Справа № 520/13564/15-ц
Провадження № 2/520/5704/15
01.10.2015 року
Суддя Київського районного суду м. Одеси Маломуж А.І.., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «Про розподіл, виділ та визначення порядку користування спільним майном, усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням, вселення»,
30.09.2015 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про розподіл, виділ та визначення порядку користування спільним майном, усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням, вселення.
Одночасно з позовною заявою позивач надав квитанцію у розмірі 243,60 гривень та просив суд відстрочити сплату судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 82 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Зі змісту вказаної статті вбачається, що суд може відстрочити сплату судового збору, враховуючи майновий стан сторони. Однак позивачем не надано жодних доказів наявності важкого матеріального стану.
З урахуванням викладеного, у заяві про відстрочку судового збору слід відмовити.
Крім того, суд зазначає, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ч. 5 ст.119 ЦПК України, а саме: не сплачений судовий збір.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 80 ЦПК України ціна позову визначається у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати. За подання до суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при пред'явленні позову сплачено лише судовий збір у розмірі 243,60 гривень.
На підставі ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 82, 119, 121 ЦПК України,
У задоволенні заяви про відстрочку судового збору - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «Про розподіл, виділ та визначення порядку користування спільним майном, усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням, вселення» - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позову протягом 5 (п'яти) днів з дня отримання цієї ухвали.
Доплатити судовий збір за 3 позовні вимоги немайнового характеру у розмірі 487,2*3=1461,6 гривень.
Вказати ціну 3 позовних вимог майнового характеру та сплатити відповідний судовий збір.
Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Маломуж А.І.
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ОДЕСИ
65080, м. Одеса, вул. Варненська, 3 «б»
телефон: 718-99-24
№ С-26
ОСОБА_1
м. Роздільна, пров. Тінистий, 4
Київський районний суд м. Одеси направляє на Вашу адресу копію хвали суду від 01.10.2015 року про залишення позовної заяви без руху.
Одночасно роз'яснюємо Вам, у разі не виконання даної ухвали суду, позовна заява разом з додатками буде повернута на Вашу адресу відповідно до ст. 121 ЦПК України.
Додаток:
Суддя Маломуж А. І.