Рішення від 12.06.2013 по справі 1118/8848/12

Справа №: 1118/8848/12

РІШЕННЯ

Іменем України

"12" червня 2013 р. Олександрійський міськрайонний суд

Кіровоградської області

в складі: головуючого - судді Поповича С.М.

при секретарі - Карпушевій О.М.

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в місті Олександрії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, відділу державної реєстрації актів цивільного стану по м. Олександрії реєстраційної служби Олександрійського міськрайонного управління юстиції у Кіровоградській області про виключення запису як батька з актового запису про народження дитини,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, відділу державної реєстрації актів цивільного стану по м. Олександрії реєстраційної служби Олександрійського міськрайонного управління юстиції у Кіровоградській області про виключення запису як батька з актового запису про народження дитини.

В обґрунтування своїх вимог зазначав наступне.

З відповідачкою ОСОБА_2 позивач перебував у зареєстрованому шлюбі з 20.07.2002 р. Шлюб був зареєстрований у відділі РАГС Олександрійського районного управління юстиції, актовий запис № 3, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію шлюбу.

Шлюб сторони розірвали 10.12.2007 р., що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу.

На сьогоднішній день у позивача інша сім'я

Незадовго до подачі позову ОСОБА_1 довідався, що його колишня дружина ОСОБА_2 02.04.2008 р. народила доньку ОСОБА_3, яку записала на його ім'я.

Дитина ОСОБА_3, яка народилась 02.04.2008 р., не є його дочкою, так як в період її зачаття позивач з колишньою дружиною не проживали разом та не вели спільне господарство.

Цю дитину відповідачка народила не від позивача, а від іншого чоловіка.

Як пояснила позивачу його колишня дружина - відповідачка ОСОБА_2 - після народження дитини вона звернулась до РАГСу і їй пояснили, що так, як після розірвання шлюбу не пройшло десять місяців, то батьком дитина необхідно зазначити ОСОБА_1, що вона і зробила, тобто внесла в актовий запис про народження дитини позивача як батька.

Враховуючи те, що ця дитина народжена не від позивача, він просить суд виключити запис про нього як батька з актового запису про народження дитини ОСОБА_3.

Позивач в попереднє судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причину неявки не повідомив.

Відповідачка ОСОБА_2 в попереднє судове засідання не з'явилась, надала заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги визнала повністю.

Представник відділу державної реєстрації актів цивільного стану по м. Олександрії реєстраційної служби Олександрійського міськрайонного управління юстиції у Кіровоградській області в попереднє судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без представника відділу.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі. Судом встановлено наступне.

20.07.2002 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 уклали шлюб, зареєстрований Костянтинівською сільською радою Олександрійського району Кіровоградської області, актовий запис № 3.

10.12.2007 року шлюб між сторонами було розірвано.

На даний час позивач створив нову сім'ю.

Незадовго до звернення з позовом до суду ОСОБА_1 дізнався, що його колишня дружина ОСОБА_2 02.04.2008 року народила дочку ОСОБА_4, батьком якої записала позивача.

Звернувшись до відповідачки, позивач дізнався, що після народження дочки ОСОБА_2 звернулась до відділу РАЦС, де їй пояснили, що так, як після розірвання шлюбу з позивачем не пройшло десять місяців, то батьком дитина необхідно зазначити позивача - ОСОБА_1

В період зачаття ОСОБА_3 сторони проживали окремо і не вели спільного господарства.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 136 СК України особа, яка записана батьком дитини відповідно до статті 122 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.

У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.

На підставі наведеного суд вважає доведеним факт відсутності кровного споріднення між ОСОБА_1, яка записаний батьком дитини в актовому записі про народження, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки на час зачаття дитини сторони проживали окремо та не вели спільного господарства. Факт народження дочки від іншого чоловіка, а не від позивача ОСОБА_1 не заперечується і відповідачкою ОСОБА_2, яка в заяві повністю визнала позовні вимоги.

Керуючись ст. 136 СК України, ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214 - 215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Виключити запис про ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, як батька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, з актового запису № 262, зареєстрованого 14 квітня 2008 року відділом реєстрації актів цивільного стану по м. Олександрія Олександрійського міськрайонного управління юстиції в Книзі реєстрації надходжень.

Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Кіровоградської області протягом 10 днів з дня проголошення.

Суддя Олександрійського

міськрайонного судуС.М. Попович

Попередній документ
51913428
Наступний документ
51913430
Інформація про рішення:
№ рішення: 51913429
№ справи: 1118/8848/12
Дата рішення: 12.06.2013
Дата публікації: 09.10.2015
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин