Справа № 8-ц/1690/49/2012 Номер провадження 8-ц/1690/49/2012 Доповідач ап. інст. ОСОБА_1
16 лютого 2012 року м. Полтава
Судця судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області Пилипчук Л.І., розглянувши заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах та Лубенському районі Полтавської області про перегляд за нововиявленими обставинами
ухвали апеляційного суду Полтавської області від 29 вересня 2011 року по справі за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах Полтавської області
на рішення Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 20 вересня 2010 року по справі
за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах Полтавської області про визнання дій відповідача неправомірними та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни, -
встановила:
Рішенням Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 20 вересня 2010 року позов ОСОБА_2 задоволено.
Визнано відмову Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах Полтавської області щодо перерахунку та здійснення виплати ОСОБА_2 пенсії в розмірі, встановленому ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни протиправною.
Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах Полтавської області провести донарахування та виплату ОСОБА_2 підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру, встановленого ч.І ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та починаючи з 22.05.2008 року, з урахуванням виплаченого.
Вирішено питання судових витрат.
Ухвалою апеляційного суду Полтавської області від 29 вересня 2011 року вказане рішення залишено без змін.
Управляння Пенсійного фонду України в м. Лубнах та Лубенському районі в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, звернулося із заявою про перегляд ухвали апеляційного суду Полтавської області від 29 вересня 2011 року у зв'язку з нововиявленими обставинами.
Перевіривши відповідність заяви нормам цивільного процесуального права встановлено, що у відкритті провадження по справі необхідно відмовити з наступних підстав.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд, у першу чергу, повинен з'ясувати, чи підлягає справа розгляду за правилами цивільного судочинства, чи не будуть порушені вимоги ст. 16 ЦПК України.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п.п.1,3 ч. І ст.15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких вправ проводиться за правилами іншого судочинства.
З матеріалів справи убачається, що позов до місцевого суду подано позивачем на підставі п. 2 ч. 1 ст. 15 ЦПК України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами»від 18.02.2010 року № 1691. За наслідками розгляду справи судом було ухвалено рішення в порядку цивільного судочинства, яким на той час передбачався розгляд даної категорії справ.
В подальшому положення п. 2 ч. 1 ст. 15 ЦПК України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010 року № 1691 втратили чинність, як такі, що є неконституційними, на підставі рішення Конституційного Суду України від 09.09.2010 року за№ 19-рп/2010.
Таким чином, на час подання заяви розгляд вказаної категорії справ у порядку цивільного судочинства унеможливлено, тому у відкритті провадження за нововиявленими обставинами належить відмовити.
Кодексом адміністративного судочинства України передбачено, що постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами.
Відповідно до ч.І ст.249 КАС України, яка встановлює порядок подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подається до суду тієї інстанції, який першим допустив помилку при вирішенні справи внаслідок незнання про існування цієї обставини.
Враховуючи викладені норми адміністративного судочинства, Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах та Лубенському районі помилково звернулося до апеляційного суду Полтавської області із заявою про перегляд рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, оскільки належним судом є місцевий суд загальної юрисдикції, який розглядав справу як адміністративний.
Керуючись ст. 15, п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, -
ухвалила:
У відкритті провадження за заявою Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах та Лубенському районі про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали апеляційного суду Полтавської області від 29 вересня 2011 року - відмовити.
Заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Лубнах та Лубенському районі про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали апеляційного суду Полтавської області від 29 вересня 2011 року - повернути заявнику.
Роз'яснити Управлінню Пенсійного фонду України в м. Лубнах та Лубенському районі, що заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подається до місцевого суду, який розглядав справу як адміністративний суд.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1