10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Зосименко О.М.
Суддя-доповідач:Кузьменко Л.В.
іменем України
"17" вересня 2015 р. Справа № 295/10713/15-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Кузьменко Л.В.
суддів: Бучик А.Ю.
Іваненко Т.В.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області на постанову Богунського районного суду м. Житомира від "03" серпня 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії ,
Позивач звернувся до суду із зазначеним вище позовом у порядку адміністративного судочинства в якому просив визнати неправомірним та скасувати рішення відповідача від 18.06.2015 р. про відмову у призначенні пенсії на пільгових умовах, а також зобов'язати управління Пенсійного фонду України у м. Житомирі призначити ОСОБА_1 пільгову пенсію згідно статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зменшенням пенсійного віку на 10 років.
Постановою Богунського районного суду м. Житомира від 03 серпня 2015 року позов задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі від 18.06.2015 року про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії на пільгових умовах.
Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі призначити ОСОБА_1 пільгову пенсію згідно статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зі зменшенням пенсійного віку на 10 років.
Не погоджуючись з вказаною Постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати Постанову суду першої інстанції та постановити нову якою в задоволені адміністративного позову відмовити в повному обсязі. Свої вимоги апелянт аргументує тим, що оскаржуване рішення є необґрунтованим та прийнято з порушенням норм матеріального права.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, перевіривши доводи апеляційної скарги наявними у справі доказами, колегія суддів приходить до наступного.
Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що позивач має право на зменшення на 10 років пенсійного віку.
З такими висновками суду першої інстанції погоджується і колегія суддів.
Судом встановлено, що 28.11.2014 р. позивач звернулася до Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі із заявою про призначення пенсії за віком.
Рішенням управління (Комісії для розгляду питань, пов'язаних з призначенням (перерахунком) та виплатою пенсії) від 18.06.2015 року позивачу було відмовлено в призначенні пенсії.
Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", частина 1 статті 55 якого вказує, що особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: - які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 01 липня 1986 року незалежно від кількості днів, 10 років.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.
Підпунктом 5 п. 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. №22-1 передбачено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року N 122, або довідка військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями) (при призначенні пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").
Як вбачається з матеріалів справи, згідно довідки ВАТ "Житомирський завод хімічного волокна" №430 від 18.09.2014 року позивач приймала участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в групі 15 - пересувний пункт харчування, на посаді кухаря-роздатчика з 15.05.1986 року по 20.05.1986 року в складі загону в 30-ти км зоні відчуження в населених пунктах: с. Луб'янка, с. Стара Красниця, с. Варовичі, с. Ковшилівка.
Згідно довідки з архіву міського об'єднання громадського харчування м. Житомира від 17.02.1992 року вбачається, що позивач з 15.05.1986 року по 20.05.1986 року діяла в складу загону на підставі наказу №299 від 14.05.1986 року (а.с.12).
Виходячи з обставин справи, встановлених судами, та наведених вимог законодавства, а також зважаючи на те, що при розгляді справи в суді першої інстанції відповідач, всупереч вимогам частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, не довів правомірності оскаржуваних позивачем дій, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що позивач має право на призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до статті 55 Законом № 796-ХІІ, тобто, із зменшенням пенсійного віку на 10 років.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстав для її задоволення колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області залишити без задоволення, а постанову Богунського районного суду м. Житомира від "03" серпня 2015 р. без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Л.В. Кузьменко
судді: А.Ю.Бучик
Т.В. Іваненко
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу: ОСОБА_1
АДРЕСА_1 - відповідачу: Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирської області вул.Перемоги, 55,м.Житомир,10003
- ,