Справа № 2-а-423/10
19 березня 2010 року м. Кілія
Кілійський районний суд Одеської області
у складі головуючого: судді Масленикова O.A. при секретарі Д'яченко М.В. розглянувши в порядку письмового провадження у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до
Управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області
про
визнання протиправною бездіяльності відповідача та зобов'язання вчинити певні дії
«3>ду надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_1, в якій позивач просить визнати протиправною Управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області щодо невиплати державної соціальної асобі, яка має статус «дитина війни», стягнути з Управління пенсійного фонду України в Кілійському районі недоплачену соціальну допомогу за період з 1 січня 2006 року по грудень 2008 року включно в сумі 3890,60 _ти з відповідача компенсацію грошових доходів у зв'язку з порушенням строків нарахування та виплати частини чої допомоги в сумі 946,20 гривень», а постанову суду про стягнення присуджених з відповідача сум допустити вня.
рвання позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем ст.6 ОСОБА_2 України «Про соціальний j» від 18.11.2004р. №2195-IV (зі змінами та доповненнями), відповідно до якої дітям війни пенсії або щомісячне утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків ' за віком, та неправомірну відмову відповідача у виплаті цього підвищення відповідно до закону. В позовній fr до заявлено клопотання про розгляд справи за його відсутності в зв'язку з неможливістю прибути в судове : лених позовних вимог застосувати позовну давність відповідно до вимог ст. 257 ЦК України.
Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області з позовом не погоджується та вважає йот задоволенню з підстав, викладених у письмових запереченнях на позовну заяву, посилаючись, зокрема, на .дій щодо невиплати державної соціальної допомоги, оскільки фінансування виплат за ОСОБА_2 України «Про дітей війни» проводиться із Державного бюджету України, а не з бюджету Пенсійного фонду України.
що ОСОБА_2 України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” призупинено дію ст.6 ОСОБА_2 України ахист дітей війни” та передбачена виплата підвищення до пенсії відповідно до ст. 6 ОСОБА_2 України "Про дітей війни” особам, які є інвалідами (крім тих, на яких поширюється дія ОСОБА_2 України ""Про статус вцраитії їх соціального захисту”), у розмірі 50 відсотків від розміру надбавки, встановленої для учасників війни, «вйного суду України від 09.07.2007 року № б-рп/2007 було визнано таким, що не відповідає Конституції статей 71 та 111 ОСОБА_2 України "Про Державний бюджет України на 2007 рік". У зв'язку з цим, норми ст. 6 соціальний захист дітей війни" є діючими з 09.07.2007 року, оскільки за ст. 152 Конституції України закони що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним судом України ятуційність. Також відповідач наголошує на відсутність на рахунках пенсійного фонду коштів для виплати тя до пенсії дітям війни. Також відповідач зазначає, що починаючи з 2008 року по теперішній час виплата до пп. 2 п. 41. розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення “чих актів України» та ст. 14 ОСОБА_2 України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» року Х93551-ХІІ (із змінами та доповненнями) у розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які та позивачу за вказаний рік було виплачено 479, 70 гривень. Відповідач також зазначає, що відповідно г<Жчреши «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком, S частини 1 цієї етапі, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим »Звані з підвищенням пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної ься заміть пенсії відповідно до ст. 6 Закон України «Про соціальний захист дітей війни» залишились жуть бути вирішені шляхом внесення змін до чинного законодавства.
веденого відповідач просить суд розглядати справу без участі його представника та відмовити позивачу в
те. що обома сторонами суду заявлено клопотання про розгляд справи за їх відсутності, судовий розгляд іеутностї в порядку письмового провадження відповідно до положень ч. З ст. 122 КАС України.
¦шеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши ства. суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог виходячи з наступного.
» Васильович, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду сні Одеської області та отримує пенсію за віком, що підтверджується копією посвідчення серії Лд :справи.
ача щодо виплати щомісячного підвищення до пенсії відповідно до закон Упрті "і* ія і Кисійного районі Одеської області листом Лго1094/Б-2 від 26,11.2009 року відповіло відмовою шлючись на
> лаоо відповідно до вимог чинного законодавства, оскільки на законодавчому рівні до січня 2008 року вказане • %до врегульоване законодавчо. ОСОБА_2 України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про ідо деяких законодавчих актів України» та постановою Кабінету Міністрів України "Про деякі питання соціального категорій громадян" від 28.05.2008 р. № 530, яка набрала чинності з 22.05.2008 р., встановлено, що дітям війни їх поширюється дія ОСОБА_2 України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви і переслідувань") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомог и, що і зшмість пенсії, підвищення проводиться у таких розмірах: з 01.01.2008 р. 47 грн., з 01.04.2008 р. - 48,10 грн., з і--ЩДО грн., з 01.10.2008 р. по теперішній час - 49,80 грн., що і було виконано відповідачем.
ст.1 ОСОБА_2 України „Про соціальний захист дітей війни” від 18.11.2004 р. №2195-1V (зі змінами та „ лпгнна війни - особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової 118 років, а отже ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, відноситься до категорії - > підтверджується копією паспорту та відповідним штампом у пенсійному посвідченні серії № 102456, наявними
іршрехунку, наведеного позивачем в позовній заяві, розмір недоплаченої відповідачем позивачу соціальної допомоги е складає 3890,60 гривень.
ідо ст.6 ОСОБА_2 України «Про соціальний захист дітей війни» (у редакції від 18 листопада 2004 року № 2195-1'V, 6р. по 21.12.2007р.), дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна чу ється замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
11? статті 77 ОСОБА_2 України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» було зупинено на 2006 рік дію статті 6 ііііро соціальний захист дітей війни». їЖіршни «Про внесення змін до ОСОБА_2 України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» від 19.01.2006 р. № г Ш статті 77 вказаного ОСОБА_2 виключено, а статтю 110 викладено у новій редакції, якою встановлено, що пільги чені статтею 6 ОСОБА_2 України "Про соціальний захист дітей війни", запроваджуються у 2006 році поетапно, іаивднання бюджету у першому півріччі, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за погодженням з і Ради У країни з питань бюджету.
і 2006 року Кабінетом Міністрів України вказаний порядок запровадження та виплати пільг дітям війни, які 6 ОСОБА_2 України "Про соціальний захист дітей війни", визначений не був. Таким чином, фінансування і пенсії дітям війни з Державного бюджету у 2006 році не проводилось.
вще положення ОСОБА_2 України “Про Державний бюджет України на 2006 рік” не визнавалися . отже для проведення спірних виплат у 2006р. у зв'язку з нездійсненням вказаною постановою поетапного ЬЗакону України № 2195-1V були відсутні правові підстави, тобто протягом 2006 року дію ст.6 ОСОБА_2 України 11-2004 р. не було відновлено.
щтжейеного, не підлягають задоволенню позовні вимоги в частині витати позивачу, як дитині війни підвищення
>Я ОСОБА_2 України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» з метою приведення окремих норм законів у ОСОБА_2 зупинено на 2007 рік дію статті 6 ОСОБА_2 України "Про соціальний захист дітей війни", з Пі цього ОСОБА_2.
т ст. 111 зазначеного ОСОБА_2 встановлено, що у 2007 році підвищення до пенсії або щомісячною довічного чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, відповідно до статті 6 ОСОБА_2 захист дітей війни" виплачується особам, які є інвалідами (крім тих, на яких поширюєт ься дія статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), у розмірі 50 відсотків від розміру надбавки, їв війни.
ки ст.6 ОСОБА_2 України «Про соціальний захист дітей війни» (із змінами та доповненнями внесеними п.41. і України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів 128.12.2007р.) дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія ОСОБА_2 України "Про статус ветеранів війни,
> захисту") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що кненсії. виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.
і» П.8 Постанови Кабінету Міністрів України "Про деякі питання соціального захисту окремих категорій > р. № 530 встановлено, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія ОСОБА_2 України "Про статус її їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань") до пенсії або щомісячного і утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у 132 травня - 48,1 гривні, з 1 липня - 48,2 та з 1 жовтня - 49,8 гривні.
б Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області у 2007 році не було виплачено ОСОБА_1 сиб Закону7 України “Про соціальний захист дітей війни” підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків шаІЕОм та було виплачено у 2008 році підвищення у розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які що не оспорюється відповідачем, підтверджується ним у запереченнях на позов, а також визнається
шМ Конституції України вона має найвищу юридичну силу. ОСОБА_2 та інші нормативно-правові акти і Конституції України і повинні відповідати їй.
>сі-22 Конституції України Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При і або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу Існуючих прав і свобод. і СГ.46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом уваги рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
6-2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові ікне на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. і«е32 Конституції України виключно законами України визначаються права і свободи людини і громадянина, ; основні обов'язки громадянина.
України „Про соціальний захист дітей війни” вказано, що державні соціальні гарантії дітям війни, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.
гущиною Суду України № 6-рп/2007 від 09.07.2007р. у справі №1-29/2007 за конституційним поданням 46 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статей 29, 36, частини другої статті 62, частини першої статті 66, пунктів 7, 9, 12, 13, 14, 23, 29, 30, 39, 41, 43, 44, 45, 46 статті 71, статей
и
і 11 ОСОБА_2 України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” (справа про соціальні гарантії громадян) положення 71 та ст. 111 ОСОБА_2 України «Про Державний бюджет України на2007рік» визнано неконституційними.
до пункту 5 резолютивної частини вказаного рішення Конституційного суду, воно має преюдиціальне значення •і юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей іні неконституційними.
8 п.4 Рішення Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09.07.2007 р. зазначено, що оскільки предмет іний бюджет України чітко визначений у Конституції України, Бюджетному кодексі, то цей закон не може змінювати обсяг прав і обов'язків, пільг, компенсацій і гарантій, передбачених іншими законами України.
відповідно до абз.4 п.3.1. Рішення Конституційного Суду України №6-рп/2007 від 09.07.2007р. у справі №1- дії положень законів, якими визначено права і свободи громадян, їх зміст та обсяг, є обмеженням прав і свобод шаіе лише у випадках, передбачених Основним ОСОБА_2 України. У статті 64 Конституції України вичерпно ¦і «кладки, а саме передбачено, що в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі рив і свобод людини із зазначенням строку дії цих обмежень, та визначено ряд прав і свобод, які не можуть бути жкшшх обставин. Внаслідок зупинення на певний час дії чинних законів України, якими встановлено пільги, ш іиші форми соціальних гарантій, відбувається фактичне зниження життєвого рівня громадян, який не може бути ¦становленого законом прожиткового мінімуму (частина третя статті 46 Конституції України), та порушується сталі 48 Конституції України право кожного на достатній життєвий рівень.
Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 у справі №1-28/2008 за поданнями Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих 65 розділу І, пунктів 61, 62, 63, 66 розділу II, пункту 3 розділу Ш ОСОБА_2 України ''Про Державний бюджет МІ рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” і 101 народного депутата України щодо Мтппуції України (конституційності) положень статті 67 розділу І, пунктів 1-4, 6-22, 24-100 розділу П ОСОБА_2 савний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (справа щодо у закону про Державний бюджет України) визнано такими, що не відповідають Конституції України (є і положення статті 67 розділу І, пунктів 2-4, 6-8, 10-18, підпункту 7 пункту 19, пунктів 20-22, 24-34. ?-12 пункту 35, пунктів 36-100 розділу 11 "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" та пункту З ві положення" ОСОБА_2 України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до актів України".
2ст.152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, з викладеного, положення п.12 ст.71 та ст. 111 ОСОБА_2 України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» та Загону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів чинність з 09.07.2007 р. та з 22.05.2008 р. відповідно, отже з 09.07.2007 р. до 31.12.2007р . та з 22.05.2008 р. з відновленням дії ст.6 ОСОБА_2 України „Про соціальний захист дітей війни” позивач повинен був отримувати ¦аамщення до пенсії у розмірі 30 відсотків від мінімальної пенсії за віком виходячи з розрахунку прожитковою які втратили працездатність.
№ ст.28 ОСОБА_2 України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ЇУ від 09.07.2003 р. інями) мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. При цьому ч. З у передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом 1 частини 1 цієї статті, для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим ОСОБА_2, викладене, в контексті положень ст. 6 ОСОБА_2 України "Про соціальний захист дітей війни" та ч.І ст.28 ОСОБА_2 ' в'язкове державне пенсійне страхування", суд вважає за можливе застосувати для визначення розміру ло мінімальної пенсГгї за віком розмір прожиткового мінімуму, оскільки в даному випадку мінімальний розмір вується лише як коефіцієнт для визначення розміру щомісячної доплати до пенсії, що на думку суду, не частини 3 статті 28 ОСОБА_2 України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та вказані шь бути підставою для відмови в реалізації права позивача на отримання щомісячної державної соціальної
* лист. 62 ОСОБА_2 України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» прожитковий мінімум для осіб, які . становить: з 1 січня - 380 гривень, з 1 квітня - 406 гривень, з 1 жовтня - 411 гривень. Розміри державних 12007 рік, що визначаються залежно від прожиткового мінімуму, встановлюються відповідними законами, ивно-правовими актами Кабінету Міністрів України.
, ¦становлено, що для визначення мінімального розміру пенсії за віком відповідно до абзацу першого частини ну України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” з 1 квітня та з 1 жовтня 2007 року вий мінімум для осіб, які втратили працездатність, визначений абзацом п'ятим частини першої цієї етап і,
мідно з ч.І ст.28 ОСОБА_2 України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-їV від та доповненнями) та відповідно до ст.62 ОСОБА_2 України «Про Державний бюджет України на 2007 пенсії за віком з 1 січня по 31 березня 2007 р. становив 380 грн., з 1 квітня по 30 вересня 2007р. - 410,06 фн.) та з 1 жовтня по 31 грудня - 415,11 грн. (411+1%(4,11 грн.). Отже 30 відсотків від мінімальної пенсії З! березня 2007 р. складає 114 грн.(380*0,30), з 1 квітня по 30 вересня 2007 р. - 123,018 грн.(410,06*0,30) та - 124,533 грн. (415,11*0,30).
» ст. 58 ОСОБА_2 України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких ?крздни» прожитковий мінімум осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 470 гривень, з 1 квітня - 481 ¦ - 482 гривні, з 1 жовтня - 498 гривень. Розміри державних соціальних гарантій на 2008 рік, що від прожиткового мінімуму, встановлюються відповідними законами, цим ОСОБА_2 та нормативно- у Міністрів України.
з ч.І ст.28 ОСОБА_2 України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та відповідно до «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» ¦дгп за віком з 1 січня по 31 березня 2008 р. становить 470 грн., з 1 квітня по 30 червня 2008 р. - 481 грн., з 1 - 412 шн. та з 1 жовтня по 31 грудня - 498 грн. Отже 30 відсотків від мінімальної пенсії за віком з 1 січня по 31 141 фн.(470*0,30), з 1 квітня по 30 червня 2008р. - 144,3 грн.(481*0,30), з 1 липня по 30 вересня 2008 р.~ з ! жовтня по 31 грудня 2008 р. - 149,4 грн. (498*0,30).
Крім того, правові засади формування та застосування державних соціальних стандартів і нормативів, спрямованих на закріплених Конституцією України та законами країни основних соціальних гарантій визначаються ОСОБА_2 України ЛЕржавні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», відповідно до статті 17 якого мінімальний розмір пенсії за основна державна соціальна гарантія, встановлюється законами. Таким чином, Кабінет Міністрів України не гний встановлювати мінімальні розміри пенсії за віком. Пільги, компенсації, гарантії є видом соціальної допомоги і : складовою конституційного права на достатній життєвий рівень, тому звуження підзаконним актом змісту та обсягу ¦вданого ОСОБА_2 України „Про соціальний захист дітей війни”, є безпідставним.
Згідно з положеннями ч. 4 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невідповідності нормативно- акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною України, або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу. Таким чином, постанов Кабінету Міністрів України, які суперечать законам України є неприпустимим, з огляду на пріоритетність і підзаконними актами.
Тжкч чином, виплата підвищення до пенсії як дитині війни згідно п.8 постанови Кабінету Міністрів України "Про деякі соціального захисту окремих категорій громадян" від 28.05.2008 р. №530, а не відповідно до вимог ст.6 ОСОБА_2 України льний захист дітей війни ” суперечить вимогам чинного законодавства.
>ч.1 CT.I7 ОСОБА_2 України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини» суди справ, застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права. Згідно ст.1 цього ОСОБА_2 термін конвенція у такому значенні: Конвенція - Конвенція про захист прав людини і основних свобод 1950р. і протоколи до неї, згоду на яких надано Верховною Радою України; термін Суд - Європейський суд з прав людини; термін -практика Суду - Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.
свідчить позиція Європейського Суду у справі Yvonne v.Home Office (Case 41/74 van Duym v.Home Office) принцип “ визначеності означає, що зацікавлені особи повинні мати змогу покладатися на зобов'язання, взяті державою, навіть ” авбов'язання містяться у законодавчому акті, який загалом не має автоматичної прямої дії. Така дія зазначеного принципу t іншим принципом - відповідальності держави, який полягає у тому, що держава не може посилатися на власне зобов'язань для запобігання відповідальності. При цьому, якщо держава чи орган публічної влади схвалили певну в цьому випадку це надання підвищення пенсії дітям війни, держава чи орган вважатимуться такими, що діють якщо вони відступлять від такої політики чи поведінки, оскільки схвалення такої політики чи поведінки дало підстави обґрунтованих сподівань у фізичних осіб стосовно додержання державою чи органом публічної влади такої поведінки.
: чином, ОСОБА_1 має право на отримання підвищення до пенсії як дитина війни за період з 09.07.2007 року по ку у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком виходячи з розрахунку прожиткового мінімуму для осіб, які втратили а також правомірно вимагає нарахування та виплати цього підвищення до пенсії за період з 22.05.2008 року по включно з урахуванням здійснених Управлінням Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області ' аєріод (травень-червень 2008р.- по 48,10грн.; липень-вересень 2008р. - по 48,20 грн; жовтень 2008 р. - по теперішній
I|J*L >
Суд з прав людини при розгляді справи «Кечко проти України» (заява №63134\00) зауважив, що в межах і держави визначати які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, т зшзнчити виплату таких надбавок , вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи влади не можуть свідомо відмовляти у цих відповідні положення є чинними (п.23 рішення суду). У зв'язку з чим Європейський суд не прийняв до уваги позицію » колізію двох нормативних актів - ОСОБА_2 України, відповідно якому встановлені надбавки з бюджету і який є України «Про Державний бюджет» на відповідний рік, де положення останнього ОСОБА_2, на думку уряду України, е les. specials. Європейський суд не прийняв аргумент уряду України щодо бюджетних асигнувань, постільки органи г можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
до пш. 1,3 п.15 «Положення про Пенсійний Фонд України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів і ЖиЮОО? року №1261, Пенсійний Фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого іввордин> сгься Кабінетом Міністрів України через міністра праці та соціальної політики, одним з основних завдань своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплат пенсій, допомоги на поховання, інших виплат, які і здійснюється за рахунок коштів Пенсійного Фонду України та інших джерел, визначених законодавством. України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку Головні Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі, управління в районах, містах та районах у
в ст-44 ОСОБА_2 України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається та і територіальним органом Пенсійного Фонду України. в*жюк по нарахуванню та виплаті підвищення до пенсії позивача, передбаченого ст.6 ОСОБА_2 України «Про шё векни». покладено на Управління Пенсійного Фонду України в Кілійському районі Одеської області.
І Чиї ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на і та заперечення. Частиною 2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо свого рішення, дії чи бездіяльності покладаються на відповідача, якщо він заперечує проти
та 4.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві дек. тж підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і Шріт участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані поставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Конституції України положення ОСОБА_2 України «Про Державний бюджет на 2007рік» та ОСОБА_2 на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007р.№107- цраао позивача на одержання підвищення до пенсії як дитиною війни згідно ст.6 ОСОБА_2 України ' Про Шшш* втратили чинність з 09.07.2007 р. та з 22.05.2008 р. відповідно, отже протягом періоду часу з рі та з 01.012008р. по 22.05.2008 р. дії відповідача ґрунтувались на вимогах законодавства.
відповідача стосовно необхідності прийняття на законодавчому рівні окремого нормативного акт) іу України „Про соціальний захист дітей війни”, позаяк дія цієї норми закону була зупинена України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» жодним законом не скасовувалась, отже
а
в лі? відбувається одночасно з втратою чинності згаданими неконституційними нормами, саме на такі юридичні зі рішення Конституційного Суду України.
заперечуючи проти позову, не надав належних доказів та не довів суду правомірність невиплати ОСОБА_1 підвищення до пенсії як дитині війни за період з 9 липня 2007 р. по 31 грудня 2007 р. та несплати цих коштів у і з 22 травня 2008 р. по грудень 2008 року включно.
беручи до уваги наведене та оцінивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд дійшов »позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області нарахувати та виплатити підвищення до пенсії підлягають задоволенню частково, а саме в частині вимог і стосуються виплати як дитині війни щомісячного підвищення до пенсії за період з 9 липня 2007 р. по 31 грудня КВІ2 травня 2008 р. по 31 грудня 2008 року включно, а доводи відповідача мають бути відхилені, як такі, що суперечать і нормам в сфері соціального захисту громадян (ст.ст.22,46,92 Конституції України), і з тим, суд не приймає до уваги розрахунок невиплаченої соціальної допомоги в сумі 3 890,60 грн., оскільки суд не на себе функцію здійснення перерахунку та нарахування до пенсії замість органу, на який покладено такі . що є неприпустимим відповідно до вимог чинного законодавства.
сг. 2 ОСОБА_2 України „Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх 19.10.2000 року № 2050-ІП (зі змінами) передбачено, що компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку строків їх виплати провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим ОСОБА_2.
¦ судовому засіданні встановлено, що позивачу нараховувалося та виплачено підвищення до пенсії як особі, яка має шини” у розмірі 10% прожиткового мінімуму, а саме з 01.01.2008 року - 47 грн., з 01.04.2008 року - 48,10 грн., з » -48-20 грн. та з 01.10.2008 року - 49,80 грн., інших нарахувань підвищення до пенсії, позивачу відповідачем не та не виплачувалося, а тому не вбачається правових підстав щодо задоволення позовних вимог про стягнення ІВИХ доходів (пенсії) у зв'язку з порушенням строків виплати підвищення до пенсії.
100 КАС
України «Про соціальний захист дітей війни» визначено основи соціального захисту дітей війни та гарантовано їх їсть шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки. Статтею 6 цього ОСОБА_2 передбачено виплату ої підтримки дітей війни, яка додатково виплачується до пенсії. Вказана соціальна підтримка не може пенсія або її складова частина. Тобто, суд вважає такими, що не підлягають задоволенню, позовні вимоги про рішення до негайного виконання, оскільки соціальна підтримка дітям війни не може оцінюватись як пенсія або її місячна сума є незначною, не може суттєво вплинути на матеріальне становище позивача.
г позивачем клопотання щодо застосування позовної давності суд вирішує відповідно до положень ст.
* до ч.2 ст. 162 КАС України, суд може прийняти іншу ніж зазначена у гі.п. 1-8 ч.2 цієї етапі постанову, яка б ання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових рівень з боку суб'єктів владних повноважень, виходячи з чого резолютивна частина постанови має бути викладена »¦¦рантує виконання судової постанови та отримання позивачем суми невиплаченого як дитині війни щомісячного її.
ст. ст. 11, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, п. 2 розділу II Прикінцеві та ОСОБА_2 України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, ьними виплатами», суд,-
ивний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кілійському і «юласті про визнання протиправною бездіяльності відповідача та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити
протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області, нарахування та невиплати підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком виходячи з ового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного ОСОБА_2 України «Про загальнообов'язкове страхування» ОСОБА_1, як особі, яка має статус «дитина війни» - за 2007 рік з 9 > 3! грудня 2007 року та за 2008 рік з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року включно.
Управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області (вул. Леніна, 65, м. Кілія, .68300) здійснити перерахунок та забезпечити проведення виплати на користь ОСОБА_1, і вродження, недоплаченого, як особі, яка має статус «дитина війни», щомісячного підвищення до пенсії за період мк? по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року включно у розмірі 30% мінімальної шкодячи з розрахунку прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за виключенням
і частині позовних вимог відмовити.
і з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 3,40 гривень судового збору.
може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області шляхом подання заяви про апеляційне і суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарги може бути подана без ї заяви про апеляційне оскарженщ^я^йїо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне
Суддя Кілійського районного суду ОСОБА_3