ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
06 жовтня 2015 року Справа № 813/5300/15
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кравціва О.Р. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про припинення підприємницької діяльності Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, -
До Львівського окружного адміністративного суду звернулася Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області (далі - позивач, ДПІ у Галицькому районі м. Львова) з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач, ФОП ОСОБА_1), в якому просить припинити підприємницьку діяльність відповідача.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач не подає обов'язкової податкової звітності більше одного року. Такі дії відповідача перешкоджають позивачу належним чином здійснювати контроль за додержанням приписів податкового законодавства, наслідком чого може бути ненадходження до Державного бюджету України грошових коштів.
Ухвалою суду від 07.09.2015 року відкрито скорочене провадження у даній справі та надано відповідачу строк для подання заперечення проти позову або заяви про визнання позову та роз'яснено наслідки такого неподання.
Відповідач про розгляд справи в скороченому провадженні відповідно до ст. 35 КАС України повідомлений належним чином /а.с.26/.
Оскільки відповідач про розгляд справи в скороченому провадженні повідомлений належним чином та, з врахуванням того, що від відповідача не надходило заперечення проти позову, суд вважає за можливе, відповідно до вимог ч. 3 ст. 183-2 КАС України, розглядати справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
ОСОБА_1 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) та взята на податковий облік 11.12.2000 року за № 873 /а.с.6/.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо припинення за зверненням суб'єкта владних повноважень юридичних осіб чи фізичних осіб - підприємців у випадках, передбачених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України).
Відповідно до п. 16.1.3 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно з актом № 11339/13-04-17-01/990/31 від 27.08.2015 року встановлено неподання декларації про доходи з 01.03.2013 року по 31.12.2014 року /а.с.8/.
До матеріалів справи долучено довідку № 11327/10/13-04-17-01/989/39 від 27.08.2015 року, відповідно до якої у відповідача немає заборгованості по податках та зборах перед бюджетом та відкритих розрахункових рахунків /а.с.7/.
Слід зазначити, що з метою вжиття заходів щодо припинення підприємницької діяльності відповідача ДПІ у Галицькому районі м. Львова також звернулося із запитами про наявність заборгованості у ФОП ОСОБА_1 перед бюджетом та державними позабюджетними фондами, в тому числі до органів Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, Львівського міського центру зайнятості. Згідно з їх відповідями заборгованість у ФОП ОСОБА_1 відсутня /а.с.9-19/.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців регулюються Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 року.
Частиною 2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» передбачено, що неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця (абз. 3 ч. 2 ст. 46 Закону).
Згідно з п. 20.1.37 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючий орган має право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Відповідно до п. 67.2 ст. 67 ПК України органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців.
Відтак, на підставі розпорядження № 9-р від 28.08.2015 року позивач звернувся з позовом до суду /а.с.20/.
Оскільки відповідач всупереч вимог законодавства не подавав до контролюючих органів документів фінансової та податкової звітності протягом року, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача ґрунтуються на законі, тому слід припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1.
На виконання вимог ст. 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» суд, який постановив рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КАС України (абз. 2) негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5, 6 частини першої статті 183-2-2 цього Кодексу.
Керуючись ст. ст. 2, 7-14, 17-20, 69-71, 86, 94, 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) припинити.
3. Судові витрати зі сторін не стягувати.
4. Постанова підлягає до негайного виконання.
5. Копію постанови у день набрання нею законної сили надіслати державному реєстратору.
Постанова може бути оскаржена, згідно зі ст. 186 КАС України, протягом 10 днів з дня її проголошення чи отримання копії постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили, згідно зі ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Кравців О.Р.