Рішення від 06.10.2015 по справі 559/2007/15-ц

Справа № 559/2007/15-ц

2/559/854/2015

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

заочне

06 жовтня 2015 року Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

в особі головуючого судді Ходак С.К.,

при секретарі Климюк Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засідання в місті Дубно справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,

ВСТАНОВИВ:

В обґрунтування позовних вимог, позивачка посилається на те, що є власником житлового будинку №10, що розташований по вулиці Набережна в с.Дитиничі, Дубенського району Рівненської області. Відповідач по справі ОСОБА_2 є її сином, який понад чотири роки не проживає за зареєстрованою адресою та місце його проживання їй не відоме, що позбавляє її можливості оформити на себе субсидію на отримання пільг по сплаті комунальних послуг.

Позивачка подала суду заяву, згідно якої позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просить справу розглядати у її відсутність.

Відповідач ОСОБА_2 в зал судового засідання не з»явився, хоча про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином через засоби масової інформації, шляхом розміщення оголошення.

Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

В судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтва про право власності на житловий будинок ОСОБА_1 являється власником житлового будинку №10 по вулиці Набережна в с.Дитиничі Дубенського району Рівненської області (а.с.4, 5).

Згідно актів Плосківської сільської ради Дубенського району Рівненської області від 08 вересня 2014 року, 12 травня 2015 року ОСОБА_2 не проживає по місцю реєстрації з 2011 року, а саме за адресою: с. Дитиничі, вул. Набережна, 10, Дубенського району, Рівненської області (а.с. 6, 7).

Статтею 71 ЖК України передбачено, що при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців, а відповідно до ст. 72 ЖК України, особа визнається такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки.

Згідно ст.ст. 328, 391 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів та власник має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

При таких обставинах, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 212-215, 224-226 ЦПК України, ст.ст.71, 72 Житлового кодексу України, 328,391 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням - задоволити.

Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування жилим приміщенням в житловому будинку №10 по вулиці Набережна в селі Дитиничі Дубенського району Рівненської області.

Заочне рішення може бути переглянуте Дубенським міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Рівненської області через Дубенський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

Попередній документ
51920275
Наступний документ
51920277
Інформація про рішення:
№ рішення: 51920276
№ справи: 559/2007/15-ц
Дата рішення: 06.10.2015
Дата публікації: 09.10.2015
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із житлових правовідносин; Спори, що виникають із житлових правовідносин про визнання особи такою, що втратила право користуванням жилим приміщенням