Ухвала від 05.10.2015 по справі 565/1409/15-а

Справа № 565/1409/15-а

УХВАЛА

05 жовтня 2015 року м.Кузнецовськ

Кузнецовський міський суд Рівненської області в особі: судді Горегляд О.І.,

розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Кузнецовської об'єднаної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

02 жовтня 2015 року в Кузнецовський міський суд Рівненської області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Кузнецовської об'єднаної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області з вимогою визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Кузнецовської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області від 25 червня 2015 року №810-17, яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем: транспортний податок з фізичних осіб на загальну суму 25000 (двадцять п'ять тисяч) гривень 00 копійок.

Звертаючись до Кузнецовського міського суду Рівненської області, тобто до місцевого загального суду як адміністративного суду, ОСОБА_1 керувався положеннями ст.ст.18, 19 КАС України, про що зазначив у позовній заяві.

Перелік справ, які може розглядати місцевий загальний суд як адміністративний чітко відображений у ч.1 ст.18 КАС України і є вичерпним.

Згідно з ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; 2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; 5) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті; 6) адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.

До вказаного переліку дана адміністративна справа не належить.

В свою чергу в п.1 ч.2 ст.18 КАС України чітко визначено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Частиною 3 ст.18 КАС України передбачено, що справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача.

Судом встановлено, що в даному випадку відповідач - Кузнецовська об'єднана податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області є державним органом. Предметом спору в даному випадку є визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, а не оскарженням дій чи бездіяльності посадових чи службових осіб. Вищезазначені обставини унеможливлюють застосування підсудності за вибором позивача та розгляд даної адміністративної справи Кузнецовським міським судом Рівненської області, тобто місцевим загальним судом як адміністративним судом.

Таким чином, слідуючи вимогам п.1 ч.2 ст.18 КАС України, адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Кузнецовської об'єднаної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду, а не Кузнецовському міському суду Рівненської області.

У відповідності до вимог, передбачених в п.6 ч.3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Згідно з ч.6 ст.108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

На підставі наведеного, керуючись ч.ч.1-3 ст.18, п.6 ч.3, ч.ч.4-6 ст.108, ч.2 ст.158, п.2 ч.4 ст.160, ч.1 ст.165, ч.ч.1, 3 ст.186 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Кузнецовської об'єднаної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - повернути позивачеві в зв'язку з непідсудністю даної адміністративної справи Кузнецовському міському суду Рівненської області.

На ухвалу судді може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Кузнецовський міський суд Рівненської області протягом п'яти днів з дня отримання її копії з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.І.Горегляд