Березнівський районний суд Рівненської області
м. Березне, вул. Київська, 3, 34600, (03653) 5-64-94
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
«15» січня 2010 року Березнівський районний суд Рівненської області під головуванням судді Мельника В.Я. при секретареві Лисенко О.Л.
з участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Березне справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 на дії інспектора дорожньо-патрульної служби відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території Березнівського району ОСОБА_2 про визнання неправомірною і скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,
25 лютого 2009 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовною заявою, в якій вказує, що 15 лютого 2009 року його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.І ст. 122 КУпАП у виді штрафу в розмірі 300 гривень за порушення правил зупинки. Інспектор вказує, що він здійснив зупинку в зоні дії дорожнього знаку «Зупинка заборонена», що по вул. Андріївській в м. Березне.
Постанову вважає неправомірною, зупинка була вимушеною, у нього вийшла з ладу коробка передач автомобіля. Відповідно до п. п. 15.14, 9.9 Правил дорожнього руху увімкнув знак аварійної зупинки. Вказує, що за таких обставин постанова інспектора є неправомірною. На цій підставі просять скасувати постанову інспектора ДПС ВК 031020 від 15 лютого 2009 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав свої вимоги, пояснення дав аналогічні викладеному в заяві. Показав, що огляд ним автомобіля тут же на місці показав, що в ньому вийшла з ладу коробка передач автомобіля. Просить задоволити його позов і скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.І ст.122 КУпАП.
Такі ж покази надала свідок ОСОБА_3.
В свідків зазначених в протоколі пояснення не відбирались. Автомобіль на предмет технічної несправності ним також не оглядався.
Поряд з цим, згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За таких обставин суд: вважає, що протокол серії АЕ № 0331711 від 07 лютого 2009 року не може бути безспірним доказом вчинення умисного правопорушення ОСОБА_1
Суд також бере до уваги той факт, що притягнутий до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 з моменту зафіксованого інспектором правопорушення як в ході складання протоколу, так і свідок правопорушення ОСОБА_3, а також в суді давав послідовні і однакові пояснення про причину зупинки його автомобіля,, включив сигнал аварійної зупинки, як того вимагає підпункт «а» п.9.9 Правил дорожнього руху, що не спростовано протоколом про адміністративне правопорушення.
У відповідності з абзацом 13 пункту 1.10 Правил дорожнього руху під вимушеною зупинкою, зокрема, розуміється припинення руху транспортного засобу через його технічний стан.
Тоді як ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Про те, що дії ОСОБА_1 були протиправними і умисними матеріалами справи про адміністративне правопорушення не доведено.
Виходячи із встановлених обставин, вважаючи недоведеним факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.І ст. 122 КУпАП - порушення зупинки, та на підставі п.1 ст. 247 КУпАП суд закриває провадження в справі за відсутністю складу вказаного адміністративного правопорушення в його діях.
Керуючись ст. ст. 7-12, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 122, п.1 ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
Позов задоволити.
Постанову серії ВК № 031020 від 15 лютого 2009 року, винесену інспектором дорожньо-патрульної служби ВДА1 з обслуговування адміністративної території Берези і вського району ОСОБА_2 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.І ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу в сумі 300 гривень визнати протиправною і скасувати.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення за ч.І ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення у відношенні ОСОБА_1 закрити.
На постанову суду сторонами може бути внесена апеляційна скарга до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом 20 днів після подання заяви про його апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана протягом 10 днів з дня її проголошення.