Ухвала від 10.02.2015 по справі 802/280/15-а

УХВАЛА

про залишення адміністративного позову без розгляду

м. Вінниця

10 лютого 2015 р. Справа № 802/280/15-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Комара П. А.

суддів: Крапівницької Н. Л.

ОСОБА_1

за участю:

секретаря судового засідання: Мошняги В. І.

представника позивача: ОСОБА_2

представника відповідача: ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Вінницької обласної виборчої комісії

до: Вінницької обласної ради

про: визнання незаконними та скасування рішень, зобов'язання до вчинення дій

ВСТАНОВИВ:

09.02.2015 року до Вінницького окружного адміністративного суду надійшов позов Вінницької обласної виборчої комісії до Вінницької обласної ради про визнання незаконними та скасування рішень, зобов'язання до вчинення дій.

Дослідивши матеріали справи, в судовому засіданні колегією суддів з власної ініціативи поставлено на розгляд питання про залишення першої позовної вимоги адміністративного позову без розгляду у зв'язку з пропущенням строків звернення до адміністративного суду.

Представник позивача з приводу поставленого на розсуд питання не заперечував.

Представник відповідача поклалася на розсуд суду.

Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що першу позовну вимогу адміністративного позову слід залишити без розгляду, з огляду на наступне.

Як слідує із матеріалів справи, позивач просить визнати незаконним та скасувати рішення Вінницької обласної ради «Про державний бюджет на 2015 рік» від 16.01.2015 року за №805 в частині вилучення із видатків обласного бюджету на 2015 рік видатки на проведення виборів депутатів обласної ради в обсязі 1600 000 грн., протокол пленарного засідання №34, а також рішення від 03.02.2015 року 32 позачергової сесії 6 скликання Вінницької обласної ради, щодо фінансування проміжних виборів депутатів Вінницької обласної ради 22.02.2015 року, як такі, що не відповідають вимогам Законів та порушують конституційні права громадян.

Відповідно до частини першої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Строк подання позовної заяви у виборчому спорі, строк розгляду такої справи, строк для подання апеляційної скарги та граничний строк розгляду справи визначається згідно з особливостями, встановленими статтями 172 - 179 КАС України. Ці норми є спеціальними щодо інших норм КАС України, а тому мають пріоритет під час вирішення виборчих спорів.

Частиною 4 статті 174 КАС України передбачено, що позовну заяву може бути подано до адміністративного суду у строк, встановлений частинами 6 - 7 статті 172 цього Кодексу, а саме, у даному випадку, у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.

Строк подання позовної заяви у виборчому спорі, визначається згідно з особливостями, встановленими статями 172 - 179 КАС України. Ці норми є спеціальними щодо інших норм КАС України, а тому мають пріоритет під час вирішення виборчих спорів.

Відповідно до ч.5 ст.179 КАС України, днем подання позовної заяви є день її надходження до відповідного суду.

Адміністративний позов поданий до Вінницького окружного адміністративного суду 09.02.2015 року.

Враховуючи зазначене, строк оскарження рішення Вінницької обласної ради «Про державний бюджет на 2015 рік» від 16.01.2015 року за №805 в частині вилучення із видатків обласного бюджету на 2015 рік видатки на проведення виборів депутатів обласної ради в обсязі 1600 000 грн., протокол пленарного засідання №34 закінчився 21.01.2015 року, а строк оскарження рішення від 03.02.2015 року 32 позачергової сесії 6 скликання Вінницької обласної ради, щодо фінансування проміжних виборів депутатів Вінницької обласної ради 22.02.2015 року закінчився 08.02.2015 року.

За встановлених судом обставин, строк, в межах якого можливе пред'явлення до суду позову щодо визнання незаконними та скасування рішення Вінницької обласної ради «Про державний бюджет на 2015 рік» від 16.01.2015 року за №805 в частині вилучення із видатків обласного бюджету на 2015 рік видатки на проведення виборів депутатів обласної ради в обсязі 1600 000 грн., протокол пленарного засідання №34, а також рішення від 03.02.2015 року 32 позачергової сесії 6 скликання Вінницької обласної ради, щодо фінансування проміжних виборів депутатів Вінницької обласної ради 22.02.2015 року, як такі, що не відповідають вимогам Законів та порушують конституційні права громадян - пропущений.

Пунктом 8 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 15 від 01 листопада 2013 року «Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом» зазначено, що позовні заяви, подані пізніше вказаних граничних строків, залишаються без розгляду (ч. 5 ст. 179 Кодексу адміністративного судочинства України). Строки подання позовних заяв щодо виборчих спорів є абсолютними і їх не може бути поновлено (ч. 5 ст. 179 Кодексу адміністративного судочинства України), в тому числі незалежно від того, коли позивач дізнався про прийняття рішення, вчинення дії чи допущення бездіяльності.

Відтак, враховуючи вищенаведене в сукупності, беручи до уваги те, що позивач звернувся до суду із пропуском строку звернення до суду, колегія суду дійшла висновку, що адміністративний позов в частині визнання незаконним та скасування рішення Вінницької обласної ради «Про державний бюджет на 2015 рік» від 16.01.2015 року за №805 в частині вилучення із видатків обласного бюджету на 2015 рік видатки на проведення виборів депутатів обласної ради в обсязі 1600 000 грн., протокол пленарного засідання №34, а також рішення від 03.02.2015 року 32 позачергової сесії 6 скликання Вінницької обласної ради, щодо фінансування проміжних виборів депутатів Вінницької обласної ради 22.02.2015 року, як такі, що не відповідають вимогам Законів та порушують конституційні права громадян, підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись ст.ст. 172-179 КАС України суд, -

УХВАЛИВ:

адміністративний позов в частині визнання незаконним та скасування рішення Вінницької обласної ради «Про державний бюджет на 2015 рік» від 16.01.2015 року за №805 в частині вилучення із видатків обласного бюджету на 2015 рік видатки на проведення виборів депутатів обласної ради в обсязі 1600 000 грн., протокол пленарного засідання №34, а також рішення від 03.02.2015 року 32 позачергової сесії 6 скликання Вінницької обласної ради, щодо фінансування проміжних виборів депутатів Вінницької обласної ради 22.02.2015 року, як такі, що не відповідають вимогам Законів та порушують конституційні права громадян залишити без розгляду.

Згідно з ч.3 ст.177 КАС України, судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, визначених статтями 172-175 цього Кодексу, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ч.5 ст. 177 КАС України, судові рішення за наслідками розгляду справ, визначених статтями 172-175 цього Кодексу, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у дводенний строк з дня їх проголошення, а судові рішення, ухвалені до дня голосування, - не пізніше як за чотири години до початку голосування.

Головуючий суддя Комар Павло Анатолійович

Суддя: Крапівницька Наталія Леонідівна

Суддя: Сало Павло Ігорович