 410грн.06коп. та 415грн. 11 коп.

У 2007 році відповідач їй зовсім не виплачував підвищення до пенсії як діти війни, але вважає, що з липня 2007 року вона мала права на одержання підвищення у розмірі 123,02грн., з жовтня 2007р. - 124,53грн., до чергового неконституційного припинення чинності ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Статтею 58 Закону України «Про державний бюджет України на 2008р. та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007р., що набрав чинності з 01.01.2008р. був затверджений прожитковий мінімум на 2008р. на одно особу, яка втратила працездатність з 01 січня - 470грн., з 01 квітня - 481грн., з 01 липня - 482грн., з 01 жовтня - 498грн., крім того, п 41 розділу 11 вказаного закону вносилися зміни до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» і її викладено в наступній редакції «дітям війни, крім тих, на яких поширюється дія закону «Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту» до пенсії виплачується підвищення в розмірі надбавки встановленої для учасника війни згідно до ч. 3 ст. 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасникам війни виплачується підвищуються на 10 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідач сплачує їй підвищення (надбавку) передбаченому законом з 01 січня 2008р., але вказані зміни нині втратили чинність на підставі рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008р, і підвищення повинно складати з травня 2008р. - 144,30грн., а з 01.07.08р. - 144,60грн., з 01.10.08р. - 144,60грн.

Вважає, що вказану надбавку відповідач повинен був призначити їй без її особистого звернення, тому вважає, що за весь вказаний період відповідач повинен провести перерахунок надбавки.

Згідно ст. 54 Закону України «Про державний бюджет України на 2009р.» з 01 січня 2009р. прожитковий мінімум встановлено на рівні грудня 2008р., тобто у розмірі, який було встановлено з 01 жовтня 2008р. - 498грн., отже розмір надбавки з 01.01.09р. повинен складати 149,40грн.

Згідно до ст. 8 Кодексу адміністративного судочинства України суд, при вирішенні справи, керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Просить суд визнати незаконною бездіяльність Управління Пенсійного Фонду України в м. Первомайську щодо не проведення їй доплати та виплати до пенсії у вигляді підвищення на 30% мінімальної пенсії за віком. Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в м. Первомайську здійснити їй перерахунок та виплату доплати у вигляді підвищення на 30% мінімальної пенсії за віком за період з 09.07.2007р. до 31.12.2007р. та з 22.05.2008р. постійно.

В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явилась, просила суд розглянути справу у її відсутність.

Представник відповідача Рязанцева Т.М. в судове засідання не з'явилась, надала письмові заперечення проти позову. Позов не визнає, посилаючись на те, що в УПФУ м. Первомайська знаходиться на обліку ОСОБА_1, 1938 року народження. ОСОБА_1 із заявою від 20.03.2009 року звернулась до УПФУ в м. Первомайську про підвищення їй пенсії, згідно до ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни». УПФУ в м. Первомайську заявниці було дано роз'яснення з цього питання.

Відповідно до ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» № 2195 - ІУ від 18.11.2004 року дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30% мінімальної пенсії за віком.

Визначення мінімального розміру пенсії за віком надано лише ст. 28 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Так, частиною 1 цієї статті встановлено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. При цьому ч.3 цієї ст.. встановлено, що мінімальний розмір пенсії за віком застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених за цим законом.

Згідно ч.2 ст.5 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» виключно цим Законом визначається мінімальний розмір пенсії за віком , а ч.1 цієї ст.. передбачено, що дія інших нормативно - правових актів може поширюватись на ці відносини лише у випадках передбачених цим законом, або в частині , що не суперечить цьому закону.

Відповідно до ч.2 ст. 95 Конституції України виключно Законом України «Про державний бюджет України» визначається будь -які видатки Держави на загально суспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків. Фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України (ст. 7 цього Закону).

Згідно листа Міністерства юстиції України № 21-46-51 від 31.08.2006 року щодо порядку реалізації ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», питання, пов'язані з підвищенням пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, слід вирішувати шляхом внесення змін до Закону , так як мінімальний розмір пенсії за віком , встановлений ст. 28 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», застосовується виключно до розмірів пенсій, призначених згідно з цим законом.

Управління ПФУ м. Первомайська є органом виконавчої влади і в системі ПФУ виконує свої функції та обов'язки в межах повноважень, визначених Положенням, здійснює свої повноваження по ефективному використанню коштів Пенсійного фонду України. Бюджет Пенсійного фонду України щорічно затверджується Кабінетом Міністрів України.

Згідно з Положенням Управління ПФУ у своїй діяльності керується Конституцією та ЗУ, Актами КМУ. На підставі ст. 6 Конституції України орган виконавчої влади здійснює свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до Законів України.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Враховуючи, що згідно ст. 7 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» фінансове забезпечення державних соціальних гарантій здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, який затверджує Верховна Рада України, а не з бюджету Пенсійного фонду України, який затверджує КМУ, то дії УПФУ в м. Первомайську не можуть бути визнані такими, що не відповідають діючому законодавству, оскільки відповідали вимогам вищезазначених правових актів, тому і не було підстав для обов'язку щомісячно виплачувати доплату до пенсії.

Згідно зі ст. 41 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 107 від 28.12.2007 року дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановлених для учасників війни - 10 % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Тому, згідно діючого законодавства з 01.01.2008 року позивач отримував підвищення до пенсії у розмірі 47 грн.; з 01.04.2008 року - 48,10 грн., з 01.07.2008 року - 48,20 грн.; з 01.10.2008 року - 49,80 грн. З ростом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, розмір підвищення до пенсії збільшується.

Ст. 152 Конституції України передбачено, що правові акти або окремі їх положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року у справі № 10 - рп2008 визнано таким, що не відповідають Конституції України, положенням п.41 розділу ІІ ЗУ «Про Державний бюджет України 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Разом з тим, рішення про відновлення дії вищезазначеного законодавчого акту України у редакції, чинній до внесення змін до нього, Верховною Радою України не приймалося. Внаслідок цього, порядок обчислення підвищення до пенсії залишився неврегульованим. Тому, відповідно до п.8 Постанови КМУ від 28.05.2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» ) до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у таких розмірах: з 22.05.2008 року - 48,10 грн., з 01.07.2008 року - 48,20 грн.; з 01.10.2008 року - 49,80 грн.

Крім того, згідно ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк. Строк обчислюється, коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

В період дії рішення Конституційного суду України № 6-рп/2007р. від 09.07.2007р. до 31.12.2007р. позивачка не зверталася за захистом своїх порушених прав ні до УПФУ в м. Первомайську, ні до суду з позовом до УПФУ в м. Первомайську.

Так як позивачка звернулась до УПФУ в м. Первомайську з заявою від 20.03.2009р. про доплату до пенсії, а відмову отримала 30.03.2009р., то саме з 30.03.2008р. починається відлік строку позовної давності для звернення до суду.

Дослідивши надані докази, письмові заперечення, осіб які беруть участь у справі суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

В суді встановлено:

ОСОБА_1 народилась 04 травня 1938 року в с. Нижнє, м. Первомайськ, Луганської області, є пенсіонеркою за віком, пенсію отримує в Первомайському Управління Пенсійного фонду України.

Позивач надала довідку № 5562 від 30.09.2005 року, видану Управління праці та соціального захисту населення м. Первомайська, яка підтверджує наявність у неї статусу «діти війни». Цей статус позивача відповідачем не заперечувався, крім того з пояснень представника відповідача вбачається, що статус «діти війни» визначається автоматично по тих особових рахунках, на яких дата народження пенсіонера в діапазоні від 03.09.1927 по 02.09.1945 року.

Ст. 6 Закону України «Про соціальний статус дітей війни» №2195\1У від 18.11.2004 року передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком.

Ст.71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» призупинена дія ст.6 зазначеного Закону.

Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007 положення статті 71 Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік», якими була зупинена дія статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», визнані такими, що не відповідають Конституції.

Відповідно до статті 62 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007» та абзацу першого частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у 2007 році діяли наступні розміри мінімальної пенсії за віком: з 1 квітня - 410.06 грн., з 1 жовтня - 415.11 грн.

Тобто, за період з 09.07.2007 року до 31.12.2007 року позивач мала право на отримання підвищення до пенсії на підставі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 710,91 гри. (410,06 грн. х 30% / 31х23 дні + 410,06 грн. х 2 х 30% +415,11 грн. х 3 х 30 %).

Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлено річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України, пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову, за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.

Позивач в позовній заяві не навів поважних причин пропуску строку звернення до суду та не просив його поновити.

У зв'язку з тим, що позивачем пропущено строк звернення до суду з вимогами про виплату підвищення до пенсії як дитині війни за 2007р., а відповідач наполягає на застосування вказаного строку, суд вважає за необхідне відмовити позивачу у вимогах про підвищення пенсії як дитині війни за період з 09.07.2007р. до 31.12.2007р.

Відмовляючи в задоволенні позову з підстав пропуску річного строку звернення до суду, суд зауважає, що в даному випадку не підлягають застосуванню вимоги ст. 46 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, відповідно до яких суми пенсії, не отримані своєчасно з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачується за минулий час без обмеження.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін деяких законодавчій актів України» від 28.12.2007 р. внесено зміни до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зокрема статтею 6 вказаного Закону після внесення змін передбачалось, що дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання, державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

Рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008 року положення пункту 28 розділу II «Внесення змін до деяких законодавчих актів України», Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007р. щодо внесення змін до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» визнані такими, що не відповідають Конституції України.

Таким чином, вимоги позивача щодо зобов'язання Управління Пенсійного фонду раїни в . Первомайську здійснити перерахунок підвищення пенсії «дитини війни» у 2008 році підлягає задоволенню лише з 22 травня 2008 року.

Враховуючи, що позивачу починаючи з 01.01.2008 року сплачується підвищення до пенсії у розмірі 10 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за період з 22.05.2008 року до 31.12.2008 року відповідач повинен донарахувати позивачу 715,23 гри. (481 грн. х 30%/31 х 10 дн. - 481 грн. х 10% /31 х 10 дн. + 481 грн. х 30% - 481грн. х 10 % + 482 грн. х 3 х 30 % - 482 грн. х3х 10% + 498 грн. х 3 х 30 % - 498 грн. х 3 х 10%.

Таким чином, за заявлений період суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача нарахувати та сплатити позивачу підвищення до пенсій як дитині війни, у сумі 715,23 грн.

Суд вважає, що позовні вимоги у частині зобов'язання відповідача робити перерахунок підвищення пенсії у разі підвищення мінімальної пенсії за віком надалі, після 31 грудня 2008 року, є необґрунтованими і не підлягають задоволенню з таких підстав.

Згідно частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства с захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері, публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі, на виконання делегованих повноважень.

В межах Кодексу адміністративного судочинства України захисту підлягає порушене право позивача, внаслідок чого зобов'язання Управління ГІФУ в подальшому робити перерахунок пенсії у разі підвищення мінімальної пенсії за віком є безпідставним, оскільки встановлює обов'язки на майбутнє без врахування змін чинного законодавства, яке може мати місце та без наявності спірних правовідносин.

На підставі викладеного і керуючись ст. 2, 8, 9, 11, 17, 18, 87, 94, 99, 100, 158-163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати відмову у виплаті підвищення до пенсії як дитині війни ОСОБА_1 незаконною.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в м. Первомайську ОСОБА_1 в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком як дитині війни з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року.

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення , а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст.. 160 цього ж Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк , встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя Первомайського міського суду Л.Б. СЕГАЛ