Березнівський районний суд Рівненської області
м. Березне, вул. Київська, 3, 34600, (03653) 5-64-94
06 травня 2010 року м. Березне
Березнівський районний суд Рівненської області
під головуванням судді Мельника В.Я.
за участю секретаря судового засідання Лисенко О.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22 до Управління Пенсійного Фонду України в Березнівському районі про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинення певних дій, -
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7 звернулись до суду з позовом, просять відновити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів, визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Березнівському районі, стягнути недоплачену щомісячну соціальну державну допомогу до пенсії за період із 1 січня 2006 по 31 грудня 2008 в сумі 3901 грн. 50 коп., ОСОБА_5 - за період із 1 січня 2006 по 31 грудня 2008 в сумі 3713 грн. 00 коп. а ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10С, ОСОБА_11С, ОСОБА_12С, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22 - за період з 02 квітня по 31 грудня 2006 року, з 09 липня по 31 грудня 2007 року, з 22 травня по 31 грудня 2008 року в сумі 2413 грн. 67 коп.
Позивачі подали до суду заяви, в яких вказують, що позов підтримують, просять справу розглядати без їх участі.
Відповідач позов не визнав, надав суду письмові заперечення, в яких вказав, що діяв в межах повноважень, наданих йому законами України та підзаконними нормативно-правовими актами.
Зазначає, що затверджена величина мінімальної пенсії за віком, від якої має бути обраховано 30 відсотків підвищення до пенсії дітям війни відсутня; мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом і для обчислення розміру підвищення до пенсій особам, які мають статус дитини війни відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» братися не може, фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Пунктом 9 Положення про Пенсійний фонд України передбачено вичерпний перелік напрямів використання коштів Пенсійного фонду України.
Посилається на ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст. ПО Закону України «Про державний бюджет України на 2006 рік», ст. 111 Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік», пункт 41 розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» і зазначає, що у 2006 році виплата надбавки дітям війни повинна була проводитися поетапно, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, який на протязі 2006 року затверджений не був, у 2007 році з 9 липня та у 2008 році з 22 травня положення Законів «Про державний бюджет на 2007 рік» та «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» в частині виплати надбавок до пенсії дітям війни визнані неконституційними, натомість відповідні зміни до законів не вносилися, отже питання про виплату надбавок до пенсій дітям війни залишилося неврегульованим, крім цього, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 р. № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» управління виплачувало надбавку до пенсій вказаній категорії громадян у 2008 році в таких розмірах: з 1 січня - 47 грн., з 22 травня - 48,10 грн., з 1 липня 48,20 грн., з 1 жовтня - 49,80 грн. В зв'язку з викладеним відповідач просить в задоволенні позову відмовити повністю. Вважає також що позивачі пропустили строк звернення до суду, передбачений ч.2 ст. 99 КАС України. Крім того, просить суд розглядати справу без їх участі.
Суд, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, вважає, що позов підлягає до задоволення частково.
Згідно із статтею 1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років є дитиною війни.
Судом встановлено, що позивачі:
ОСОБА_1 народилася 01 червня 1933 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 105228 та паспортом позивача;
ОСОБА_2 народилася 11 лютого 1942 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 111551 та паспортом позивача;
ОСОБА_3 народився 15 грудня 1934 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 109488 та паспортом позивача;
ОСОБА_4 народилася 24 лютого 1943 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 120017 та паспортом позивача;
ОСОБА_5 народилася 05 січня 1935 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 118731 та паспортом позивача;
ОСОБА_6 народилася 15 червня 1932 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 115935 та паспортом позивача;
ОСОБА_7 народилася 07 липня 1945 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 120092 та паспортом позивача;
ОСОБА_8 народилася 15 січня 1934 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 105521 та паспортом позивача;
ОСОБА_9 народилася 26 серпня 1942 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 112607 та паспортом позивача;
ОСОБА_10 народилася 09 березня 1944 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 121599 та паспортом позивача;
ОСОБА_11 народилася 27 листопада 1935 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 119220 та паспортом позивача;
ОСОБА_12 народилася 15 квітня 1940 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 110612 та паспортом позивача;
ОСОБА_13 народився 25 березня 1939 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 121304 та паспортом позивача;
ОСОБА_14 народилася 10 вересня 1936 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 109424 та паспортом позивача;
ОСОБА_15 народилася 21 березня 1941 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 111005 та паспортом позивача;
ОСОБА_16 народилася 04 квітня 1939 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 108515 та паспортом позивача;
ОСОБА_17 народилася 26 грудня 1933 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 116690 та паспортом позивача;
ОСОБА_18 народився 12 лютого 1937 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 147287 та паспортом позивача;
ОСОБА_19 народилася 06 листопада 1937 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 108806 та паспортом позивача;
ОСОБА_20 народився 08 жовтня 1942 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 123934 та паспортом позивача;
ОСОБА_21 народився 216 листопада 1934 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 108553 та паспортом позивача;
ОСОБА_22 народилася 13 серпня 1939 року, отже є дитиною війни, що підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні № 108446 та паспортом позивача.
Виходячи із цього, позивачі мають право на пільги та соціальні гарантії, передбачені Законом України «Про соціальний захист дітей війни».
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на ЗО % мінімальної пенсії за віком.
Щодо позовних вимог позивачів в частині стягнення підвищення до пенсії за період 2006 року, то суд зазначає, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» було зупинено дію статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», однак Законом України від 19 січня 2006 року № 3367-ІУ дію цієї статті було відновлено, але установлено, що пільги дітям війни, передбачені абзацом 7 статті 5, запроваджуються з 1 січня 2006 року, а статтею 6, - у 2006 році поетапно, за результатами виконання бюджету у першому півріччі, у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з
питань бюджету. Тобто ці підвищення повинні були здійснити у випадку вищезазначених умов.
Оскільки такі умови не настали, то в задоволенні позовних вимог щодо виплати підвищення до пенсії
за 2006 рік слід відмовити.
У відповідності із пунктом 12 статті 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006р. № 489-У дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» було зупинено на 2007 рік з урахуванням ст. 111 Закону № 489-У, яка передбачала, що у 2007 році підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, відповідно до статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" виплачується особам, які є інвалідами (крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), у розмірі 50 відсотків від розміру надбавки, встановленої для учасників війни.
Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року по справі №6-рп/2007 були визнані неконституційними положення пункту 12 статті 71 та ст. 111 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік». А отже, з 09.07.2007року дію ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" було відновлено в повному обсязі. Відповідно до пункту 5 резолютивної частини вказаного рішення Конституційного Суду, воно має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначених законів, що визнані неконституційними. Отже з 09.07.2007р. по 31.12.2007р. позивачі мають право на підвищення розміру пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Що стосується дії статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 р. № 2195-ІУ у 2008 році, то згідно з пунктом 41 розділу II Закону України «Про державний бюджет України на 2008р. та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007р. статтю 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 р. № 2195-ІУ було викладено в новій редакції, відповідно до якої дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни. Проте, згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008р. № 10-рп/2008 положення пункту 41 розділу II Закону України «Про державний бюджет України на 2008р. та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007р. визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).
Відповідно до п. 6 резолютивної частини цього рішення, рішення Конституційного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", визнаних неконституційними. Вказане рішення набуло чинності з 22.05.2008 року.
Таким чином, з 22.05.2008 року позивачі мають право на підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" в редакції, що діяла в період до внесення змін пп. 2 п. 41 розділу II Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 р. N 107-УІ (що визнані неконституційними).
Доводи відповідача про те, що відсутня затверджена законодавством величина мінімальної пенсії за віком, від якої має бути обраховано ЗО відсотків підвищення до пенсії дітям війни, а мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом і застосуванню для обчислення розміру підвищення до пенсій особам, які мають статус «дитина війни» відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», не підлягає, спростовуються наведеним нижче.
Згідно з ч.З статті 46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Тому, пенсії та інші види соціальних виплат, що є єдиним джерелом існування, не можуть бути нижчими від прожиткового мінімуму, який встановлюється законом.
Відповідно до ч.І ст. 2 Закону України "Про прожитковий мінімум" від 15 липня 1999 року № 966-14 для встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком застосовується прожитковий мінімум.
Тобто, з вищезазначеного випливає, що прожитковий мінімум є базою для розрахунку мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії за віком, інших соціальних виплат виходячи з вимог Конституції України та законів України, та ґрунтується, зокрема, на частині 3 статті 46 Конституції, у відповідності до якої пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги не можуть бути нижчими ніж прожитковий мінімум, встановлений законом.
Розмір прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність визначено Законами України про державний бюджет на відповідний рік (2007, 2008рр.). Так, прожитковий мінімум для вказаної категорії осіб становив: 380 грн. в період з 01.01.2007р. по 31.03.2007р.; 410,06 грн. в період з 01.04.2007р. по 30.09.2007р.; 415,11 грн. в період з 01.10. 2007р. по 31.12.2007р.; 470 грн. в період з 01.01. 2008р. по 31.03.2008р.; 481 грн. в період з 01.04. 2008р. по 30.06.2008р.; 482 грн. в період з 01.07. 2008р. по 30.09.2008р.; 498 грн. в період з 01.10. 2008р. по 01.12.2008р.
Отже, величиною мінімальної пенсії за віком, від якої має бути обраховано 30 відсотків підвищення до пенсії дітям війни, є встановлений законом прожитковий мінімум.
Пунктом 8 Постанови КМ України від 28.05.2008 року № 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", було встановлено, що дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у таких розмірах: з 22 травня - 48,1 гривні, з 1 липня - 48,2 та з 1 жовтня -49,8 гривні. Однак, вказана постанова є підзаконним нормативно-правовим актом. А відповідно до ч.
4 ст. 9 КАС України у разі виникнення колізії між підзаконним нормативно-правовим актом та
законом, застосуванню підлягають положення закону. Крім того, відповідно до ст. З Закону України
"Про соціальний захист дітей війни" державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим
Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.
Як вбачається із розрахунку суми позову та довідок Управління Пенсійного фонду України в Березнівському районі про виплату пенсій позивачам за 2007, 2008 роки позивачі у періоди з 09.07.2007р. по 31.12.20007р. та з 22.05.2008 р. по 31.12.2008 р. не отримували, або отримували не в повному обсязі підвищення до пенсії, що мало становити 30 % мінімальної пенсії за віком, як це визначено ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», хоча мали на це право.
Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Згідно з Указом Президента України № 121/2001 від 01.03.2001р. Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
Пунктом 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1261 від 24.10.2007 р. до основних завдань Пенсійного фонду України віднесено, зокрема, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством. У п.8 вказаної Постанови до джерел формування коштів Пенсійного фонду України відносяться також кошти державного бюджету та державних цільових фондів, що-перераховуються до Фонду у випадках, передбачених законодавством.
А відтак, беручи до уваги те, що згідно із Законом України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни виплачується підвищення саме-до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, суд, керуючись положеннями Указу Президента України № 121/2001 від 01.03.2001р. та зазначеної вище Постанови № 1261, приходить до висновку, що саме органами Пенсійного фонду України позивачам мало виплачуватись підвищення пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Доводи відповідача щодо неможливості задоволення позовних вимог у зв'язку з відсутністю бюджетних коштів, призначених на ці виплати, судом не приймаються до уваги. Суд вважає необхідним зазначити, що реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання суб'єктами владних повноважень на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов'язань, не може прийматися до уваги.
Так, у справі «Кечко проти України» Європейський Суд з прав людини констатував, що не приймає аргумент Уряду щодо відсутності бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Суд також не бере до уваги посилання відповідача на те, що відсутній нормативно-правовий акт, який визначав би порядок реалізації ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Керуючись принципом верховенства права, суд з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини, зазначає, що правовідносини, які виникають в процесі реалізації права на отримання надбавки до пенсії базуються на принципі юридичної визначеності. Зазначений принцип не дозволяє державі посилатися на відсутність певного нормативного акта, який визначає механізм реалізації прав та свобод громадян, закріплених у конституційних та інших актах.
Як свідчить позиція Європейського Суду принцип юридичної визначеності означає, що зацікавлені особи повинні мати змогу покладатися на зобов'язання, взяті державою, навіть якщо такі зобов'язання містяться у законодавчому акті, який загалом не має автоматичної прямої дії. Така дія зазначеного принципу пов'язана з іншим принципом - відповідальності держави, який полягає у тому, що держава не може посилатися на власне порушення зобов'язань для запобігання відповідальності. При цьому, якщо держава чи орган публічної влади схвалили певну концепцію, в даному випадку це надання дітям війни підвищення до пенсії, то така держава чи орган вважатимуться такими, що діють протиправно, якщо вони відступлять від такої політики чи поведінки, зокрема, щодо фізичних осіб без завчасного повідомлення про зміни в такій політиці чи поведінці, оскільки схвалення такої політики чи поведінки дало підстави для виникнення обґрунтованих сподівань у фізичних осіб стосовно додержання державою чи органом публічної влади такої політики чи поведінки.
Таким чином, суд вважає, що дії відповідача щодо не виплати позивачам підвищення пенсії на
30 % мінімальної пенсії за віком, яка визначається в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, що
втратили працездатність, за періоди з 09.07.2007р. по 31.12.20007р. та з 22.05.2008 р. по 31.12.2008 р.
є неправомірними.
Згідно з ч.2 ст. 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» нараховані суми пенсії, які не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком із нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Крім того, оскільки порушення щодо невиплати позивачам надбавки до пенсії є триваючим, і неможливо визначити початок перебігу строку звернення до суду, строк позовної давності не застосовується.
Відповідно до ч. 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що відповідач не довів правомірність його дій, яка полягає у невиплаті позивачам підвищення до пенсії за періоди з 09.07.2007 р. по 31.12.20007 р. та з 22.05.2008 р. по 31.12.2008 р., встановленого ст. 6 Закону № 2195-ІУ, у зв'язку з чим позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню частково.
Оскільки позивачами не надано доказів понесення судових витрат , то й підстав для застосування ст. 94 КАС України у суду немає.
Керуючись ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ;
1.Позов задоволити частково.
2.Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Березиівському районі щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22 щомісячного підвищення до пенсії в розмірі ЗО відсотків мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по
31 грудня 2008 року.
3. Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Березнівському районі (34600, м. Березне, вул. Андріївська, 48а) провести нарахування та виплату підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року включно позивачам:
ОСОБА_1 (м. Березне, вул. Радянська, 12 Рівненської області);
ОСОБА_2 (с. Орлівка Березнівського району Рівненської області); ОСОБА_3 (с. Хотин Березнівського району Рівненської області); ОСОБА_4 (с. Бистричі Березнівського району Рівненської області); ОСОБА_5 (с. Прислуч Березнівського району Рівненської області); ОСОБА_6 (с. Колодязне Березнівського району Рівненської області); ОСОБА_7 (с. Городище Березнівського району Рівненської області); ОСОБА_8 (м. Березне вул. Київська, 28/6 Рівненської області); ОСОБА_9 (с. Городище Березнівського району Рівненської області); ОСОБА_10 (с. Вітковичі Березнівського району Рівненської області); ОСОБА_11 (с. Вітковичі Березнівського району Рівненської області); ОСОБА_12 (м. Березне, вул. Молодіжна, 1, Рівненської області); ОСОБА_13 (м. Березне, вул. Київська, 28/6 Рівненської області); ОСОБА_14 (с. Кургани Березнівського району Рівненської області); ОСОБА_15 (с. Бистричі Березнівського району Рівненської області); ОСОБА_16 (с. Білля Березнівського району Рівненської області); ОСОБА_17 (с. Балашівка Березнівського району Рівненської області); ОСОБА_18 (с. Тишиця Березнівського району Рівненської області); ОСОБА_19 (с. Тишиця Березнівського району Рівненської області); ОСОБА_20 (с. Городище Березнівського району Рівненської області); ОСОБА_21 (с. Тишиця Березнівського району Рівненської області); ОСОБА_22 (с. Городище Березнівського району Рівненської області).
4.Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
5.Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі - з дня сісладення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: В.Я.Мельник