Ухвала від 15.03.2011 по справі 2а-442/10/2470

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 березня 2011 р. Справа № 25428/10/9104

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді Онишкевича Т.В.,

суддів Сапіги В.П., Попка Я.С.,

розглянувши у порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області на постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 18 березня 2010 року у справі за його позовом до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат та управління у справах сім'ї, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації про стягнення коштів,

ВСТАНОВИЛА :

У листопаді 2009 року контрольно-ревізійне управління в Чернівецькій області (далі - КРУ в Чернівецькій області) звернулося до суду з адміністративним позовом, у якому просило стягнути з управління у справах сім'ї, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації (далі - УССМС Чернівецької ОДА) 276918,37 грн. на користь Державного бюджету України.

Постановою Чернівецького окружного адміністративного суду від 18 березня 2010 року у справі № 2а-442/10/2470 у задоволенні позову було відмовлено.

У поданій апеляційній скарзі позивач КРУ в Чернівецькій області просить зазначену постанову суду скасувати та направити справу на новий судовий розгляд до суду першої інстанції. Апеляційну скаргу обґрунтовує тим, що проведеною працівниками об'єднаного контрольно-ревізійного відділу у м. Чернівцях та районах міста (далі - ОКРВ в м. Чернівцях) ревізією фінансово-господарської діяльності та виконання бюджетних програм у центрі по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат за період з 01.01.2007 року по завершений звітних період 2009 року встановлено безпідставні витрати коштів Державного бюджету України в сумі 276918,37 грн., які полягають у неправильному складанні УССМС Чернівецької ОДА списків осіб на оздоровлення у порушенням п.16 Порядку використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міському бюджету м. Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.2008 року № 689.

З метою усунення виявлених порушень шляхом повернення вказаних коштів до Державного бюджету України, відповідно до ч. 7 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» (надалі - Закон), листом ОКРВ в м. Чернівцях від 29.09.2009 року №24-32-13/542 Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (далі - ЦНЗСВ) були направлені вимоги щодо відшкодування безпідставно перерахованих коштів в сумі 276918,37 грн., однак їх виконання не було забезпечено.

Оскільки, зайва виплата бюджетних коштів допущена не лише з вини ЦНЗСВ, який відповідно до ст. 21 Бюджетного кодексу України є розпорядником бюджетних коштів, а й з вини УССМС Чернівецької ОДА, яким формувались зазначені списки, було пред'явлено позовні вимоги до двох відповідачів, оскільки їх спільними діями можна досягнути повергнення до Державного бюджету України цих безпідставно витрачених коштів.

Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання апеляційного суду не з'явилися, а відтак на підставі п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи і доводи апелянтів у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подана апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких мотивів.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив із того, що 02.09.2009 року ОКРВ в м. Чернівцях було проведено ревізію фінансово-господарської діяльності та виконання бюджетних програм в ЦНЗСВ за період з 01.01.07 року по завершений звітний період 2009 року, результати якої оформлені актом № 24- 32-22/95 від 02.09.2009 року.

29.09.2009р. ЦНЗСВ направлено вимогу №24-32-13/542 щодо забезпечення відшкодування безпідставно перерахованих, на думку контролюючого органу, коштів в сумі 276918,37 грн. (а.с.6), однак виконання цих вимог забезпечено не було.

Виходячи з приписів п.7, 8, 10 ст. 10 Закону суд прийшов до висновку, що оскільки позивач проводив ревізію фінансово-господарської діяльності ЦНЗСВ і не вступав із УССМС Чернівецької ОДА у будь-які правовідносини та не адресував йому жодних обов'язкових до виконання вимог, то у позивача відсутні правові підстави для звернення до суду з даним позовом до УССМС Чернівецької ОДА.

Окрім того, з матеріалів справи вбачається, що позивач до відповідача ЦНЗСВ не висував жодних позовних вимог, а отже позов до нього є безпідставним і задоволенню не підлягає.

Даючи правову оцінку оскаржуваному судовому рішенню та доводам апеляційної скарги, колегія суддів виходить із таких міркувань.

Приписами ст. 10 Закону визначено перелік підстав, з яких органи контрольно-ревізійної служби мають право звертатися до суду із відповідними позовами, а саме у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства (п. 8 ст. 10); звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів (п. 10 ст. 10).

З огляду на викладене колегія погоджується із думкою суду першої інстанції про те, що позовні вимоги до УССМС Чернівецької ОДА про стягнення 276918,37 грн. у Державний бюджет України не можуть бути задоволені, оскільки відсутні докази про те, що вказаний відповідач одержував кошти за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства, а також оскільки позивач не звертався до УССМС Чернівецької ОДА з обов'язковими вимогами щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження та використання активів, так як його ревізію не проводив.

Одночасно колегія суддів звертає увагу на те, що КРУ в Чернівецькій області не пред'явило до ЦНЗСВ жодної позовної вимоги у резолютивній частині поданої позовної заяви (а.с. 2-4) та не подавало у ході судового розгляду справи судом першої інстанції заяви про зміну позовних вимог у порядку ст. 137 КАС України, а отже слід погодитися із висновком суду першої інстанції про відсутність правових підстав для покладення на вказаного відповідача будь-якого обов'язку судовим рішенням.

З огляду на викладене колегія суддів приходить до переконання, що суд першої інстанції, вирішуючи даний публічно-правовий спір, правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку, а відтак апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України колегія суддів,

УХВАЛИЛА :

апеляційну скаргу контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області залишити без задоволення, а постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 18 березня 2010 року у справі № 2а-442/10/2470 - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя Т.В.Онишкевич

Судді В.П.Сапіга

ОСОБА_1