17.06.2014
Справа № 497/1303/14-п
Провадження № 3/497/494/14
17.06.2014 року, суддя Болградського районного суду Одеської області Раца В.А., розглянувши адміністративні матеріали відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, працюючого секретарем Болградської міської ради, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164-12 ч.5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В результаті проведення ревізії міського бюджету, фінансово-господарської діяльності Виконавчого комітету Болградської міської ради за період з 01.03.2010 року по 30.11.2013 року від 28.03.2014 року, встановлено порушення бюджетного законодавства, а саме за рахунок видатків з КТКВ 0100203 "Видатки на поточне утримання об'єктів благоустрою" по КФКВ 1131 проведено видатки, які повинні проводитись за КТКВ 070101 "Дошкільні заклади освіти", що призвело до нецільового використання коштів не у відповідності з КТКВ у сумі 3,73 тис. гривень, також за рахунок видатків КТКВ 100203 "Видатки на поточне утримання об'єктів благоустрою" по КФКВ 1163 проведено видатки, які повинні проводити за рахунок коштів КТКВ 110204 "Палаци та будинки культури", що призвело до нецільового використання коштів не у відповідності з КТКВ у сумі 1,47 гривень за період 01.04.2012 по 31.12.2012 року.
Таким чином ОСОБА_1, як в.о. голови Болградської міської ради скоїла правопорушення передбачене ст. 164-12 ч.5 КУпАП - здійснення видатків, кредитування місцевого бюджету, які відповідно до Бюджетного кодексу України мають проводитися з іншого бюджету; здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік; нецільове використання бюджетних коштів; видання нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч закону; здійснення видатків на утримання бюджетної установи одночасно з різних бюджетів всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнала, пояснивши, що вона жодного правопорушення не вчиняла, нікому ні яких доручень і розпоряджень по встановленню електротоварів не давала, а підписала доручення після підпису головного бухгалтера.
Допитана в судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_2, пояснила, що в період з 03.2005 року по 07.2013 року працювала головним бухгалтером Болградської міської ради, коли їй принесли рахунки для вуличного освітлення, вона їх підписала і з функції благоустрою була перерахована відповідна сума.
Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив, що являється електриком КП "Благоустрій Болграда", влітку 2012 року на підставі припису РЄМ вони міняли лічильники, що було зазначено в відповідних рахунках, які він приніс в бухгалтерію Болградської міської ради.
Вина правопорушника підтверджена матеріалами справи, а саме протоколом про адміністративне правопорушення серії ДФІ № 15-0181/2014 від 08.05.2014 року, поясненням правопорушника, свідків та актом (витяг) перевірки від 28.03.2014 року.
Як вбачається з акту (витягу) ревізії міського бюджету, фінансово-господарської діяльності Виконавчого комітету Болградської міської ради за період з 01.03.2010 року по 30.11.2013 року за № 850-16/8 від 28.03.2014 року, відповідно до платіжних доручень від 09 липня 2012 року №№24,25 та видаткової накладної №115 від 7 липня 2012 року міською радою були перераховані кошті на рахунок СПД ОСОБА_4 за електроприлади для дитячого садку №8 на суму 3730,00 грн. Відповідні видатки на суму 3730,00 грн. проведено за рахунок асигнувань, передбачених на КТКВ 0100203 "Благоустрій" тоді, як відповідні видатки необхідно проводити за рахунок коштів по КТКВ 070101 "Дошкільні заклади освіти". Крім того, слід зазначити, що відповідні видатки за КТКВ 100203 згідно наданих розрахунків не планувалися, чим порушено п.6 ст.78, ст.119 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 року №2456-УІ, п.п.5, 22 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року №228 "Про затвердження порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ", що призвело до нецільового використання коштів не у відповідності з КТКВ у сумі 3730,00 грн. Платіжним дорученням від 25.9.2012 року №37 по КФК 100203 "Видатки на поточне утримання об'єктів благоустрою" перераховано коштів у сумі 10598,00 грн., з яких кошти у сумі 1467,84 грн. за електроенергію витрачену по КФК 110204 "Палаци та будинки культури". Таким чином, згідно Роз'яснень №194, видатки проведені за рахунок коштів КФК 100203 "Видатки на поточне утримання об'єктів благоустрою" по КЕКВ 1163 у сумі 1467,84 грн. витрачені не за цільовим призначенням.
З урахуванням викладеного, а також характеру скоєного правопорушення, обставин його вчинення, особи правопорушника, ступінь його вини, керуючись ст.ст. 33-35,164-12,221, 283-285,307,308 КУпАП, ст.4 ЗУ "Про судовий збір", суд -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 164-12 ч.5 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 1190 (одна тисяча сто дев'яносто) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 36 (тридцять шість) гривень, 54 коп.
У разі несплати правопорушником штрафу відповідно до ст. 307 КУпАП, постанова про накладання штрафу, згідно зі ст.308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя