Справа №504/3593/15-а
№2-а/504/125/2015
01.10.2015 Комінтернівський районний суд Одеської області у складі:
судді Рідник І.Ю.
секретаря Твардовського О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Комінтернівське Одеської області справу за адміністративним позовом Комінтернівського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до ОСОБА_1 про примусове видворення з території України,
встановив:
22.09.2015 року Комінтернівський РВ ГУ ДМС України в Одеській області звернувся в суд з позовом до відповідача, в якому просить у примусовому порядку видворити громадянина ОСОБА_2 Молдова ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за межі території України, зазначивши в обґрунтування позову, що ОСОБА_1 в Україну прибув за паспортом громадянина колишнього СРСР, виданим 03.08.1994 року відділом внутрішніх справ Слободзейського райвиконкому Молдавської РСР. Штамп про перетин кордону та імміграційна картка у нього відсутні. За дане правопорушення в 2011 році ОСОБА_1 постановою суду був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 340 грн. та за рішенням Комінтернівського РВ ГУ МВС України в Одеській області від 11.03.2011 року ОСОБА_1 зобов'язано у добровільному порядку до 14.03.2011 року покинути територію України з забороною в'їзду в Україну строком на один рік, про що був проставлений штамп в його паспортному документі. Однак, ОСОБА_1 в добровільному порядку прийняте відносно нього рішення не виконав та продовжував ухилятися від виїзду з України. 11.09.2015 року співробітниками Комінтернівського РВ ГУ ДМС України в Одеській області відносно ОСОБА_1 повторно складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.203 ч.1 КУпАП за проживання в Україні без документів на право проживання та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 грн., який ОСОБА_1 сплачено 12.09.2015 року. Зі слів ОСОБА_1 встановлено, що він прибув на територію України з метою працевлаштування, однак офіційно не працевлаштований, постійного, законного джерела існування та власності в Україні не має, проживає у цивільному шлюбі з громадянкою України ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканкою с.Першотравневе Комінтернівського району Одеської області. За місцем проживання характеризується з негативної сторони. За повідомленням ОСОБА_1 він власних коштів для повернення до країни походження не має.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_4 заявлені позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити, зазначивши, що відповідно ст.30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» громадянин ОСОБА_2 Молдова ОСОБА_1 підлягає примусовому видворенню з території України.
Відповідач ОСОБА_1 позовні вимоги визнав та не заперечував проти їх задоволення.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом установлено, що ОСОБА_1 з 2007 року проживає на території України без документів. В Україну прибув за паспортом громадянина колишнього СРСР серії ХІХ-БМ №518093, виданим 03.08.1994 року відділом внутрішніх справ Слободзейського райвиконкому Молдавської РСР. Штамп про перетин кордону та імміграційна картка у відповідача відсутні. На території України проживає в цивільному шлюбі з громадянкою України ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, в с.Першотравневе Комінтернівського району Одеської області. Офіційно не працевлаштований, постійного, законного джерела існування та власності на території України не має. До Комінтернівського РВ ГУ ДМС України в Одеській області з питань отримання дозволу на імміграцію в Україну чи продовження строку перебування на території України жодного разу не звертався. 11.09.2015 року відносно громадянина ОСОБА_2 Молдова ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1. ст.203 КУпАП за порушення правил перебування в Україні та постановою про накладення адміністративного стягнення від 11.09.2015 року притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 510 гривень /а.с.8,9,11-17/.
Згідно до ч.3 ст.3 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства зобов'язанні неухильно додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей інтереси суспільства та держави.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянств в'їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом чи міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорам України.
Частиною 1 ст.16 Закону передбачено, що реєстрація іноземців та осіб без громадянства, які в'їжджають в Україну здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України органами охорони державного кордону.
Частиною 15 ст.4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які в'їхали в Україну на інших законних підставах, не передбачених час-
- 2 -
тинами 2-14 цієї статті вважаються такими, які тимчасово перебувають на території України на законних підставах на період наданого візою дозволу на в'їзд або на період, встановлений законодавством чи міжнародним договором України.
Згідно ч.4 ст.4 Закону передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які відповідно до закону прибули в Україну для працевлаштування та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважають такими, які на законних підставах перебувають на території України на період роботи в Україні.
Відповідно до ч.1ст. 21 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», в'їзд в Україну, перебування на території України та транзитний проїзд через територію України іноземців та осіб без громадянства здійснюється за наявності достатнього фінансового забезпечення або наявності можливості отримати таке забезпечення законним способом на території України. Порядок підтвердження достатнього фінансового забезпечення та його розмір встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Статтею 21 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено, що перетинання державного кордону у разі в'їзду в Україну або транзитний проїзд через територію України громадянами держав, перелік яких зазначено у додатку 5, та особами без громадянства, які постійно проживають у зазначених державах, здійснюються після подання ними підтвердження фінансового забезпечення свого перебування в Україні, транзитного проїзду через територію України та виїзду за межі України.
Згідно до п. 14 ст. 1 вищезазначеного Закону нелегальний мігрант - іноземець або особа без громадянства, які перетнули державний кордон поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску, але з уникненням прикордонного контролю і невідкладно не звернулися із заявою про надання статусу біженця чи отримання притулку в Україні, а також іноземець або особа без громадянства, які законно прибули в Україну, але після закінчення визначеного їм терміну перебування втратили підстави для подальшого перебування та ухиляються від виїзду з України.
Відповідно до ч.1 ст.23 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» нелегальні мігранти та інші іноземці та особи без громадянства, які вчинили злочин, адміністративні або інші правопорушення, несуть відповідальність відповідно до закону.
Пунктом 2 ст.25 цього Закону передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування в Україні або які не можуть виконати обов'язок виїзду з України, не пізніше дня закінчення відповідного строку їх перебування у зв'язку з відсутністю коштів або втратою паспортного документа можуть добровільно повернутися в країну походження або третю країну, у тому числі за сприяння міжнародних організацій.
Абзацом 1 статті 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» встановлено, що іноземець або особа без громадянства можуть бути примусово повернуті в країну походження або третю країну, якщо їх дії порушують законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства або суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України чи охорони громадського порядку, або якщо це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України за рішенням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції.
Відповідно до ч.1 ст.30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, може лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення.
Відповідно до ч.2 ст.162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства за межі України.
Таким чином, суд вважає встановленим той факт, що громадянин ОСОБА_2 Молдова ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_5, зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_6, знаходиться на території України неза-конно, ухиляється від виїзду з України у добровільному порядку, законних підстав перебування його на території України судом не встановлено, тому заявлені позовні вимоги є законними та обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно п.5 ч.2 ст.256 КАС України суд, який прийняв постанову, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в постанові звернути до негайного виконання постанову про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.
На підставі ст.ст.3,15,16,21,23,25,26,30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» і керуючись ст.ст.18,162,183-5,256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов Комінтернівського РВ ГУ ДМС України в Одеській області - задовольнити.
Примусово видворити за межі території України громадянина ОСОБА_2 Молдова ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_7, паспорт громадянина колишнього СРСР серії ХІХ-БМ №518093, виданого 03.08.1994 року відділом внутрішніх справ Слободзейського райвиконкому Молдавської РСР, тимчасово проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_8, кім.2.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'яти днів.
Суддя І.Ю.Рідник