Справа № 2-а-2858/11
02.11.2011 року суддя Талалаївського районного суду Чернігівської області Тіщенко Л.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до відділу Держкомзему в Талалаївському районі, третьої особи - Талалаївської державної нотаріальної контори, про визнання дій відділу Держкомзему в Талалаївському районі незаконними та зобов'язання видати новий Державний акт на право власності на земельну ділянку, -
ОСОБА_1 02.11.2011 року звернулась до суду з адміністративним позовом до відділу Держкомзему в Талалаївському районі, третьої особи - Талалаївської державної нотаріальної контори, про визнання дій відділу Держкомзему в Талалаївському районі незаконними та зобов'язання видати новий Державний акт на право власності на земельну ділянку.
Згідно ч. 1 ст. 107 КАС України суддя, після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); не має інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом. Відповідно до п.1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні справи, зокрема, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам. Згідно п.2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні зокрема адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган державної влади, інший державний орган, їх посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів адміністративної позовної заяви позивач оскаржує незаконні, на її думку, дії відділу Держкомзему в Талалаївському районі. Згідно «Положення про управління (відділ) Держкомзему в районі», затвердженого наказом Держкомзему № 123 від 17.06.2008 року, відділ Держкомзему в районі є територіальним органом Держкомзему. Держкомзем є центральним органом виконавчої влади згідно Постанови Кабінет Міністрів № 224 від 19.03.2008 року «Про затвердження Положення про Державний комітет України із земельних ресурсів».
З аналізу даних норм законодавства вбачається, що відділ Держкомзему в Талалаївському районі у відносинах з фізичними особами під час реалізації своїх завдань та функцій є органом державної влади і юрисдикція місцевого суду як адміністративного суду не поширюється на публічно-правовий спір за даним позовом. Згідно з п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.109 КАС України, суддя, -
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження за адміністративним позовом до відділу Держкомзему в Талалаївському районі, третьої особи - Талалаївської державної нотаріальної контори, про визнання дій відділу Держкомзему в Талалаївському районі незаконними та зобов'язання видати новий Державний акт на право власності на земельну ділянку.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження надіслати ОСОБА_1
Роз'яснити ОСОБА_1, що даний спір відноситься до юрисдикції Чернігівського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена позивачем до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя ОСОБА_2